Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - tradycyjnie chlebem i solą

W miniony poniedziałek (29 sierpnia) już po raz szósty w Cieszynie zainaugurowany został Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. W tym roku to już jego dwudziesta czwarta edycja.

Wraz z godziną 15.00 na cieszyńskim Rynku pojawiły się zespoły folklorystyczne z Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Meksyku, Niemiec, Słowenii, Ukrainy i Polski. Przypomnijmy głównym organizatorem imprezy był Uniwersytet Śląski w Katowicach, zaś Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Teatr im. Adama Mickiewicza oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej kolejny już raz przyjęły rolę współorganizatorów koncertu cieszyńskiego. Podczas galowego koncertu inaugurującego Festiwal w Teatrze im. A. Mickiewicza zespołu zaprezentowały się w pełnej krasie.

- Muzyka zwłaszcza folklorystyczna niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i właśnie takich pozytywnych emocji dzisiaj Państwu życzę – podkreślił Mieczysław Szczurek Burmistrz Cieszyna witając przybyłych gości, organizatorów i mieszkańców.

Po części oficjalnej Burmistrz Miasta przywitał gości, jak przystało na dobrego gospodarza - tradycyjnie, czyli chlebem i solą.  

Warto podkreślić, że Festiwal jako jedyny przygotowany został przez środowisko akademickie. Podczas wieloletniej historii Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego miasta Ślaska, Zagłębia i Podbeskidzia odwiedziło ponad 230 zespołów. Oprócz Cieszyna gości będzie można zobaczyć również w innych miastach śląskich, takich jak Siemianowice, Żory, Katowice, Sosnowiec, Chorzów.

BsK

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: