Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wtorkowe interwencje strażaków

Chociaż dziś (02.07.2019) w regionie silne podmuchy wiatru już ustały, strażacy w dalszym ciągu mieli pełne ręce roboty. Odnotowano interwencje związane między innymi z niezauważonymi wczoraj konarami drzew, czy naderwanymi przewodami oraz z usuwaniem skutków zdarzeń drogowych.

Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 7:43 w Cieszynie na ulicy Wałowej. Zgłoszenie dotyczyło gałęzi, która zwisając, powodowała zagrożenie. Na miejscu usunięto konar.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Młynarskiej w Bąkowie. Strażacy interweniowali w związku z zerwanym przewodem telefonicznym. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wezwano na miejsce przedstawicieli telekomunikacji, którzy mieli usunąć awarię.

W Cieszynie na ulicy Mlecznej strażacy pojawili się o 11:46. Również tam nadłamała się konar drzewa, który zwisał nad drogą. Zagrożenie zostało szybko usunięte.

O godzinie 11:59 strażacy pojawili się w Frelichowie na ulicy Okrężnej, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że nie ma żadnych osób zakleszczonych w pojazdach. Na miejscu znajdowała się również policja. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanym, neutralizacji wycieków, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach i posprzątaniu jedni – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W Bażanowicach zastępy interweniowały po godzinie 14. Tam również doszło do uszkodzenia przewodu telefonicznego. Tak samo, jak w Bąkowie zabezpieczono miejsce zdarzenia i wezwano na miejsce przedstawicieli firmy telekomunikacyjnej.

Ostatnie ze zdarzeń miało miejsce po godzinie 15 w Pruchnej. Zgłoszenie dotyczyło drzewa, zawieszonego nad drogą. Gałęzie znajdowały się na takiej wysokości, że istniało ryzyko zahaczenia przez przejeżdżające pojazdy. Drzewo zostało usunięte i pocięte na mniejsze kawałki.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: