Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybudują strażnicę i rozbudują urząd

W Jasienicy rusza budowa budynku strażnicy OSP Jasienica i rozbudowa Urzędu Gminy. Wójt Janusz Pierzyna podpisał umowę z wykonawcą w miniony czwartek, 31 października.

Decyzja o budowie i rozbudowie wynikała z trudnych dotychczasowych warunków funkcjonowania, miejsca na działalność zarówno OSP, jak i Urzędu było mało.  Dzięki inwestycji powstanie nowa przestrzeń dla funkcjonalnego i wygodnego przyjmowania mieszkańców, spotkań Rady Gminy, działalności Urzędu Stanu Cywilnego. Całość dostosowana będzie do potrzeb poruszania się osób niepełnosprawnych.

Zakres prac obejmuje również zagospodarowanie terenu, m.in. przebudowę wjazdu na działkę, budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych, nasadzenie zieleni, oświetlenie terenu.
Jak informuje urząd w Jasienicy, projekt przewiduje, że budynek stanie się częścią kompleksu budynków gminnych. Pomiędzy nowym budynkiem a istniejącą siedzibą Urzędu Gminy zaprojektowano przeszklony hol, który będzie stanowił łącznik. Oprócz schodów w tym miejscu funkcjonować będzie również winda, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, wwożąca ludzi na poziom korytarzy obu budynków. W holu zlokalizowane zostanie również pomieszczenie dziennika podawczego.

Parter nowego budynku przewidziano pod potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej. N a pierwszym piętrze będzie sala sesyjna na obrady Rady Gminy. Na I piętrze zlokalizowana zostanie również sala ślubów Urzędu Stanu Cywilnego z towarzyszącymi pomieszczeniami i przestrzenią biurową, biura Urzędu Gminy, a także pomieszczenia pomocnicze.

 - Nowy budynek powstanie w ciągle rozwijającym się centrum naszej gminy. Będzie spełniać wiele funkcji użyteczności publicznej, zarówno jako miejsce działania straży pożarnej, Urzędu Gminy i Rady Gminy, ale też spotkań społeczności czy to sołeckiej, czy licznych lokalnych organizacji – powiedział wójt Janusz Pierzyna.

Całość ma kosztować 12.683.973,87 zł brutto, prace zakończą się w pierwszym kwartale 2022 r.


(red./mat.pras,)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-07 07:26:10
krzysztof.nn: o tak, najważniejsze to rozbudować urząd...;) +++ a tymczasem świat ma o wiele poważniejsze problemy: "Kościół katolicki prowadzi śledztwo w sprawie dwóch zakonnic, które zaszły w ciąże podczas misji w Afryce. Kobiety pochodzą z włoskich zakonów i w tym roku odbywały dwie oddzielne misje na Madagaskarze. Po powrocie do Włoch jedna z nich zaczęła skarżyć się na silne bóle brzucha i odwiedziła lekarza. Okazało się, że 34-latka jest w zaawansowanej ciąży. Druga z zakonnic, przełożona w swoim zakonie, d o m y ś l i ł a się swojego stanu [???...:D]. Oprócz śledztwa ws. ciąż, Kościół zamierza również ustalić, j a k o sytuacji d o w i e d z i a ł y się media."
2019-11-07 09:55:26
rainman: Tymczasem w Wielkiej Brytanii wlasnie zakazuja zwracania sie do publicznosci "Panie i Panowie". Moze to obrazic osoby lgbt. Chcecie czegos takiego w Polsce?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: