Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Współpraca w Cieszynie

Ta decyzja może okazać się strzałem w "10" w najbliższej przyszłości. Dwa cieszyńskie kluby - TS 1909 Piast oraz UKS - zawarły umowę partnerską. Na czym ona będzie polegać?

- Niezmiernie miło nam poinformować, że zawarliśmy umowę partnerską z cieszyńskim klubem UKS Cieszyn - czytamy w oświadczeniu klubu TS 1909 Piast Cieszyn. O co chodzi w tym porozumieniu?

Uczniowski Klub Sportowy będzie szkolił młodzież - w wieku od 4 do 14 lat - a zawodnicy potem będą przechodzić do TS 1909 Piast, w którym będą występować w grupach młodzieżowych, żeby na koniec skończyć w grupie seniorskiej.

- Dzięki połączeniu wspólnych doświadczeń i metod treningowych zapewnimy młodzieży najlepszy system szkolenia, pod okiem najlepszych trenerów, przy dostępności najnowocześniejszego sprzętu - oświadczają działacze TS 1909 Piast Cieszyn i dodają. - Od najmłodszych lat dzieci będą rozwijały umiejętności ruchowe i techniczne, uczestniczyły w rozgrywkach ligowych, turniejach krajowych i zagranicznych, półkoloniach i obozach sportowych.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku, cieszyński Piast rozpoczął współpracę również z mistrzem Polski - Piastem Gliwice. - Aktualnie koncentrujemy się na tym, żeby stworzyć sieć klubów współpracujących. Staramy się stworzyć ją jak największą, tak aby spośród zawodników z kategorii wiekowych U-9, U-10 i U-11 trenujących w Klubach Partnerskich móc wybrać najzdolniejszych, którzy zostaną powołani do Reprezentacji Klubów Partnerskich GKS "Piast" SA - twierdzili działacze gliwickiego klubu.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: