Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wydarzenie na które czekało wielu specjalistów

16 maja w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbędzie się konferencja inaugurująca powołanie Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.

W najbliższą środę (16.05.2012) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego wraz z godziną 9.00 rozpocznie się konferencja, która zainauguruje powołanie Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.

Będzie to wydarzenie na które już od wielu lat czekało wielu specjalistów pracujących w powiecie cieszyńskim.- Oczekiwali na nie psycholodzy, policjanci, pedagodzy, kuratorzy, pracownicy socjalni...- wyjaśnia Anna Wąsik ze Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem" w Cieszynie - O powołanie ośrodka o zasięgu powiatowym zabiegaliśmy od kilkunastu lat. Oczywiście największe korzyści z funkcjonowania ośrodka dotyczą osób, które przemocy doświadczają... Będą moglły one skorzystać ze spójnego systemu pomocy niezależnie od miejsca zamieszkania i statusu społeczno - ekonomicznego. 

Konferencja poruszy wiele kwestii...

- Będą to kwestie dotyczące struktury ośrodka, możliwości pomocy, zasad udzielania schronienia w Hostelu i programu pobytu. Spotkanie będzie także okazją do wymiany doświadczeń i potrzeb pomiędzy różnymi służbami działającymi w obszarze przemocy w rodzinie – dodaje A. Wąsik - Ciekawa jest także kwestia finansowania ośrodka - zdecydowanie nowatorska, pokazująca możliwość współpracy pomiędzy III sektorem, a samorządem różnego szczebla (starostwem i gminami). 

Program konferencji inauguracyjnej, 16 maja 2012r.

9.00 – 9.10 Powitanie – Ewa Kocot – Dawid, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem” 

9.10 – 9.30 Interwencja kryzysowa w Powiecie Cieszyńskim – Jerzy Pilch, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, Kazimiera Kawulok, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie

9.30 – 10.15 „Od potrzeby do realizacji – historia działań w obszarze interwencji kryzysowej w ramach Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” Mariusz Andrukiewicz, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem”

10.15 – 10.35 Miejsce, kompetencje i potrzeby policji w systemie przeciwdziałania przemocy w powiecie Cieszyńskim  – kom. Mariusz Białoń, asp. sztabowy Tomasz Domagała, Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie.

10.35 – 10.55 Przerwa kawowa 

10.55 – 11.15 Działania Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Cieszynie w obszarze interwencji kryzysowej – doświadczenie i potrzeby – Lucyna Legierska, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Cieszynie

11.15 – 11.35 „Pozytywne aspekty oddalenia w kontekście powtórnej inicjacji” – Jolanta Kłusek, Zastępca Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie 

11.35 – 11.55 „Przemoc w rodzinie – podejście systemowe” – Katarzyna Kauer, psycholog, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem”

11.55 – 12.15 Zadania Powiatowego Ośrodka Wsparcia – interwencja kryzysowa wobec przemocy domowej – Anna Wąsik, kierownik Hostelu „Przeciw Przemocy – Wyrównać Szanse”

12.15 –  Zakończenie, Ewa Kocot – Dawid, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem”

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: