Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybierz dla siebie skarby!

Ciekawe spotkania, inspirujące warsztaty i koncerty, konkursy, wystawy i jarmark rzemiosła - m.in. te imprezy czekają na chętnych podczas zbliżających się XVI Skarbów z cieszyńskiej trówły.

To prawdziwe święto rzemiosła, folkloru, sztuki oraz kuchni regionu organizowane jest przez Zamek Cieszyn we współpracy z Domem Dzieci i Młodzieży z Czeskiego Cieszyna oraz instytucjami kultury polskiego i czeskiego Cieszyna.

Na chętnych kulturalnych wrażeń czekają ciekawe spotkania, warsztaty i koncerty, konkursy, wystawy i jarmark rzemiosła.

Tradycyjnie impreza rozpocznie się otwarciem Trówły (czyli przekazywanej z pokolenia na pokolenie zdobionej skrzyni), które w tegorocznej edycji odbędzie się w najbliższy piątek (23.09), na Rynku w Cieszynie o godz. 12:00. organizatorzy zapowiadają „Wspólne śpiewanie pieśni regionalnych przez dzieci z cieszyńskich szkół i przedszkoli”. Ale już od samego rana w Książnicy Cieszyńskiej pokazy czerpania papieru dla szkół, w Bibliotece Miejskiej warsztaty regionalne dla dzieci oraz Kiermasz książki używanej. Z kolei w Oranżerii Zamku Cieszyn wystawa o pszczołach i pszczelarstwie, a w małym holu Zamku Cieszyn można podziwiać wystawę współczesnych obiektów stworzonych z rogożyny (pałki wodnej) przez studentów ASP w Krakowie.

Tego samego dnia na Wzgórzu Zamkowym o 20:00 odbędzie się widowisko plenerowe z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Scenariusz i reżyseria: Bogdan Słupczyński, wykonawcami są aktorzy Teatru Tańca Movytza. Wstęp wolny.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które w dniach 23-25 będą czekały na chętnych. Na pewno każdy znajdzie skarb dla siebie…

Więcej informacji oraz szczegółowy Program "XVI Skarbów z cieszyńskiej trówły" znajdziecie tutaj.

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.


 

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-20 21:23:23
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Ja bym sie wcale nie zdziwil jak by byl audyt co tam w tej trowle jest
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: