Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wstrzymane turnusy rehabilitacyjne

W ośrodkach rehabilitacyjnych wstrzymane turnusy. Dzielnice, które do tej pory słynęły ze spacerujących kuracjuszy, są puste. ZUS wstrzymał czasowo wszystkie wyjazdy do sanatorów i ośrodków rehabilitacyjnych. Same placówki świadczące rehabilitację, również szpitale, odwołują pobyty pacjentów.

 

Nasz region słynie z dobrodziejstw leczniczych. Zlokalizowane na Śląsku Cieszyńskim sanatoria i ośrodki rehabilitacyjne, cieszą się bardzo dobrą renomą. Jednak z powodu rozprzestrzeniania się zakażeń, spowodowanych wirusem COVID-19 dziś świecą pustkami. - W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19 oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje czasowo wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych.Jeżeli nasi klienci posiadają Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą ZUS, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku – apelujemy, by nie jechali do sanatorium tylko pozostali w domu. Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje Klienci uzyskają pod numerem telefonu, który mają w zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację lub w Centrum Obsługi Telefonicznej 22 560 16 00. Konsultanci COT są dostępni pon. - pt. w godz. 7.00 – 18.00 – mówi Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Podobnie sytuacja ma miejsce w szpitalach rehabilitacyjnych. - W związku z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego oraz zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, mając na względzie dobro pacjentów i personelu szpitala od dnia 17 marca 2020r. Wstrzymuje się do odwołania przyjęcia do oddziału rehabilitacji – informuje dyrektor ds. medycznych Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Kuracjusze nie trafią również do popularnego Sanatorium miłości. - Uzdrowisko Ustroń ogranicza czasowo działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego. Jednocześnie pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie przed dniem 14 marca 2020 r. będą mogli je dokończyć, ponieważ w tych przypadkach ograniczenie nie obowiązuje. Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń S.A. działa zgodnie z tym rozporządzeniem i Zarząd stosuje się do wszelkich zaleceń. Jesteśmy także w stałym kontakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia i na bieżąco dostosujemy się do wytycznych funduszu. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych kuracjuszy są dla nas najważniejsze – informuje Uzdrowisko Ustroń.

redka

 

źródło: ox.pl
dodał: redaktor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: