Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wspomnień PRL-u czar

Obywatelki i Obywatele! Wiślańskie Centrum Kultury otworzyło swoje drzwi dla sympatyków i przeciwników magicznych lat PRL-u, a także dla tych, którym nie dane było poznać klimatu i specyfiki życia w Polsce Ludowej. Dla wszystkich.

Aby przenieść się w czasie do lat 60-tych, 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, nie musicie czekać w długich kolejkach ani płacić kartkami lub rozmawiać z kierownikiem na tyłach sklepu. Wystarczy tylko, że do 15 września pojawicie się w Wiślańskim Centrum Kultury na Placu Hoffa i kupicie bilet: 5 zł od osoby dorosłej oraz 2 zł za wejście dzieci i młodzieży. Cena niewielka, a ile radości może dać ten jeden bilet. Niejedna łezka zakręci się w oku.


Organizatorzy zdecydowali się ponad normę wykonać plan, w którego ramach nie chcą pozwolić, aby wspomnienia lat PRL-u odeszły w zapomnienie. – Tą wystawą chcieliśmy przypomnieć dorosłym czasy, w którym żyło się nam ciężko, a nieco młodszym pokazać świat, w którym jeszcze nie tak dawno dorastali ich rodzice i dziadkowie – mówi Maria Bujok, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.


Jakie atrakcje czekają na Obywateli, którzy będą popierać inicjatywę wiślańskiej instytucji kulturalnej i odwiedzą  tą niezwykłą wystawę? – Odwiedzający będą mogli zobaczyć oryginalne kartki na mięso, meble, ubrania, słynne „reformy”, wózki dziecięce, pralkę „Franię”, proszek do prania i wiele innych, kultowych przedmiotów z czasów PRL-u – opowiada pani dyrektor.


A jeżeli i Wy chcecie dołączyć się do tego wspaniałego czynu społecznego, przybywajcie do Wiślańskiego Centrum Kultury codziennie, w godzinach 10:00 – 18:00. Przypominamy, że wystawa trwa do 15 września. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się osiągnąć wyżej wspomniany cel organizatorów. To jak, odwiedzicie?

PD

źródło: ox.pl
dodał: DK,PR1

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: