Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wspomnienia Viva il Canto

W czwartek (25.01) odbyło się kolejne spotkanie plenarne cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem dr Małgorzata Mendel, prodziekan wydziału artystycznego cieszyńskiego oddziału UŚ opowiedziała o historii festiwalu Viva il Canto oraz o najciekawszych zdarzeniach z nim związanych.

Festiwal Viva il Canto organizowany jest w Cieszynie od 1992 roku. Początkowo był to festiwal lokalny, jednak organizatorzy szybko zdecydowali się na nadanie festiwalowi międzynarodowego rozmachu. Podczas każdej edycji jednak koncert inauguracyjny odbywał się w Cieszynie i przyjeżdżały na niego światowej klasy gwiazdy muzyki. O wielu ciekawych przypadkach opowiedziała prowadząca, wraz ze współorganizatorką, która w pewnym momencie wyszła z publiczności i zajęła miejsce przy mikrofinie, aby również wspominać najciekawsze wydarzenia.

- Miałyśmy wiele ciekawych przygód – tłumaczyły prelegentki – podczas jednej z pierwszych edycji, wiozłyśmy jedną z uczestniczek wydarzenia oraz jej koleżankę. Obie były potężnej budowy, a wiozłyśmy je małym fiatem, co nie było dla nikogo komfortowe. W związku z tym na następny dzień pożyczyłyśmy nieco większy samochód. Okazało się, że nasza pasażerka miała niezwykle piękny i kosztowny płaszcz. Właściciel samochodu miał psa, w związku z czym płaszcz zbrudził się od sierści. Na szczęście nie zostało to zauważone, a koleżanka piosenkarki obiecała szybko usunąć problem.

Ciekawych wspomnień było znacznie więcej. Przytoczona została również historia, kiedy inna z uczestniczek miała przyjechać do Cieszyna pociągiem. Niestety, zaszło nieporozumienie i zadzwoniła, że znajduje się w Szczecinie. Nie znała języka polskiego, nie posiadała również przy sobie polskich pieniędzy, w związku z czym trzeba było szybko po nią jechać.

Historie przytoczone przez prowadzące bardzo przypadły słuchaczom do gustu. Wspomnienia poparte były ciekawymi zdjęciami, których ze względu na długą historię festiwalu było naprawdę wiele. Z pewnością kolejne edycje dostarczą nowych, ciekawych anegdot.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: