Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wybory do Parlamentu Europejskiego (frekwencja godz. 12.00)

Już dziś, czyli 25 maja możemy oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze będą czynne do 21.00. Polacy w Eurowyborach wybiorą 51 deputowanych.

751 posłów, tyle osób do reprezentowania Parlamentu Europejskiego wybiorą obywatele Unii Europejskiej. Polacy w wyborach wybiorą 51 deputowanych. Do głosowania może przystąpić każdy kto posiada czynne prawo wyborcze, niezależnie w jakim państwie Unii Europejskiej mieszka bądź przebywa.  W Cieszynie utworzono 24 obwody do głosowania, w Ustroniu 13, w Wiśle 8, w Brennej 7, w Chybiu 5, w Dębowcu 5, w Goleszowie 12, w gminie Hażlach 7, w Istebnej 6, w Skoczowie 24, w Strumieniu 8, w Zebrzydowicach 8.

Lokale wyborcze są dziś czynne od 7.00 do 21.00. W Powiecie Cieszyńskim według wstępnych danych, które spłynęły do Rejonowej Komisji Wyborczej nr 30 z siedzibą w Bielsku-Białej, frekwencja na godzinę 12-tą wynosiła: Cieszyn 9,37 proc., Wisła 6,66 proc., Brenna 9,76 proc., Chybie 6,79 proc., Dębowiec 9,72., Goleszów 8 proc., Hażlach 7,35 proc., Istebna 10,46 proc. – czyli najwięcej jak do tej pory, Skoczów 8,21 proc., Strumień 7,05 proc., Zebrzydowice 10,12 proc.  – takie informacje przekazała nam przewodnicząca Komisji Elżbieta Libera-Niesporek.

Do godziny 12-tej w Powiecie Cieszyńskim nie odnotowano również żadnych incydentów naruszających ciszę wyborczą, bądź innych zdarzeń, które miałyby wpływ na przebieg wyborów. Wybory przebiegają bez jakichkolwiek incydentów w naszym obwodzie. Jedynie co, to któryś z wyborców zgłosił, że jesteśmy mało widoczni, ale już to naprawiliśmy i powiesiliśmy dodatkowe ogłoszenia – przyznaje Anna Masarska, przewodnicząca Komisji nr 5 w Cieszynie.

Kolejne dane spłyną do Rejonowej Komisji Wyborczej nr 30 w Bielsku-Białej około godziny 17 30.

Marta Szymik
 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: