Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory do Sejmu 2015: Łucja Michałek

Do wyborów niedaleko. Czy już znacie wszystkich kandydatów do Sejmu? Kandydatom z powiatu cieszyńskiego wysłaliśmy identyczne pięć pytań i poprosiliśmy ich o odpowiedź. Dziś na nasze pytania odpowiada Łucja Michałek z Jaworzynki, ''dziewiątka'' na liście nr 1: Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Do wszystkich kandydatów, których udało nam się namierzyć, drogą mailową lub na Facebooku wysłaliśmy takie same pytania. Odpowiedzi kandydatów prezentujemy w porządku alfabetycznym.


ŁUCJA MICHAŁEK– 35l., politolog, zamieszkała w Jaworzynce, radna Powiatu Cieszyńskiego, Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Promocji Powiatu.


1. Dlaczego zdecydowała się Pani na kandydowanie w wyborach do Sejmu RP?


Uważam, że wśród parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu wyborczego powinna znaleźć się także kobieta. Oczywiście wszystko zależy od wyborców, mimo to uważam, że pojawienie się w ławach poselskich Prawa i Sprawiedliwości posłanki ze Śląska Cieszyńskiego, byłoby dodatkową wartością w naszym parlamencie. Wiadomo bowiem, że kobiety są pracowite, zaradne, twórcze i konsekwentne w działaniu.


2. Jakimi najważniejszymi osiągnięciami w życiu społecznym/politycznym może się Pan/Pani poszczycić?


Od trzech kadencji działam w samorządzie, obecnie jako radna Rady Powiatu Cieszyńskiego, Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Promocji Powiatu.

Działam charytatywnie w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej. Jestem członkiem Zarządu Regionalnego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Swym działaniem PKPS obejmuje powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki i miasto Bielsko-Biała. Pomagamy regularnie kilku tysiącom rodzin znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, zajmując się m.in. dystrybucją żywności z funduszy pomocowych Unii Europejskiej. Jestem koordynatorem PKPS w powiecie cieszyńskim. Aktywnie działam też w stowarzyszeniu kulturalno – oświatowym „Pomoc bez granic”.
 

3. Jaki Pana/Pani zdaniem jest najważniejszy problem/zagadnienie związane z regionem, które jako poseł/posłanka będzie Pani/Pan starał/-a się rozwiązać?

Najważniejsze jest stworzenie odpowiednich warunków dla inwestowania i tworzenia nowych miejsc pracy oraz poprawa infrastruktury drogowej i kolejowej. Lepsza infrastruktura transportowa może stać się czynnikiem ułatwiającym nowe inwestycje w naszym regionie. Współgrałoby to z pozyskiwaniem środków na tworzenie nowych miejsc pracy w perspektywie unijnej 2014-2020.

Ważna jest również promocja walorów turystycznych, jako potencjału całego regionu składającego się z powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego.


4. Jakie będzie Pani zdaniem największe wyzwanie dla nowego rządu?

Największymi wyzwaniami nowego rządu będą:
- nowe miejsca pracy i godne wynagrodzenia
- przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego
- reforma służby zdrowia – likwidacja NFZ
- poprawa działania wymiaru sprawiedliwości
- odbudowa nowoczesnego polskiego przemysłu
- obniżenie podatków dla małych i średnich firm


5. Dlaczego wyborcy maja na Panią głosować - proszę podać 3 najważniejsze powody:

Uważam, że kobiety z naszego okręgu wyborczego głosujące na Prawo i Sprawiedliwość powinny mieć swoją przedstawicielkę w Sejmie.

Z wykształcenia jestem politologiem, a zamiłowania społecznikiem. Swoją wiedzę teoretyczną połączyłam z praktyką i wieloletnim działaniem na rzecz mieszkańców naszego regionu. Od 2007r. jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, obecnie zasiadam w Zarządzie Powiatowym PiS. Deklaruję realizację programu naszej partii.

25 października warto na mnie głosować, ponieważ do parlamentu wniosę beskidzką pracowitość, cieszyńską rzetelność oraz kobiecą wrażliwość na codzienne problemy polskich rodzin.

 

Łucja Michałek - Lista nr 1: Komitet Wyborczy PiS - miejsce nr 9.

 

Wszystkie wiadomości związane z wyborami do Sejmu i Senatu 2015 znajdziesz tutaj:


 

NG

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-18 17:29:26
Gal: Dawno tej pani nie widziałem. Pamiętam ją, gdy kończyła naukę w Ekonomie i mam nadzieję, że od tego czasu mocno się zmieniła? Pamiętam jej początki w PO i nie znam późniejszych decyzji o zmianie barw. Tego jednak nie poczytuję za jej grzech. Znam jednak na listach dużo pewniejsze kandydatki np. Beatę Gorgosz!
2015-10-18 20:10:52
obserwator ludowy: Kandydat kobieta Michałek informuje nas w punkcie 1, że zdecydowała się kandydować gdyż jest kobietą. Jak można domniemać ma na myśli płeć biologiczną (ang. sex) nie zaś płeć społeczną ( ang. gender ), jest bowiem członkiem PiS. Dodatkowo kandydat kobieta Michałek wskazuje na antynomię pomiędzy mężczyznami, a kobietami: ,,kobiety są pracowite, zaradne, twórcze i konsekwentne w działaniu\&quot; zaś mężczyźni, jak rozumiemy, nie. Jak czytamy w punkcie 2, głównym osiągnięciem kandydata kobiety Michałek jest działanie i to na raz w 2 organizacjach i w samorządzie. Ostrożnie wydziela wyborcom informacje na ten temat. W pierwszym zdaniu dowiadujemy się, że dział w samorządzie, w drugim, że w PKPS-ie, w zdaniu trzecim, iż jest w zarządzie PKPS-u w Bielsku. W zdaniu czwartym informuje o zasięgu działania bielskiego PKPS-u, zaś w zdaniu piątym wyjaśnia, zapewne osobom, które nie potrafiły by wywnioskować z nazwy celu działania Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, że pomaga on rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Ukoronowaniem tej części wypowiedzi jest zdanie nr 6, z którego się dowiadujemy, że kandydat kobieta Michałek jest koordynatorem PKPS w powiecie cieszyńskim. Niedosyt pozostaje po przeczytaniu informacji o działalności w stowarzyszeniu ,,Pomoc bez granic\&quot; - kandydat poświęca tej części swej aktywności jedynie to jedno zdanie. W punkcie trzecim kandydat kobieta Michałek stwierdza, iż najważniejsza jest infrastruktura kolejowo-drogowa, inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy. Zdanie dalej mówi, że te lepsze drogi będą wpływać na inwestycje. Kładzie nacisk również na promowanie walorów. Wyzwań dla nowego rządu nie omawiamy gdyż są one tożsame z hasłami ogólnymi. W punkcie 5 kandydat kobieta Michałek wraca do kwestii kobiet lecz tu stwierdzamy z ulgą, że chodzi jej tylko o kobiety głosujące na PiS. Żeby uprzedzić wszelkie podchody względem jej osoby stwierdza twardo ,,Deklaruję realizację programu naszej partii.\&quot; Dowiadujemy się również, iż istnieją na świecie następujące przymioty: beskidzka pracowitość, cieszyńska rzetelność oraz kobieca wrażliwość. Informujemy kandydata kobietę Michałek, że jest również Sucha Beskidzka i Wenecja Cieszyńska. Reasumując: TDK ( Tylko Dla Kobiet ), ale oczywiście tych głosujących na PiS. Na koniec piosenka z dedykacją dla kandydata kobiety Michałek:<br />Słodkie żywioły we mnie śpią<br />Mogę lawiną runąć złą<br />Żarem pustyni spalam cię<br />Fatamorganą staję się<br /><br />Czasem jak odpływ zwalam z nóg<br />Czasem jak przypływ sięgam ust<br />A gdy pogodną chwilę masz<br />Spadam jak mgła<br /><br />Jestem kobietą<br />Wodą ogniem burzą perłą na dnie<br />Wolna jak rzeka<br />Nigdy nigdy nie poddam się<br /><br />Jestem kobietą<br />Jestem dobrem jestem złem<br />Jestem wodą jestem ogniem<br />Jawą i snem
2015-10-18 20:16:56
alternatywy 5: No może? Szanse widzę realnie. Hmm, jeszcze pomyślę....
2015-10-18 20:19:10
koszor: Nie znam kobiety, ale wyraża się jasno i zwięźle. Natomiast tobie obserwatorze rzeczywistość najwyraźniej wymyka się spod kontroli i kwalifikujesz się na obserwację.
2015-10-18 22:04:27
onyks2014: Szkoda, że w Jaworzynce nie słyszeli o społecznikowaniu tej Pani. Poza tym, że robi w powiacie...odpłatnie.
2015-10-19 11:06:04
czytelniczka: onyx2014 - hmmm ... a Ty pracujesz za darmo??????? Jest zatrudnienie- jest płaca, proste, jeden w powiecie, drugi w szpitalu, trzeci na kasie, czwarty za kólkiem ale każdy powinien pensję dostać.<br />W Warszawie TEŻ ( podobnie jak i np. w powiecie ) Twoj kandydat(ka?) tez będzie pobierał(a) dietę( tu: poselską ;-) <br />Jeszcze się taki nie urodził.... co by każdemu dogodził ;p
2015-10-19 11:11:53
czytelniczka: Pani Łucja: krótko i na temat! <br /><br />(( Bez zbędnej paplaniny jak niektóre baby- kandydatki, a szczególnie jedna jest w tym naprawdę mocna ;-) z siłą karabinu wyrzuca potoki, tysiące słów, żeby rozszyfrować o co jej chodzi, to trzeba nieżle nad tym przysiąść, plącze mydło z powidłem... Uff byle tylko ją było widać i słychać.Męczy mnie taki szum, jaki wokoło roztacza Ech Trudny wybór będzie 25go
2015-10-19 21:26:47
Herr Flick: A Onyks swoje. Wszędzie hejt byle nie pod artykułem o BBG.<br />NIe zagłosuję na tą Panią
2015-10-20 13:28:08
SramDoZlewu: Kolejny statysta sejmowy. Ja postuluje o zmniejszenie liczby posłów o połowe i likwidacje senatu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: