Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wspomnień wystarczy na długo

106 uczestników bawiło się wyśmienicie podczas półkolonii, których organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół  Dzieci Oddział Powiatowy w Cieszynie. Dobrych wspomnień z pewnością wystarczy na bardzo długo...

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Cieszynie w okresie wakacji zorganizowało dla dzieci i młodzieży atrakcyjny wypoczynek. - Podopieczni TPD uczestniczyli w warsztatach plastycznych, zajęciach sportowo - rekreacyjnych, oglądali filmy i, mimo niesprzyjającej lipcowej aury, korzystali z kąpieli. Mogli też poszerzyć swoją wiedzę o Ziemi Cieszyńskiej i uczestnicząć w wycieczkach regionalnych – wspominają organizatorzy.

Było więc i zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, słuchanie opowieści Janka Macoszka w Chacie Kawuloka, poznawanie świata roślin i zwierząt z Beskidu Śląskiego podczas pobytu w Centrum Edukacji Ekologicznej w Istebnej, a także podziwianie słynnych koniakowskich koronek. Na uczestników czekały również trofea sportowe Adama Małysza.

W sierpniu  pod opieką cieszyńskiego TPD 68 uczestników wyjechało na kolonię wypoczynkową do Pogorzelicy. 

- Atrakcyjny wypoczynek nad morzem stowarzyszenie mogło zorganizować dzięki pomocy instytucji, sponsorów. Dzięki wsparciu finansowemu  Energetyki Cieszyńskiej, dofinansowaniu  projektów w ramach konkursu ofert ogłaszanych przez Gminę Cieszyn dla organizacji pozarządowych, koloniści zwiedzili Niechorze, Kołobrzeg, Trzęsacz, Międzyzdroje. Nie zabrakło w programie  rejsu statkiem, wyjścia na latarnię morską, morskiego chrztu i oczywiście kąpieli w Bałtyku oraz plażowania. Uczestnicy brali udział w zajęciach tanecznych, zorganizowano dla nich „słodkie podchody” i spotkanie z iluzjonistą. Swoje zainteresowania i umiejętności prezentowali podczas kolonijnego programu „Mam talent” oraz konkursów tematycznych – informuje prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Cieszynie - Danuta Łabaj - Kolejne wakacje cieszyńskiego TPD należy zaliczyć do udanych. Jeszcze raz wszystkim naszym przyjaciołom i sympatykom gorąco dziękujemy.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: