Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wydej książke Tómka, ciepnij co

Znany propagator gwary i kultury Śląska Cieszyńskiego ponownie chce wydać książkę. Założył zrzutkę, dzięki której będzie można go wesprzeć. Każdy wpłacający minimum 60 zł zostanie szczęśliwym posiadaczem jednego z egzemplarzy.

Kolejny raz proszę Was o pomoc w wydaniu książki napisanej po naszymu - językiem Ziemi Cieszyńskiej. Dwie poprzednie książki powstały dzięki Waszemu wsparciu i tym samym stały się naszym wspólnym dziełem – apeluje Tomasz Sochacki.

W podobnym charakterze zbierał on na dwie poprzednie publikacje i udało się. Jest już nawet tytuł tego dzieła -  "Starzikowe rzóndzyni, Starczyne jodło a kapke filozofiji". - W pierwszej części znajdziecie opisy tradycji, kultury materialnej i duchowej, opowiadania, przysłowia, garść rozważań o przeszłości, oraz napisany z humorem przewodnik po filozofii. W drugiej części będzie coś o jedzeniu i piciu na Ziemi Cieszyńskiej a na koniec przepisy na pyszne potrawy Ziemi Cieszyńskiej. Książka będzie zawierała zdjęcia, ukazujące świat naszych przodków, którego już nie ma. Na 270 stronach każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszam do wsparcia książki, niech będzie ona po raz kolejny naszym wspólnym dziełem ratowania mowy naszych przodków – opowiada Tomasz Sochacki.

Każdy, kto wpłaci min 60 zł otrzyma książkę z moją serdeczną dedykacją. - Postaram się jak było to poprzednio, w miarę możliwości do wszystkich Was dotrzeć i osobiście przekazać książki. Dzięki tym zrzutkom poznałem wielu wspaniałych ludzi. Z góry dziękuję za wsparcie. Niech sie Wóm wszystkim darzi a niech Was Pónbóczek opatruje – dodaje Tomek Sochacki.

I my zachęcamy Was i obejmujemy tą zrzutkę patronatem prasowym. ZRZUTKĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ.
KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: