Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Givin Circle - filantropia na żywo

W czwartek (25.01) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbyło się pierwsze w Cieszynie spotkanie z ''Giving Circle'', czyli filantropia na żywo. W czasie trwania wydarzenia osoby zainteresowane pozyskaniem funduszy na określony cel miały szansę go przedstawić i liczyć na hojność zebranych na wydarzeniu filantropów. W wydarzeniu wzięły udział trzy organizacje, chcące w ten sposób pozyskać fundusze.

- Każda z grup, która zebrać pieniądze na określony cel, będzie miała 12 minut czasu na prezentację oraz na odpowiedzi na pytania od publiczności – tłumaczyły prowadzące – po zakończeniu wszystkich prezentacji, przedstawiciele organizacji będą musieli opuścić salę a osoby chcące wspierać ich idee będą mogły dokonać dotacji. Minimalna kwota wpłat to 50 zł, wpłacać będziemy przez podanie swojego imienia oraz kwoty. To nie jest żadna licytacja, tutaj każdy może się czuć wygranym i każdy może pomóc.

Jako pierwsza zaprezentowało się Stowarzyszenie Serfernta, które zbierało dotacje na warsztaty plecionkarskie ze słomy. Przedstawiciele organizacji prezentowali, w jaki sposób wykonywane są różnego rodzaju przedmioty ze słomy i wskazały osobę, która chciałaby przekazać swoją wiedzę dalej. Jako propozycję zwieńczenia warsztatów plecionkarskich ze słomy zostało wskazane wykonanie Marzanny, która zgodnie z tradycją miałaby zostać utopiona pierwszego dnia wiosny.

Kolejną ideą było doposażenie parku w Zamarskach, zgłoszoną przez Towarzystwo Miłośników Zamarsk. „Szwung Młodych” to Zamarska grupa młodzieży, która wspólnie buduje swój park, aby wszyscy mieszkańcy mogli z niego skorzystać. Jak stwierdził sołtys, większość prac została wykonana samodzielnie przez młodzież, pieniądze miałyby zostać przeznaczone na zakup sprzętu, którego nie można samodzielnie wykonać.

Ostatnia prezentacja należała do Fundacji Emil. Joanna Pawlak, prezes fundacji, przedstawiła w jaki sposób w ramach zajęć dzieci są uczone programowania i w jaki sposób programowanie ma również wpływ na inne zdolności osób uczestniczących w zajęciach. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia, zostaną przeznaczone na doposażenie pracowni, w których odbywają się zajęcia.

Prezentacje przebiegały zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, a zgromadzeni goście zadawali wiele pytań. Po zakończeniu prezentacji nadszedł moment, kiedy filantropi mogli zdecydować, na kogo przeznaczą swoje pieniądze. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-26 17:08:42
spolecznik: Znowu Pan Klaudiusz Zawada! Brawo za wytrwałość i walkę o nasze małe ojczyzny ! Takiego Wójta nam trzeba. Dziękujemy za Pana ciężka społeczną pracę. Dzieki Panu kończą się układy w gminie. Oby Pana determinacja i praca się nie skończyła oraz zaszczepiła innych radnych i sołtysów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: