Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybuch gazu w Ustroniu- aktualizacja

Prawdopodobnie jedna osoba została zabrana przez pogotowie, a dwie mogą znajdować się pod gruzami.

 Do eksplozji doszło w jednorodzinnym budynku mieszkalnym w ustroniu. Informację potwierdzili strażacy.  Trwa akcja ratownicza. Dom jest poważnie uszkodzony.

Aktualizacja:
Jedna osoba wyciągnięta spod gruzów!

Przemysław Korcz, burmistrza Ustronia, jest na miejscu zdarzenia. Powiedział, że doszło do kolejnych wybuchów. W efekcie zawalił się dom. 
Burmistrz potwierdził, że spod gruzów wyciągnięto jedną, żywą i przytomną osobę. –To była starsza pani, była świadoma. Podała swoje imię i nazwisko.- powiedział burmistrz. 

Na miejscu doszło do kolejnego wybuchu. Z informacji burmistrza wynika, że w tym miejscu nie było linii gazowej. Prawdopodobnie do tragedii doprowadził wybuch butli gazowej. Niewykluczone, że to ogień sprawił, iż wybuchają kolejne butle. W sumie strażacy wyciągnęli ich już siedem.

Kobieta została przetransportowana do szpitala. Prawdopodobnie pod gruzami znajduje się jeszcze dwóch dorosłych mężczyzn. Nie wiadomo, czy to ostateczna liczba osób, które mieszkały w tym domu. 

Wybuch nastąpił na posesji, składającej się z dwóch domów. Jeden był starszy, do którego został dobudowany nowszy. – Dach całkowicie zawalony, jedna ściana szczytowa tylko stoi, część zabudowań całkowicie zrównana z ziemią. Dom raczej całkowicie nie nadaje się do zamieszkania.- powiedział burmistrz.

Na miejscu są jednostki ratownicze że Śląska Cieszyńskiego docierają także specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratunkowe z Dąbrowy Górniczej, czy Jastrzębia Zdroju.

Jadący na miejsce strażacy z OSP Ochaby doznali kolizji na skrzyżowaniu w Nierodzimiu. Więcej info wkrótce.

Macie zdjęcia z miejsca zdarzenia? Prześlijcie na redakcja@ox.pl

(ach)(KOD)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-04 12:12:21
Artur_z_bažin: "To nie koniec złych informacji. Strażacy z lokalnej jednostki OSP Ochaby jadący do akcji na ul. Polańskiej mieli groźną kolizję. Na skrzyżowaniu DW941 (tzw. Wiślanka) z ul. Skoczowską w Nierodzimiu wóz straży pożarnej zderzył się z cywilnym samochodem osobowym. Wstępnie wiadomo, że nie ma osób poważnie rannych. W tym miejscu jeszcze przez jakiś czas mogą występować utrudnienia w ruchu."
2022-12-04 12:56:19
ciotka matylda: Tragedia! Wyrazy współczucia dla poszkodowanych! Zastanawiam się czy instalacje gazowe zasilane z butli gazowych i nie tylko podlegają jakiejś kontroli?! Wydaje mi się,że pozostawiono to decyzji właściciela. Dlaczego nikt nie wprowadzi obligatoryjnej kontroli instalacji?!
2022-12-07 13:53:05
pawel21_13: KARA za głosowanie na PO. KU przestrodze! Jeszcze nie jest za późno!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: