Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wspomnienia o tych wybitnych

Gmina Strumień obchodzi 540-lecie nadania praw miejskich. Z tej też okazji wiele z wydarzeń sięga do historii tego najmniejszego na Śląsku miasteczka. W Galerii Pod Ratuszem wspominano wybitnych mieszkańców – Mariana Wójtowicza i Karola Ochmana.

W środę w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu mieszkańcy Strumienia wspominali wybitne postacie związane z gminą Strumień – Mariana Wójtowicza i Karola Ochmana - społeczników, patriotów, ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, a przede wszystkim osoby, które umiłowały swoją Małą Ojczyznę. - Ich losy się przeplatały, a spotkanie było okazją, żeby powspominać ich historię i wrócić do korzeni – informuje Gmina Strumień.

W Galerii Pod Ratuszem spotkały się rodziny wspominanych osób, a także inni którzy pamiętali i znali ich dorobek. Wydarzenie ubogaciła prezentacja archiwalnych zdjęć i przedstawienie życiorysów zasłużonych mieszkańców. Nie zabrakło także osobistych wspomnień i refleksji, które oprócz uśmiechu u niejednego uczestnika spotkania wywołały zapewne łzę wzruszenia.

W spotkaniu wzięły udział także rodziny Mariana Wójtowicza i Karola Ochmana, w spotkaniu wzięły także udział władze miejskie Anna Grygierek, burmistrz Strumienia i Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach 540-lecia obchodów nadania praw miejskich miastu Strumień przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej - Koło w Strumieniu oraz Redakcję Nowej Formacji i Urząd Miejski w Strumieniu. Podczas spotkania odbyła się także promocja książek z serii „REWIZYTY”.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: