Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory do Sejmu 2015: Maciej Kromczyk

Do wyborów niedaleko. Czy już znacie wszystkich kandydatów do Sejmu? Kandydatom z powiatu cieszyńskiego wysłaliśmy identyczne pięć pytań i poprosiliśmy ich o odpowiedź. Dziś na nasze pytania odpowiada Maciej Kromczyk ze Skoczowa, ''dziewiątka'' na liście nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem.

Do wszystkich kandydatów, których udało nam się namierzyć, drogą mailową lub na Facebooku wysłaliśmy takie same pytania. Odpowiedzi kandydatów prezentujemy w porządku alfabetycznym.

 

MACIEJ KROMCZYK: 25 lat, absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim, stan wolny1. Dlaczego zdecydował się Pan/Pani na kandydowanie w wyborach do Sejmu RP?

Zdecydowałem się kandydować, ponieważ wierzę, że poprzez zaangażowanie się w sprawy publiczne mogę realnie zmienić sytuację w naszym kraju.

2. Jakimi najważniejszymi osiągnięciami w życiu społecznym/politycznym może się Pan/Pani poszczycić?

Do tej pory mój udział w życiu politycznym ograniczał się do głosowania w wyborach. Jednak stare partie polityczne nie reprezentowały moim zdaniem interesów zwykłych Polek i Polaków, dlatego cieszę się, że powstało Razem. Jeśli chodzi o działalność społeczną, angażowałem się w pracę koła naukowego podczas moich studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
 

3. Jaki Pana/Pani zdaniem jest najważniejszy problem/zagadnienie związane z regionem, które jako poseł/posłanka będzie Pani/Pan starał/-a się rozwiązać?

Przede wszystkim chciałbym zauważyć, że każdy poseł reprezentuje w pierwszej kolejności interesy wszystkich Polek i Polaków, a nie interes jednego regionu. Jednak jeśli dostałbym się do Sejmu, chciałbym przeciwdziałać dalszej degradacji transportu publicznego, która w naszym regionie jest szczególnie dotkliwa. Jest to zgodne z jednym z głównych filarów programowych Razem, ogłoszonym w czasie ostatniej konwencji programowej, czyli zniwelowaniu podziału na Polskę A i B.
 

4. Jakie będzie Pana/Pani zdaniem największe wyzwanie dla nowego rządu?

Wydaje mi się, że największym problemem będzie kontynuowanie modernizacji kraju, gdy zakończy się perspektywa budżetowa UE, w ramach której otrzymujemy pokaźną pomoc materialną. Rząd będzie się musiał wtedy zastanowić nad zwiększeniem przychodów budżetu państwa.

Pilniejszą kwestią jest kwestia zakończenia procederu unikania przez duże korporacje międzynarodowe płacenia podatków w Polsce – Razem w tej materii proponuje bardzo konkretne rozwiązania.

Należy zastanowić się również nad tym, jak zachęcić tysiące Polaków, którzy wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy, do powrotu do kraju. Jest to pilny problem ze względu na pogarszającą się sytuację demograficzną w Polsce.

 

5. Dlaczego wyborcy maja na Pana/Panią głosować - proszę podać 3 najważniejsze powody.

Nie jestem związany z starymi, zdyskredytowanymi partiami politycznymi. Jestem absolwentem prawa, więc chciałbym – także z okazji swojego zawodu – pracować nad lepszym prawem w Polsce. Od pokoleń jestem związany ze Skoczowem, z ziemią cieszyńską, bliska jest mi lokalna problematyka, znam realne problemy mieszkańców.

 

Maciej Kromczyk - Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem - miejsce nr 9.

 

Wszystkie wiadomości związane z wyborami do Sejmu i Senatu 2015 znajdziesz tutaj:


 

NG

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-16 16:49:01
Herr Flick: O Partii Razem nie mogę nic powiedzieć bo nic nie wiem. Nigdzie Was nie ma. Nawet w internecie.<br />Rozumiem, że pracuje Pan w zawodzie?<br />\&quot;chciałbym przeciwdziałać dalszej degradacji transportu publicznego\&quot; - Co Pan chce zrobić w tej kwestii? Teraz generalnie uczniowie/studenci są już tak mobilni, że z takiego transportu nie korzystają bo się im po prostu nie opłaca. Chodzi Panu może np. o to, że człowiek przyjeżdża pociągiem znad morza do Katowic to nie ma możliwości dostania się do Skoczowa bo wszystkie pociągi, autobusy, busy już odjechały. Hę? Mnie to doprowadza do szewskiej pasji.<br /><br />Widziałem Pana nie raz w naszym Teatrze Elektrycznym. Działa Pan w DKF? <br />
2015-10-16 18:22:12
roman123: Chciałbym, musimy powinniśmy, potrzeba... ale co konkretnie zrobisz???? Za trudne pytanie? No tak w końcu kandydujesz na posła a nie myśliciela. K...a ile jeszcze będziecie robić ludzi w konia? Ale zawsze znajdą się frajerzy którzy lecą do urn żeby Polskę zmienić.
2015-10-16 18:48:56
Herr Flick: Poczytałem trochę o RAZEM. Hmm. Toż to socjalizm pełną gębą. I podatek 75%.
2015-10-16 19:40:57
onyks2014: Podatek niemal 75%, brak konkretów. Same chęci to sporo ale za mało na teraz. Idź chłopie najpierw solidnie popracuj, a potem głoś kazania tak jak nowy proboszcz w Ranczo.
2015-10-16 19:42:54
dyżurny: Jeszcze nic w życiu nie zrobił, a już się pcha do leberstwa i łatwego koryta
2015-10-16 20:12:46
Herr Flick: Panie Onyks! Przesadza Pan. Na stronie BBG konstruktywna krytyka jest niedopuszczalna bo jest to nazywane hejtem, BBG pisze na FB, że mi za to płacą nawet a tutaj W.Cz. Onyks zieje jadem w kierunku młodego człowieka z niespotykaną radością. Toż to mowa nienawiści. Hipokryta. I jescze żeby było śmieszniej to Razem i Nowoczesna to partie zbliżone światopoglądowo więc tego jadu nie rozumiem.
2015-10-16 21:50:30
obserwator ludowy: Idzie młodość, w okręgu wyborczym 27 sztandar młodości niesie kandydat Kromczyk. Stąpa ostrożnie, nie mówi o stanowisku jego partii co do narkotyków, czy też środowiska lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych. Woli skupić się na kwestii busików utyskując na stan transportu publicznego. Przemawia do nas raczej na okrągło, a oblicze jego jest świeże i niewinne, co trzeba pochwalić gdyż w środowisku wojującej obyczajowej lewicy trudno się uchronić przed różnego rodzaju pokusami, wszak wiecie o czym piszę... . Kandydat Kromczyk, choć młody wiekiem, wydaje się już ukształtowany ideologicznie, a to, że jest poglądów lewicowych jest dobre, gdyż już wielki Otto v. Bismarck powiedział: kto nie był socjalistą za młodu ten będzie łajdakiem na starość.
2015-10-16 22:14:06
Champion: Patrzcie jak sie młody pcha do koryta
2015-10-17 06:55:33
erik: Myślę,że większość kandydatów myśli głównie o swoim portfelu.Obiecanki cacanki a głupiemu radość. W bajki obiecanki ,to już nawet dzieci nie wierzą.
2015-10-17 12:50:32
caczorekwakwa: Młody ty się lepiej dupami zajmij jak darz rade a nie polityką
2015-10-17 13:02:24
janusz s: Dom Ci bombona a idź se ku chałpie
2015-10-18 20:26:55
alternatywy 5: Taki młody a już zboczył na LEWO - ma to pewnie po rodzicach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: