Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyciek Gazu w Karwinie. Sprawca awarii udawał niewinnego.

Nieuważny robotnik spowodował awarię w wyniku ktorej musiano ewakuować 30 osób. W dodatku zamiast powiadomić o zdarzeniu odpowiednie służby, ulotnił się po angielsku i udawał niewinnego.

30 osób zostało ewakuowanych w wyniku wycieku gazu do którego doszło24 września na ulicy Erbenově w Karwinie. Tuż przed godziną 15. mieszkańcy dzwonili na numery alarmowe z informacją, że na ulicy wyraźnie wyczuwalny jest zapach gazu. Najpierw sami próbowali ustalić źródło wycieku, jednak im się to nie udało. Miejsce wycieku gazu szybko zlokalizowali dopiero wezwani strażacy.
- Strażacy ustalili, że do uszkodzenia rury doszło podczas prac remontowych jednego z domów. Robotnik przy wierceniu otworu mającego służyć do montażu ocieplenia przewiercił rurę gazową w dolnej części budynku. Strażacy podjęli natychmiastową decyzją o ewakuacji 30 mieszkańców zamieszkujących w pobliżu awarii, oraz wyznaczyli trzydziestometrową strefę bezpieczeństwa. W czasie akcji pomógł również pracownik gazowni, który posiadał nieiskrzące narzędzia i szybko usunął awarię. Dzięki temu ewakuowani ludzie mogli wrócić do swoich domów – relacjonuje Petr Kůdela., rzecznik prasowy czeskich strażaków.

W trakcie usuwania awarii udało się także ustalić robotnika, który cały wypadek spowodował – Kiedy podczas wiercenia poczuł zapach gazu i domyślił się co się stało, ulotnił się po angielsku z miejsca zdarzenia i udawał niewinnego obserwatora – mówi dowódca prowadzący całą akcję ratowniczą.

[PL]
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: