Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wyciskali pot i kilogramy

Wyciskanie sztangi i podnoszenie się na drążku. Z tymi konkurencjami się uczestnicy II Mistrzostw Skoczowa w Dwuboju Siłowym, które były zarazem fetą z okazji trzeciej rocznicy powstania Osiedlowego Klubu Plato w Skoczowie.

Nie ważny był wiek i płeć. Na skoczowskim Rynku zgromadzili się młodsi i starsi, mężczyźni i kobiety, aby wspólnie siłować się ze sobą. – Cieszę się, że mały skoczowski Rynek jest miejscem tak wspaniałej rywalizacji, sportowego ducha walki i motywacji. Takich zawodów jest mało w Polsce – mówi Michał Wilk, wicemistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc, który był gościem piątkowej imprezy. Mistrzostwa Skoczowa w dwuboju siłowym zorganizował Osiedlowy Klub „Plato”, który działa w Skoczowie przy ul. Osiedlowej już 3 lata, gromadząc młodzież, ćwiczącą swoje mięśnie i charaktery.― Bardzo się cieszę, że po raz kolejny młodzi ludzie mogli sportowo rywalizować ze sobą. Ta impreza to uwieńczenie tego, co w klubie „Plato” dzieje się przez cały rok. A wynika z tego wiele dobrego. Ci młodzi ludzie potrzebują rywalizacji, zajęcia swojego wolnego czasu i to się świetnie udaje. Jestem dumna, że w Skoczowie mamy taką młodzież i taki klub stwierdziła Janina Żagan, burmistrz Skoczowa.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, dorośli mężczyźni oraz kategoria open dla wszystkich kobiet. Główną nagrodą w tej kategorii był puchar dla najsilniejszej kobiety w Skoczowie. Ten tytuł przypadł Renacie Bączek, która podnosząc sztangę 50 razy zdetronizowała dotychczasową mistrzynię, a prywatnie córkę Darię Głąbek. – Na co dzień wychowuję pięcioro dzieci, więc siła się czasem przydaje wypełniając domowe obowiązki – żartuje mistrzyni i zdradza, że kiedyś trenowała szermierkę. Na ręce Renaty Bączek Janina Żagan, burmistrz Skoczowa, przekazała puchar dla najsilniejszej kobiety mistrzostw.

 

Mężczyźni prócz podnoszenia kilogramów musieli zmierzyć się też z podnoszeniem się na drążku. Najlepszy w kategorii szkół gimnazjalnych okazał się Zagdański Paweł, który sztangę o ciężarze 50 kg podniósł 33 razy, a na drążku wykonał 20 podciągnięć. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwycięzcą został Dawid Głąbek osiągając 24 podnoszeń sztangi (80 kg) i 16 podniesień na drążku. 21- latkowie i strasi meżczyźni musieli się zmierzyć z wyciskaniem 100 kg sztangi i drążkiem. Najlepszy okazał się Radomir Duda, który sztangę podniósł aż szesnaście razy i 30 razy podniósł się na drążku.

Z imprezy zadowolony jest też Damian Siemionek, który prowadzi zajęcia w Klubie Plato - Niesamowita atmosfera, wspaniali goście, cenne nagrody i dobrze spędzony czas. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało się zorganizować takie huczne urodziny naszego klubu – Zadowolenia nie krył też wicemistrz świata Michał WilkW wielu zawodach brałem udział, ale takich jak w Skoczowie nie ma nigdzie. Świadczy o tym spora grupa uczestników. Lista startowa zawierała nazwiska nie tylko ze Skoczowa. Były też osoby mieszkające w innych miejscowościach powiatu cieszyńskiego i na Górnym Śląsku, to znak, że Mistrzostwa Skoczowa w Dwuboju Siłowym cieszą się coraz większą popularnością – dodał M. Wilk.

Zobacz fotoreportaż>>>


źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: