Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj 500 złotych w konkursie na pracę satyryczną

Biblioteka Miejska w Cieszynie zachęca osoby od 15 roku życia do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na pracę satyryczną pod nazwą ''Książka i biblioteka w krzywym zwierciadle''.

W Bibliotece Miejskiej w Cieszynie ruszył kolejny konkurs plastyczny. Tym razem chodzi jednak o to, by spojrzeć na książki, czytelnictwo i bibliotekę przez „krzywe zwierciadło”, czyli satyrycznie.

Konkurs  „Książka i biblioteka w krzywym zwierciadle” przeznaczony jest dla osób od 15 roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie prac satyrycznych, wykonanych dowolną techniką, nawiązujących tematyką do tytułu konkursu (każda praca musi zawierać elementy pozwalające powiązać ją z tematyką książki, biblioteki, czytelnictwa). Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 500 złotych. Za zajęcie drugiego miejsca organizatorzy przewidzieli nagrodę w wysokości 300 złotych, za zajęcie trzeciego nagrodę w wysokości 100 złotych. Nie zabraknie również wyróżnień i nagród książkowych.

Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie konkursu satyrycznego?

- 15 kwietnia minęła 10. rocznica śmierci Szymona Kobylińskiego, znakomitego rysownika, satyryka i historyka,  jednego z prekursorów polskiego komiksu. W tym roku mija również 85. rocznica urodzin znanego karykaturzysty. Biblioteka Miejska w Cieszynie chcąc przypomnieć postać  cenionego dziennikarza zorganizowała konkurs plastyczny „Książka i biblioteka w krzywym zwierciadle” - wyjaśnia Magdalena Strządała z BM w Cieszynie - Zamiarem organizatorów jest pozyskanie prac wykonanych dowolną techniką, ukazujących satyryczne bądź karykaturalne spojrzenie na bibliotekę, książkę, czytelnictwo. 

Osoby biorące udział w konkursie powinny dostarczyć prace bezpośrednio do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (Czytelnia Ogólna, I piętro, ul. Głęboka 15, 43-400 Cieszyn) lub pocztą tradycyjną z dopiskiem na kopercie: Konkurs satyryczny. Uczestnik może nadesłać od 1-3 prac. Plastyczne zmagania  „Książka i biblioteka w krzywym zwierciadle” zakończą się 15 czerwca. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 33 8520 710 wewn.13 oraz e-mail: czytelnia@biblioteka.cieszyn.pl lub bezpośrednio w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: