Dzień Edukacji Narodowej w Starostwie

Wczoraj (15.10) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia wręczono nagrody wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom, nie zabrakło również ślubowania i przyznania aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom mianowanym.

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyciągnęło do sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych z powiatu ale również przedstawicieli Starostwa, członków Zarządu, władz Miasta Cieszyna, przedstawicieli związków zawodowych oraz Wydziału Edukacji. Zanim jednak przystąpiono do najważniejszej części programu, czyli wręczenia nagród wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom, odśpiewano hymn państwowy i wysłuchano utworów muzycznych wykonanych przez Chór Canzonetta działający przy Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu.

Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król. Zarząd Powiatu wspólnie z Wydziałem chciał się z Państwem spotkać z okazji Dnia Edukacji Narodowej i serdecznie podziękować. Przede wszystkim za wasz trud, za waszą pracę w całym roku szkolnym, której efekty są widoczne. My możemy się chwalić szkołami, wynikami tych szkół, matur, wynikami w konkursach, olimpiadach, czy w zmaganiach sportowych. Dobre wyniki naszych uczniów, którzy potem idą w świat i są przygotowani do życia, czy do tego by studiować na dobrych uczelniach to dowód na to, że praca naszych nauczycieli i dyrektorów jest właściwa. Za to wszystko Państwu serdecznie dziękujemy – mówił Starosta po czym dodał. My z naszej strony możemy obiecać, że będziemy  kontynuować inwestycje i dbać o wizerunek naszych szkół. W tym roku budżetowym w nasze placówki zainwestowaliśmy kolejne 2,5 mln zł. Zakończyliśmy jedną z największych inwestycji w Powiecie Cieszyńskim jeżeli chodzi o remonty placówek oświatowych tj. remont elewacji i szereg prac z tym związanych w Zespole Placówek Szkolno–Wychowawczo- Rewalidacyjnych. Podjęliśmy również szereg mniejszych remontów i działań inwestycyjnych w naszych jednostkach.

Po złożeniu życzeń przez Starostę o wystąpienie została poproszona Jadwiga Lincer Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Cieszynie oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Elżbieta Adamowska. Głos zabrała również Aleksandra Trybuś-Cieślar posłanka na Sejm.

W kolejnej części uroczystości przystąpiono już do nagród i wyróżnień. Zanim jednak do tego doszło 22 nauczycieli, którzy w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego, złożyło uroczyste ślubowanie i otrzymało akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Podczas czwartkowego spotkania w Starostwie wręczono medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty. Dodatkowo złoty medal za długoletnią służbę otrzymała Małgorzata Urbańska nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wiśle, zaś srebrny medal za długoletnią służbę powędrował do Joanny Warmuzińskiej wicedyrektora w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle.

Ważnym punktem uroczystości było również wręczenie nagród Starosty. Jest to nagroda przyznawana przez organ prowadzący od 2000 roku. Przez 10 lat była to „Nagroda Powiatu”, zaś od 2011 roku to "Nagroda Starosty". Przyznawana jest wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom za: szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno–wychowawczo-opiekuńczej, bardzo dobre wyniki nauczania, sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, podejmowanie nowatorskich działań, inicjowanie i organizowanie konkursów, pozyskiwanie środków pozabudżetowych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii, współdziałanie z różnymi instytucjami.

W tym roku nagrodę Starosty przyznano 11 dyrektorom i 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych. W imieniu nagrodzonych podziękowania złożyła Bożena Cholewa dyrektor ZST w Cieszynie.

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją