Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wydreptali sobie drogę

Tę drogę wydreptali sami mieszkańcy. Dziś, dzięki dotacji unijnej można tam jeździć po asfalcie i chodzić po chodniku z prawdziwego zdarzenia. W Strumieniu otwarto połączenie ul. Kościelnej z Młyńską.


–  Cieszę się, że mamy nową drogę, chodnik, oświetlenie. Dzięki temu droga mieszkańców do szkoły, hali sportowej czy przedszkola będzie bezpieczniejsza. O potrzebie stworzenia tego łącznika świadczy to, że mieszkańcy sami ją „wydreptali” – mówi z uśmiechem Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. 


Wspomniane połączenie przez lata straszyło. Betonowe płyty, nieuporządkowane chwasty zmieniły się jednak w 300 metrowy odcinek asfaltowej drogi z oświetleniem i chodnikiem. Można tędy i przejechać samochodem i wybrać się np. na weekendowy spacer.  Niebawem staną tu też ławki więc i odpoczywanie będzie tu też możliwe.  – Ta inwestycja była wyczekiwana  przez wiele lat. Sama pamiętam ile razy przebiłam koła od roweru jeżdżąc po tych nierównych płytach – wspomina Anastazja Żur, mieszkanka Strumienia.


Jednak jak mówi burmistrz miasta, marzenia mieszkańców o nowej drodze nie były proste do realizacji.  – Bez funduszy zewnętrznych nie zrobilibyśmy tutaj wiele. Pewnie środków starczyłoby na jakieś prowizoryczne rozwiązanie. Jestem zadowolona z pracy wielu osób, które wiele wysiłku włożyły w to, aby tą dotację pozyskać. To nasz wspólny sukces. Mieszkańców, radnych i urzędu. Cieszę się, że ta współpraca wciąż się dobrze układa – mówiła Anna Grygierek, podczas uroczystego otwarcia drogi.


W ramach całego projektu prócz wybudowania 300 metrowego łącznika wraz z kanalizacją i oświetleniem,  przebudowano gruntownie ulicę Kościelną na całej długości. Powstały też nowe parkingi przy Sanktuarium św. Barbary.


Uzupełnieniem tej inwestycji będzie przebudowa ul. Młyńskiej, którą również realizuje miasto z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki tym inwestycjom powstanie skrót, dzięki któremu ruch w centrum miasta odciąży się.


Budowa łącznika i przebudowa ul. Kościelnej pochłonęły 1 833 861,81 zł. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Gmina Strumień pozyskała dotację równą 1 139 521,06 zł.

Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: