Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

A Ty znasz swojego dzielnicowego?

Dzielnicowy, to policjant, do którego kontakt powinien zawsze być zapisany w naszym telefonie. Należy mu zgłaszać różnego rodzaju problemy i niepokoje, dotyczące bezpieczeństwa. Niestety, wiele osób nie zna swojego dzielnicowego. O tym, dlaczego i w jaki sposób można skontaktować się z policjantem, przydzielonym do naszego miejsca zamieszka, postanowiły przypomnieć lokalne samorządy.

- Ważnym elementem naszego bezpieczeństwa jest wiedza z kim kontaktować się w sytuacji zagrożenia. W ramach kampanii społecznej "Dzielnicowy bliżej nas”, której celem jest budowanie i utrzymanie dobrego kontaktu Policji ze społeczeństwem, stworzona została mobilna aplikacja "Moja Komenda". Dzięki temu rozwiązaniu możemy szybko nawiązać kontakt z naszym dzielnicowym – przypominają przedstawiciele goleszowskiego Urzędu Gminy.

Dzięki pobraniu aplikacji „moja komenda” na swoje urządzenie mobilne można zagwarantować sobie możliwość wyszukania odpowiedniego policjanta i skontaktowania się z nim w razie potrzeby. Baza danych działa również w trybie offline, w związku z czym nie trzeba być połączonym z siecią — Dzielnicowi to grupa funkcjonariuszy, która większą część służby pełni w terenie. Policjanci Ci pozostają w stałym kontakcie z lokalną społecznością, znają mieszkańców i starają się pomagać w rozwiązywaniu zgłaszanych przez nich problemów. Najczęstsze sprawy, którymi się zajmują, dotyczą konfliktów rodzinnych oraz sporów sąsiedzkich, a także sytuacji związanych z przemocą w rodzinie. Dzielnicowy udziela porad, może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać nurtujący nas problem – wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

Dzięki aplikacji „moja komenda” można szybko skontaktować się z właściwym funkcjonariuszem. To jednak jedna z wielu dróg. Korzystając ze strony internetowej policji (link tutaj), można wyszukać swojego dzielnicowego i skontaktować się z nim na przykład drogą mailową. Sposobów na kontakt jest wiele, jednak cel jest zawsze taki sam. Jest nim bezpieczeństwo. Jeżeli podejrzewamy, że gdzieś dochodzi do przemocy domowej, komuś dzieje się krzywda, widzimy osoby, które obserwują dom sąsiadów, którzy długo pracują, lub wyjechali na urlop – nie bądźmy obojętni. Aby policja mogła pracować skutecznie, musi mieć odpowiednie informacje. Dzięki zgłoszeniu naszych wątpliwości możemy zapobiec wielu problemom.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

100
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-03 22:12:25
krzysztof.mm: ✍Które państwo ma najtańsze linie lotnicze ? - Państwo Kuchcińscy.✍
2019-08-03 22:14:34
krzysztof.mm: p.s. skoro Kuchciński służbowo latał do domu, to dokąd latał p r y w a t n i e?...
2019-08-03 22:22:58
krzysztof.mm: ✍Informacja o śmierci 38-letniego boksera Dawida Kosteckiego pojawiła się w piątek rano. Sportowiec popełnił samobójstwo w więziennej celi w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. W roku 2011 DK na swoim profilu na facebooku zamieścił symboliczny wpis dotyczący korupcyjnego układu urzędników, funkcjonariuszy CBŚ z ukraińskimi właścicielami agencji towarzyskich na Podkarpaciu. Ukraińscy bracia: Aleksiej R., Jewgienij R. oraz Daniel Ś. z CBŚ przewijają się w aferze, którą ujawnił niedawno temu były oficer CBA Wojciech J. Ten sam oficer został wysłany na Podkarpacie przez obecne kierownictwo CBA do zbadania afery podkarpackiej, w którą zamieszani byli politycy PO i PSL. Przy okazji swojej pracy miał otrzymać seks-taśmę z nagraniem polityka PiS. Na nagraniu, według byłego agenta CBA, miał być marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jak ujawniła "Rzeczpospolita”, przez lata bracia R. byli pod ochroną polskich służb, które przez palce patrzyły na ich lewy biznes. W niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach obaj nabyli polskie obywatelstwo.✍
2019-08-03 22:24:58
krzysztof.mm: ...ale czy mój dzielnicowy coś więcej wie w tych sprawach? - wątpię
2019-08-04 10:13:57
donekT: Ciekawe czy mój dzielnicowy wie coś na temat TEORII KRYTYCZNEJ? Zagrożenia ze strony NEOMARKSISTOWSKICH bojówkarzy, zwących się "aktywistami"? W Cieszynie mają już z tym do czynienia.
2019-08-04 11:38:00
jasper: Widac, ze realna korupcja wsrod PiS donka nie interesuje. Bardziej interesuje go wymyslony przez prawice wrog.
2019-08-04 11:41:44
Mach: R.Saletra alias donekT i bronek 91, czytaj te 4 posty krzysztofa mm ilekroć podniesiesz temat neomarksistów w Polsce. On opisuje rzeczywistość neomarksistów w przebraniu wypełniających dziś czołowe ławy na Jasnej Górze- ukrywających się w partii rządzącej. Nikt tak jak oni nie zaszkodził wizerunkowi kościoła w Polsce. Seminaria duchowne i kościoły pustoszeją- za sprawą Kuchcińskich i jemu podobnych.
2019-08-04 11:51:10
donekT: jasper-Q, Aktywiści (bojówkarze) Neomarksistowscy stanowią mój wymysł? Zdaje się, że komuś z ich grona, działającemu na lokalnym terenie, OGÓREK ZASZKODZIŁ i nie potrafi się po tym pozbierać do dziś. Coś sobie przypominam, że funkcjonariusze i funkcjonariuszki Cieszyńskiej Policji również mieli tę osobę większą lub mniejszą przyjemność gościć, w swoich skromnych progach.
2019-08-04 11:52:55
donekT: Tak à propos, Policja podsunęła mi całkiem niezły patent na odwiedziny Dzielnicowego i temat kolejnej pogadanki. "Potencjalne zagrożenia ze strony fanatycznych, neomarksistowskich bojówkarzy i profilaktyczne sposoby zachowania wobec ataków i aktów przemocy płynących z ich strony".
2019-08-04 11:57:15
donekT: Mach, Nawet na podstawie moich wypowiedzi na tym forum możesz sprawdzić, że określenie NEOMARKSIZM stosuję od dawna, jeszcze zanim temat stał się bardziej medialnie nośny. Dla przypomnienia NEOMARKSIZM od dawna stawiam obok NEOLIBERALIZMU.
2019-08-04 12:04:02
donekT: Mach PS Mam na drugie Edward;) Zatem możesz spokojnie zwracać się względem mnie z tytulaturą: R. Edward Saletra alias donekT i bronek 91.
2019-08-04 12:06:48
rainman: Mach, puknij sie w głowę bo znowu fanzolisz.
2019-08-04 14:19:01
jasper: donekT-Q, zapomniales o narodowcach z racami ( tzw. bojowki prawicowe) na Jasnej Gorze. W Niemczech w latach 30-stych tez sie kosciol cieszyl, ze ma tylu "patriotow", powiesili potem kilku w Norymberdze. Jak widac paulinom dobrze wychodzi przyjmowanie nazistow, faszystow na Jasnej Gorze. W 1941 ugoscili nawet Hansa Franka , naczelnika Generalnej Guberni. Ksiega pamiatkowa odnotowuje takze wizyte Heinricha Himmlera (27.X. 1940 r.), szefa calego aparatu terroru, majacego na sumieniu smierc polskich ksiezy w obozach koncentracyjnych. Czyzby ten temat nie zaslugiwal na twoja i policji vel milicji uwage ?
2019-08-04 14:30:55
donekT: jasper-Q Już Ci kiedyś pisałem, zajmuję się kwestiami IDEOLOGICZNYMI, a nie politycznymi. jasper-Q, na jakich terenach Niemiec w latach 30. XX wieku naziści mieli największe poparcie??? jasper-Q, co było celem ideologii nazistowskiej? Już kiedyś Ci pisałem, niestety TEORIA KRYTYCZNA zobowiązuje Cię jasper-Q do prezentowania przez Ciebie innego rodzaju zachowania. Intencje leżą u podstawy wszelkiej działalności. PS, przypomnij sobie, już Ci coś pisałem https://wiadomosci.ox.pl/pieciu-nowych-policjantow-z-cieszyna-zlozylo-slubowanie,58905 od postu z 2019-07-31 07:02:43.
2019-08-04 14:34:54
donekT: Natomiast mnie interesuje, co było na wyposażeniu w KAWIARNI NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT W WARSZAWIE w roku 2011... może jasper-Q przypomnisz? A ponoć miały tam być tylko książki... Chyba faktycznie skontaktuję się z Policją w kwestii pewnej działającej w regionie organizacji.
2019-08-04 14:54:59
jasper: Przykro patrzec jak Polska brunatnieje. W imie doraznych celow politycznych obecna wladza PiS pozwala na coraz smielsze wybryki nacjonalistow a nawet szuka w nich sprzymierzenca. Wyposazenie kawiarni nie interesuje mnie. Proponuje zglosic to na policje vel milicje. Ciekawsze moga byc kulisy tasm podsluchowych Falenty . Dlaczego taka cisza ze strony PiS na ten temat???
2019-08-04 16:18:52
Mach: -> rainman - liczba kandydatów do seminarium diecezji tarnowskiej na pierwszy rok 11- niegdyś powołania najliczniejsze w Polsce, że była konieczność przeprowadzenia egzaminów wstępnych, w diecezji olsztyńskiej- rainman- powołań-zero. Rainman znasz inną przyczynę?
2019-08-04 16:26:10
Mach: -> rainman - liczba kandydatów do seminarium diecezji tarnowskiej na pierwszy rok 11- niegdyś powołania najliczniejsze w Polsce, że była konieczność przeprowadzenia egzaminów wstępnych, w diecezji olsztyńskiej- rainman- powołań-zero. Rainman znasz inną przyczynę? W najmroczniejszych czasach komunizmu, gdy powoływano seminarzystów do wojska i musieli iść na rok do pracy jak to było w diecezji katowickiej, a SB inwiligowała duchownych na każdym kroku było o wiele więcej powołań. Zatem kogo uczynić odpowiedzialnym za obecny stan KK.
2019-08-04 16:29:11
Mach: Dodam ,że diecezji bielskiej zgłosiło się do seminarium 2 alumnów.
2019-08-04 17:00:27
krzysztof.mm: jeden powód taki, że kościelne ⛪ s z a m b o wybiło, obłuda, pycha, chciwość i hipokryzja ⛪ kleru widoczne są gołym okiem, konsekrowany ⛪ f e t o r dotarł pod strzechy, a tam skutecznie zdezynfekował umysły zaczadzone bajaniem o "powołaniach" - drugi jeszcze bardziej oczywisty, to że po ujawnieniu całej serii p e d o f i l s k i c h ⛪ afer kapłaństwo przestaje być komfortowym gniazdkiem dla patologii seksualnych i potencjalni chętni już o tym wiedzą - dodajmy do tego niemal codzienne samobójcze ⛪ wystąpienia polskich biskupów i można podsumować zjawisko: ten obrzydliwy i obleśny ⛪ p o t w ó r na glinianych nogach chyli się ku u p a d k o w i
2019-08-04 17:10:41
krzysztof.mm: ...wreszcie, Bogu dzięki
2019-08-04 17:13:47
krzysztof.mm: a PiS z takimi indywiduami jak Kaczyński, Kuchciński, Piotrowicz, Pięta, Pawłowicz itede skutecznie i konsekwentnie topią potwora - pytanie czy świadomie i celowo, czy przypadkiem - ale i im Bóg zapłać za starunek ヅ
2019-08-04 18:02:00
donekT: jasper-Q Ciekawa, jaka to klientela w kawiarni bawi się np. pałkami, kastetami, czy gazem łzawiącym? Ty jasper-Q, sugerujesz jakoby, Krytyka Polityczna gościła w swoich progach owych NACJONALISTÓW? Suponujesz jasper-Q jakoby owa organizacja brunatniała?
2019-08-04 18:16:29
donekT: krzysztof-Q napisałeś cytat "p o t w ó r na glinianych nogach chyli się ku u p a d k o w i (...) ...wreszcie, Bogu dzięki" - krzysztof-Q obawiam się, że Ci już życia nie styknie... Tymczasem spotkanie z Istotą Najwyższą już niedługo i co wówczas? Pewnie Ci podziękuje, Bogu dzięki to już nie nasza sprawa.
2019-08-04 18:29:05
Mach: Taak, krzysztofie mm, zawsze uważałem ,że smaganie mojego kościoła takimi wypowiedziami jak twoje lepiej mu służy niż dotacje państwowe obecnie rządzących w jego struktury i zasiadanie rządzących na czołowych miejscach w czasie celebrowania uroczystości kościelnych. W tym względzie żywię nadzieję ,że mój kościół się odrodzi. A przynajmniej zostaną wywiane plewy. To w ogniu krytyki, chrześcijaństwo się hartuje.
2019-08-04 19:00:06
rainman: Mach: napisałeś na początku "Seminaria duchowne i kościoły pustoszeją- za sprawą Kuchcińskich i jemu podobnych". Mach, nie mogę się zgodzić z Tobą na tak proste interpretowanie bardzo skomplikowanych zjawisk. Myślisz, że seminaria mają mniej kandydatów bo Kuchciński poleciał za rządową kasę z rodziną samolotem? Proszę...
2019-08-04 19:01:48
rainman: Och, jaki miód na moje serce wczorajsze wydarzenia z cieszyńskiego rynku ;-) ale to było dobre ;-) Hahahahahahah ;-)
2019-08-04 19:10:14
Mach: rainmanie; Kuchciński także ma w tym swój udział i partia rządząca. Oczywiście są także inne przyczyny. O wszystkich nie podejmuję się napisać, może tobie się uda. Postawa faryzejska- jednego dnia na czołowym miejscu na wałach częstochowskich, następnego dnia wały na przelotach wojskową kasą bez kasy w prywatnej sprawie itd. O jakim miodzie piszesz?
2019-08-04 19:22:03
rainman: Mach, absolutnie nie popieram tego co zdarzyło się w kwestii lotów. Osobiście wypierd*%#@@ bym gościa ze swojej partii. Ale to jest jedno. A czym innym jest spadek powołań. Nie można pisać takich rzeczy, że spadek powołań to sprawka Kuchcińskiego bo to nie ma związku nawet w jednej milionowej promila. Oczywiście możemy sobie w ten sposób gadać, ale chyba - bez względu na zajmowane stanowisko - warto trzymać poziom.
2019-08-04 19:44:12
Mach: Rainmanie, jeżeli chodzi o trzymanie poziomu, to pisanie,że czegoś nie popierasz to banał- w tym wypadku udowodnionych w przeciągu 4 miesięcy 106 przelotów na trasie Rzeszów Warszawa czy warszawa Kraków. Rzecz w tym, że ta władza jest skorupowana i zakłamana, przyznaje się do tego jak już musi. Mniej więcej nieco dokładniej o spadku powołań pisze krzysztof mm. Tylko nie mów mi ,że młodzi ludzie na tę obłudę sojuszu władzy kościelnej z obecną władzą polityczną nie reagują- coraz częściej zdarza się ,że młodzi ludzie z Polski wolą kształtować swoją formację kapłańską poza granicami Polski. Znaczy się ,że sprawa jest poważna i należy ją dobrze rozpoznać. Zauważ jak Polską rządzili komuniści -ci marksiści po WUMLach,o których tak często pisze R.E.Saletra ludzie sami garnęli się do kościoła-jak rządzą ci od miesięcznic i reformatorzy sądownictwa ławy kościelne i seminaria duchowne i klasztory pustoszeją.
2019-08-04 19:52:24
tom lem: ... czasami niechcący można udowodnić " jak trwoga to do Boga";-)
2019-08-04 20:09:36
rainman: Mach - jeszcze raz. Napisałeś: Seminaria duchowne i kościoły pustoszeją- za sprawą Kuchcińskich i jemu podobnych. To zdanie, które umieściłeś nie jest prawdą (mówię o zwykłej logicznej analizie). Pytanie więc - po co takie zdania publikujesz? I kolejna uwaga - gdyby obecnie rządziło PO to najprawdopodobniej liczba powołań byłaby taka sama (nie byłoby żadnego "efektu motyla").
2019-08-04 20:21:06
Mach: Rainmanie, pytałem cię jakie to wydarzenia z cieszyńskiego rynku stanowiły miód dla twojego serca? Podziel się z nami. Czy Tomie, swoim wpisem chciałeś wykazać, że jak antagonizowanie ludzi, rozpasanie socjalem i wynagradzanie bez pracy, jak afera srebrnej, wykupywanie ziemi za bezcen w kluczowych miejscach dla funkcjonowania miasta w celu powiększenia niewspółmiernie zysków przez premiera, jak latanie samolotami za pieniądze podatnika przez marszałka, wreszcie napaść czynna na obywateli domagających się praw dla kochających inaczej czy brak reakcji sądów na nadużycia pedofilskie jest dowodem na kryzys Kościoła wyrażającym się spadkiem wiernych i kryzysem powołań to ci się udało. Nie będę krzyczał komuno wróć- tylko niech ci co są obecnie odejdą-wystarczy.
2019-08-04 20:34:21
jasper: Kuchcinski to czubek gory lodowej, tam w PiS oni wszyscy w ten sposob kombinuja, oszukuja a ciemny lud placi im ze swoich podatkow. Zapomnieliscie jak to bylo bylo z prywatnymi wykladami obecnego prezydenta na uczelni ? Kto placil za rachunki - za przeloty i nocowanie w hotelu ? Nie Sejm przypadkiem ?
2019-08-04 21:27:11
rainman: Mach - wczoraj protestujący pod Florianem próbowali dodatkowo prowokować cieszyniaków flagą LGBT. Akurat trafili na grupę "kiboli", którzy pojawili się przypadkowo w Cieszynie. Jedna z protestujących to nagrywała. Niestety żaden z kiboli nic złego nie zrobił co spotkało się z frustracją prowokujących ;-)
2019-08-04 21:33:53
donekT: Mach- sprostowanie- R. Edward Saletra pisze o NEOMARKSISTACH, TRZECIEJ FALI FEMINIZMU etc. Dlatego odróżniam lewicę (socjaldemokraci, socjalliberałowie, komuniści zakładający, że podstawą różnic jest KAPITAŁ) od skrajnej lewicy, czyli lewactwa (neomarksizm, neokomunizm, zakładający, że podstawą różnic jest PŁEĆ). PZPR, KPZR, KPCz itd. rozpatruję jako historię i traktuję jako lewicę z obecnego punktu widzenia.
2019-08-04 21:37:47
donekT: Zatem nadal próbują zawłaszczać Floriana??? Czego ten facet jeszcze nie był świadkiem na cieszyńskim rynku... Jestem tylko ciekaw, kiedy wizerunek VAGINY umieszczą na iglicy pobliskiego ratusza.
2019-08-04 21:42:08
Mach: Więc rainmanie- co było tym miodem dla twojego serca? Frustracja z tego ,że kibole nic nie zrobili protestującym, czy sama flaga protestujących. kto prowokował- "przypadkowi" twoim zdaniem kibole, czy cykliczny protest pod Florianem?
2019-08-04 21:44:08
Mach: Poszukuję logiki w twojej wypowiedzi rainmanie.
2019-08-04 21:49:09
tom lem: ... ciekawe kogo widzą na pierwszych miejscach do parlamentu ci, którzy nie krzycząc błagają by obecni odeszli ;-) oczywiście ci którzy obrośli w piórka powinni odejść, bo kolejka następnych jest długa , "którym się należy".
2019-08-04 21:51:13
rainman: Mach - miodem było rozczarowanie protestujących tym, że nie spadł im nawet włos z głowy (mimo skandowanych przez nich bzdur o rasizmie / faszyzmie (co ciekawe o komunizmie nic xD). Pewnie wątek pociągniemy bardziej w osobnym artykule bo aż dziwie się, że ox.pl o tym nie napisał.
2019-08-04 21:55:14
Mach: rainmanie, a to zasługa przyzwoitych kiboli czy czuwającej policji? A skąd wiesz, że protestujący byli rozczarowani?
2019-08-04 22:06:27
Mach: Miodem dla ciebie tzn. twojego serca-chrześcijanina były słowa kiboli- okrzyki wyper..lać, precz z pedalstwem? A przecież flagaLGBT, nic nie ma wspólnego z peda.stwem. Kibolom i Tobie rainmanie najwyraźniej przeszkadzają protestujący. A kto rozpoczął cykliczne marsze i protesty i przygotował na to ustawę?Rainmanie, czy ty jesteś chrześcijaninem ? Wstyd mi za ciebie. Kibole powinni wiedzieć ,że co dziesiąty piłkarz jest gejem a to nie to samo co pe-..ał.
2019-08-04 22:26:43
rainman: Mach - przecież cała akcja protestujących (wraz z podejściem z transparentem do ogródka) było nastawione na prowokację - a ta się w ogóle nie udała. Było to miodem dla mojego serca bo kolejna prowokacja protestujących - nie powiodła się. Czy mi przeszkadzają protestujący? Nie. Czy przeszkadza mi tęczowa flaga? Owszem - po prostu widzą to dzieciaki. Czy jestem chrześcijaninem? Jak najbardziej. Ale to nie oznacza, że jako chrześcijanin mam przymykać oko na prowokacje (np. gdy jest przemalowywany obraz MBCz (zapraszam na profil Facebooka Pani Gabrieli).
2019-08-04 22:29:44
rainman: Mach: "Kibole powinni wiedzieć ,że co dziesiąty piłkarz jest gejem". A to ciekawe - skąd te statystyki?
2019-08-04 22:40:13
Mach: Wpisz sobie rainmanie frazę -geje w piłce nożnej.
2019-08-04 22:44:42
Mach: Co dzieciaki widzą tęczową flagę tak jak widzą tęczę na niebie- i co? W kolorach tęczy jest coś złego?
2019-08-04 22:50:01
Mach: Czołówka ox- pasek, jest też w różnych kolorach tęczy- co ty na tę prowokację?
2019-08-04 22:57:22
rainman: Mach: odnośnie flagi i dzieciaków - flaga symbolizuje tą część mniejszości seksualnej, która w sposób bardzo nachalny promuje swoją orientację w publicznej przestrzeni. Zauważ, że ludzie w Polsce nie mają problemu np. z tym, że znany brytyjski piosenkarz reklamuje batoniki. Ale nie jest przez większość akceptowane kiedy promocja takich zachowań jest realizowana w publicznej przestrzeni. Symbol, który znalazł się na rynku w Cieszynie reprezentuje społeczność która domaga się promowania swojej orientacji wszędzie. I taki przeciętny człowiek jak ja - ma prawo powiedzieć: STOP. A jeżeli chodzi o dzieciaki - chcemy aby nie były narażane na konfrontację z tą ideologią (ideologią która nakazuje wszędzie promowanie mniejszości seksualnych).
2019-08-04 23:02:35
rainman: Mach: piszesz o pasku ox.pl - wiesz doskonale, że mówimy tutaj o konkretnym symbolu. Kolory na portalu ox.pl mają inne składowe R,G,B, inny układ graficzny i zostały zaprojektowane znacznie wcześniej niż dotarła do Polski "flaga". Natomiast jeżeli odwiedziłbyś konto na Facebooku Pani Gabrieli - to zobaczysz tam zdjęcie obrazu MBCz z domalowanymi kolorami tęczy. I jest to zwykła prowokacja w kierunku chrześcijan. Różnica między Tobą i mną jest taka, że ja nie jestem naiwny i zdaję sobie sprawę - kto jest tutaj prowokatorem.
2019-08-04 23:14:59
krzysztof.mm: koniec końców, po wielokrotnych i bezczelnych k ł a m s t w a c h w sprawie bizantyjskiego trybu urzędowania PiS-owskiego marszałka Kuchcińskiego także i dementi dotyczące doniesień o nagraniach jego wizyt w podkarpackich b u r d e l a c h jest już funta kłaków warte...
2019-08-04 23:36:19
donekT: Mach, doczekasz się o zawłaszczaniu symboli i o ZWROCIE LINGWISTYCZNYM słów kilka, no, chyba że wolisz sobie przypomnieć // https://wiadomosci.ox.pl/gosc-oxpl-joanna-wowrzeczka,55452//
2019-08-04 23:40:44
donekT: krzysztof-Q, o tym, że ktoś lubi "młode Ukrainki" w sejmowych kuluarach było głośno od dawna. No cóż krzysztof-Q, ktoś najwyraźniej cierpi na nadmiar potencji. Neomarksista powinien odpowiednio się do tego odnieść.
2019-08-04 23:45:13
krzysztof.mm: jeden sfrustrowany nieudacznik mający się za kaznodzieję, drugi nawet nie próbuje udawać, że go bozia rozumem obdarzyła - mach, czy ty liczysz na to, że coś prócz ewidentnego bełkotu i popłuczyn z PiS-owskiej agitki propagandowej z tych gości wydusisz? daremny trud
2019-08-04 23:51:30
krzysztof.mm: mach, a propos 'smagania kościoła' - gołym okiem widać, że ta konstrukcja już doszczętnie zgniła i zbutwiała, kto by chciał cokolwiek z jej idei zachować, wpierw musi jej cuchnące truchło jak najgłębiej zakopać i dobrze wapnem przesypać, bo już z niego robactwo zaczyna się wylęgać
2019-08-05 00:38:48
rainman: "Kukuniek" ostatnio jakis nerwowy xD. Przyznajcie szczerze - macie gleboko w d%#&% konstytucje i chcecie tylko zadymy. I wczoraj wyszlo to na jaw. xD
2019-08-05 05:35:18
Mach: Rainmanie, geje też chodzą do kościoła, mało tego są też kapłanami nieraz wysoko w hierarchii kościelnej postawieni. Kiedy nasi misjonarze udali się na misje do Afryki wizerunek MBCz był przez nich bardziej akceptowany z uwagi na śniadą skórę. Mi nie przeszkadza wizerunek tęczowej aureoli wokół Boga Rodzicy Dziewicy- niech i Oni mają swoją MBTęczową, skoro może być MBCieszyńska, Frydecka, Zielna ,Tatrzańska i wiele innych. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. LGBT domagają się swoich praw, jak niegdyś kobiety a potem wszystko się uspokoi.
2019-08-05 05:53:54
Mach: Krzysztofie mm, świat jest pełen dewiantów. Ludzie bardzo się różnią. Takie forum jak to raczej wskazuje, że wszyscy dyskutanci mają pewien problem także ze sobą. W tej sytuacji nikogo z tej krytycznej uwagi nie wyłączam-żeby było jasne. Po ludzku rzecz biorąc jak wspólnota ma być inna skoro składa się z osób bardzo różniących się poglądowo- każdy potrzebuje swojej przestrzeni by móc żyć- godnie. W szumie informacyjnym i zgiełku zdarzeń niekontrolowanych można się pogubić. Trzeba umieć się jednak podnosić, a ON przecież zapowiedział ,że będzie z nami aż do skończenia świata- wytrwają nieliczni.
2019-08-05 06:09:42
tom lem: ... to ciekawe z tą potrzebą środowisk LGBT Boga Rodzicy ;-)
2019-08-05 07:06:30
krzysztof.mm: mach - problem maja nie tyle ze sobą, co ze swoimi głowami - trzeba być nie dewiantem, ale pospolitym i d i o t ą by bredzić jak oni ✍✍✍ a tak przy okazji, w 10 przykazaniach mowa o złodziejach, mordercach, 'cudzołożnikach' [cokolwiek autor miał na myśli], kłamcach i oszczercach, pożądających mężatki itede - i literalnie ANI SŁOWA na temat LGBT czy choćby tylko homoseksualizmu - na zdrowy rozum wystarczy przeczytać te dziesięcioro by zauważyć, że pod pręgierzem winna dziś stać cała elita PiS-owskiej władzy z Kaczyńskim i b i s k u p a m i na czele
2019-08-05 07:11:08
tom lem: ... każdy jełop uważa, że jest najmądrzejszy;-)
2019-08-05 07:14:59
rainman: Mach: i tutaj dochodzimy do sedna roznicy miedzy nami. To nie jest tak, ze lgbt ma granice żądań, ktorej nie przekroczy. Zawsze beda chcieli wiecej i wiecej (np. kolejnym postulatem po zwiazkach partnerskich bedzie adopcja). Tak wiec jak najszybciej - przynajmniej ja - mowie NIE.
2019-08-05 07:45:21
Mach: Rainmanie, czy są mężczyźni, którzy sami wychowują dzieci, bo rodzinę porzuciła matka lub zmarła? Czy są kobiety, które samotnie wychowują dzieci bo rodzinę porzucił ojciec lub zmarł. Czy są samotne kobiety,które chcą przynajmniej mieć -urodzić swoje dziecko.? Czemu zatem odmawiasz wychowania dzieci jeśli do samotnej matki przyłączy się inna kobieta lub do samotnego ojca dołączy mężczyzna skoro z powodzeniem mogą wychowywać dzieci nie swoje ojczymowie czy macochy. Ty zakładasz zło bo powoduje tobą strach niedoświadczonego potęgowany przez obecność dewiantów. A przecież dobro znajdziesz także u LGBT. Więc niczego nie przesądzaj.=============== Nowy Testament-wskazuje na miłość bliźniego, jako najwyższą wartość-pieśń nad pieśniami. ============= Czasami krzysztofie mm, zostaje w nas jedynie cymbał brzmiący.
2019-08-05 07:52:04
rainman: Mach, zagolopowalas sie tak daleko ze w tym momencie nie ma juz sensu wymiana argumentow. Pozdrawiam i dobrego dnia.
2019-08-05 07:52:41
tom lem: rainman - Mach ma rację, biorąc pod uwagę kłótnie w rodzinie //https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/02/na-twoich-ubraniach-nie-ma-wlosow_2018-02-05_18-36-55.jpg// dzieci lepiej wychowuje się w "bezgranicznej miłości";-)
2019-08-05 08:16:18
rainman: Tom lem: rozlałem kawe na biurko xD
2019-08-05 11:29:32
Mach: rainmanie, widzę ,że zmęczyłeś się dyskusją. Dam ci prosty przykład;- młody chłopak co jakiś czas opuszczał zajęcia. pytając o przyczynę,usłyszałem, że musieli nagle zmienić mieszkanie. po jakimś czasie jak po raz kolejny opuścił , zajęcia na wyrost usprawiedliwiłem go ,że pewnie się przeprowadza. Oczywiście nie myliłem się- w ciągu roku 3 do 4 razy zmienił mieszkanie z mamą i dwójką rodzeństwa. Przyczyna- kolejni partnerzy mamy okazali się łobuzami, pijakami, dziecięcymi i damskimi bokserami. Pomyśl nad światem współczesnym i odgadnij naukę płynącą z Nowego Testamentu-"przykazanie nowe daję Wam, byście się wzajemnie miłowali."
2019-08-05 11:34:53
Mach: Czasami to co wydaje się sprawą z zasady oczywistą w rzeczywistości okazuje się, że nie ma zasad a dobre wychowanie dziecka nie musi mieć tylko i wyłącznie miejsce w związku kobiety i mężczyzny.
2019-08-05 11:43:48
rainman: Mach, dyskusją nie jestem zmeczony, natomiast popelniasz tak karygodne bledy w interpretacji dekalogu, ze wymiana argumentow jest bezcelowa. Podyskutuj z jakimkolwiek ksiedzem (katolickim, ewangelickim).
2019-08-05 11:50:32
Mach: Być może, przygotowanie teologiczne księdza pozwala mu lepiej interpretować dekalog. Ale czy otrzymując więcej kapłan nie jest już grzesznikiem i nie narusza przykazań. Mój kolega szkolny był długie lata proboszczem- porzucił kapłaństwo. Okazało się ,że miał 9 letniego syna i 7 letnią córkę. A przecież spowiadał, udzielał rozgrzeszeń, komunikował siebie i wiernych. Chciałbyś z nim pogadać?
2019-08-05 11:56:23
tom lem: ... długo trwało obudzenie sumienia kapłana - 9lat ( nie wliczając okresu przed)- ale lepiej późno niż trwanie we własnym zakłamaniu;-)
2019-08-05 12:00:48
Mach: I On jest dzieckiem Bożym i liczy na Jego miłosierdzie. Gdzie kończy się dobro a zaczyna ewidentne zło? "Zaraza LGBT", dla jednych dla innych akceptacja dla Stwórcy tych, którzy między innymi kochając Boga znaleźli się w ciele płci przeciwnej.
2019-08-05 12:05:15
tom lem: A propos "A przecież spowiadał, udzielał rozgrzeszeń, komunikował siebie i wiernych...." należy mieć nadzieję, że zrozumiał że nie jest pośrednikiem, tylko kłamcą ;-)
2019-08-05 12:09:21
Mach: Czy odrzucił byś jako ojciec własne dziecko, gdyby odważnie wyznało kim jest. Odmówił byś mu swojej miłości i odrzucił z rodziny , odmówił prawa do szczęścia?
2019-08-05 12:13:38
Mach: Tomie, czyżbyś był bez grzechu, ze ciskasz kamieniami w ludzi ulepionych z tej samej gliny-z pyłu gwiezdnego? Czy chciałbyś potępić człowieka teraz jeżeli w niedalekiej przyszłości np. celibat kapłanów postanowieniem kolejnego soboru zostanie zniesiony.
2019-08-05 12:23:33
Mach: Przypomnę ci,że kiedy w kościele anglikańskim kobiety zostały wyświęcone na kapłanów, część mężczyzn kapłanów wystąpiła z tego kościoła na znak protestu-zostali kapłanami katolickimi wraz ze swoimi rodzinami. Nic to KK nie zaszkodziło. Podobnie może być z wychowywaniem dzieci przez LGBT. A jeżeli mówimy o patologiach to są one w każdym środowisku- za każdym razem ocieramy się o dekalog.
2019-08-05 12:24:42
tom lem: ... ależ Machu, "kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem". Nikogo nie potępiam ( marnym pyłem jestem), tylko nie myl szczęścia z miłością, bo szczęści to tylko ulotne endorfiny;-), brak niektórzy nadrabiają ziołami, do czego nie namawiam.
2019-08-05 12:28:58
Mach: A dlaczego uważasz, że mylę szczęście z miłością. Z czego wywiodłeś taki wniosek?
2019-08-05 12:35:54
tom lem: ..."Odmówił byś mu swojej miłości i odrzucił z rodziny , odmówił prawa do szczęścia" - nikomu niczego nie odmawiam, w rzeczywistości jesteśmy samotni na tym padole ( kowalami własnego losu) - czy miłość polega na akceptacji wszystkiego, bez prawa do wyboru?
2019-08-05 12:38:28
rainman: Mach: nawet gdyby taki ksiadz mnie wyspowiadal, to moc sakramentu pozostaje. Dopiero jak ksiadz zostaje usuniety z kaplanstwa (np. sam odchodzi) to nie moze udzielac sakramentow. Sa to elementarne sprawy na ktorych sie wykladasz. Dlatego apelowalem do Ciebie abys najpierw czytal. Wolalbym w ostatnim dniu zycia spowiedz u ksiedza, ktory zgrzeszyl (bo to nie przekresla mocy sakramentu) niz brak spowiedzi.
2019-08-05 13:02:07
Mach: Widzisz Tomie z chwilą kiedy zadajesz takie sobie pytanie-to jesteś człowiekiem- bo niczego nie przesądzasz. Szukaj zatem prawdy- jesteśmy ciągle W DRODZE. ====================== Rainamanie, ja nie mam problemu ze spowiedzią u księdza, który jako ojciec powiesił sutannę na haku- nie dyskutuję tu o mocy sakramentu-więc czemu miałbym się na tym "wykładać". Dziękuję ci za instruktarz instruktorze. Nie pytam cię także o to co byś wolał w ostatnim dniu życia. Ale jeżeli dla ciebie w tym momencie najważniejsza będzie spowiedź, to daj ci Boże. Myślę ,że z takim podejściem do chrześcijaństwa- że miodem dla twojej duszy były wydarzenia na rynku w Cieszynie, konfesjonał i prywatny spowiednik będzie ci bardzo często potrzebny i to ten fakt wywołał całą dyskusję -tęczowa flaga nie jest prowokacją jak prowokacją nie jest sama tęcza na niebie.
2019-08-05 13:27:40
rainman: Mach, dziwnie piszesz. Wytknalem Ci bledy a Ty piszesz, ze przeciez o wszystkim wiedziales. Jezeli chodzi o ten "miod na serce". Ciesze sie gdy srodowiska, ktore sa wrogie Rodzinie publicznie sie kompromituja. To najlepszy, najbardziej bezinterwencyjny sposob aby wiekszosc spoleczenstwa przejrzala na oczy. I stad ten komentarz.
2019-08-05 13:45:59
Mach: A skąd ty wynalazłeś sobie znowu jakiegoś wroga rodziny. Wróg wychodzi na środek rynku w biały dzień? Kto ci tak na wywracał w głowie -jeśli ją jeszcze masz? Dla ciebie chrześcijaństwo to instrukcja bez myślenia? Żałosny jesteś rainmanie. Przejrzeć na oczy może nawet niewidomy jeśli choć trochę myśli, ty kierując się tylko tobie znaną instrukcją pozostaniesz ślepcem z miodem dla duszy- społeczeństwo ma gdzieś twoją deklarację. Te gryzmoły czyta już kilka osób.
2019-08-05 13:50:17
Mach: Jakie to błędy mi wytknąłeś? Z czego to się cieszysz? Tobie spowiednik nawet nie pomoże.
2019-08-05 13:57:55
rainman: Mach - kolejny raz apeluje abys czytal a dopiero pozniej wdawal sie w dyskusje. I apeluje ponadto abys - jesli juz piszesz - pisal precyzyjnie bo pozniej zalisz sie, ze miales co innego na mysli.
2019-08-05 14:11:38
donekT: Mach-U napisałeś cytat "Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. LGBT domagają się swoich praw," koniec cytatu, a z czego owe prawa Twoim Mach-U zdaniem wynikają?
2019-08-05 14:12:16
Mach: Rainmanie, a już wiem to była z twojej strony prowokacja i ten ostatni post to wynik Twojej frustracji- na cóż znów ci się nie udało. Zauważ nie było kiboli na rynku to policji też nie było a cykliczne manifestacje odbywają się zgodnie z sejmową ustawą-a czyja to zasługa?. Wiadomo, że gdzie kibole tam zawsze policja; - to stały obraz wyniesiony z polskich stadionów -więc nie tylko czytaj rainmanie ale wykazuj się myśleniem.
2019-08-05 14:15:29
donekT: Mach-U napisałeś cytat "Mi nie przeszkadza wizerunek tęczowej aureoli wokół Boga Rodzicy Dziewicy- niech i Oni mają swoją MBTęczową," koniec cytatu a co Twoim Mach-U zdaniem owa jak to Ty Mach-U ująłeś, tęczowa aureola ma niby oznaczać, symbolizować itp???
2019-08-05 14:18:46
donekT: Mach-U przypomnij na czyją cześć owe "codziennice" się rozpoczęły??? Zdaje się, przynajmniej odnoszę takie wrażenie, że organizatorzy zapomnieli...
2019-08-05 14:19:11
Mach: Saletra alias donek T; bronek 91, odsyłam cię do kontynuowania monologu pod wywiadem z Panią Kulą. Sporo tu postów więc zamulacz nie jest już tu potrzebny.
2019-08-05 14:21:25
donekT: Mach-U napisałeś cytat "ON przecież zapowiedział ,że będzie z nami aż do skończenia świata- wytrwają nieliczni." koniec cytatu Mach-U a do kogo ten "ON" adresował swoje słowa? Gdzie był wcześniej???
2019-08-05 14:34:10
Mach: Mówiłem, żebyś się przeniósł do kontynuowania monologu gdzie indziej a ty znowu uparcie całujesz mnie z przeciwnej strony. Recydywista z ciebie donkuT.
2019-08-05 14:43:28
donekT: Mach-U, Znowu szukasz prowokacji??? Przebrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę dzwoni. Mach-U DEKALOG należy poddawać egzegezie w odniesieniu do całej TORY, aby uchwycić kontekst kulturowy, w którym został ukształtowany. Przykazań jest więcej, natomiast owych 10 przykazań zostało opracowane na potrzeby katechetyczne;), Jeżeli DEKALOG wyjmujesz z określonego kontekstu kulturowego i dowolnie odnosisz do czasów współczesnych, Ty Mach-U dopuszczasz się manipulacji i nadużycia. Jesteś kłamcą! Zostało zapisane "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" Mach-U zajrzyj do GENEZIS, co tam zostało napisane cytat " Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę." a następnie " Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę, złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!" Zatem Mach-U masz ewidentnie mowę o związku monogamicznym ludzi określonych płci biologicznych. Odwołałeś się do Pieśni nad Pieśniami, a tam zostało zapisane "Jak piękne są twe stopy w sandałach, księżniczko! Linia twych bioder jak kolia, dzieło rąk mistrza. Łono twe, czasza okrągła: niechaj nie zbraknie w niej wina korzennego! Brzuch twój jak stos pszenicznego ziarna okolony wiankiem lilii. Piersi twe jak dwoje koźląt, bliźniąt gazeli. Szyja twa jak wieża ze słoniowej kości." a następnie " Miły mój śnieżnobiały i rumiany, znakomity spośród tysięcy. Głowa jego - najczystsze złoto, kędziory jego włosów jak gałązki palm, czarne jak kruk. Oczy jego jak gołębice nad strumieniami wód. Zęby jego wymyte w mleku spoczywają w swej oprawie. Jego policzki jak balsamiczne grzędy, dające wzrost wonnym ziołom. Jak lilie wargi jego, kapiące mirrą najprzedniejszą. Ręce jego jak walce ze złota, wysadzane drogimi kamieniami. Tors jego - rzeźba z kości słoniowej, pokryta szafirami. Jego nogi - kolumny z białego marmuru, wsparte na szczerozłotych podstawach. Postać jego [wyniosła] jak Liban, wysmukła jak cedry. Usta jego przesłodkie i cały jest pełen powabu. Taki jest miły mój, taki jest przyjaciel mój, córki jerozolimskie!" I co Mach-U masz wskazane elementy DYMORFIZMU PŁCI??? Masz ukazane, co wg Biblii należy określać per małżeństwo???Mach-U w tematyka, wokól której krążysz, wg Biblii wygląda następująco.
2019-08-05 14:48:32
donekT: Mach-U Nie masz żadnej władzy w odniesieniu do mnie, skoro wypisujesz głupoty, moim moralnym obowiązkiem jest sprostować. Tym bardziej Mach-U kto wg Biblii powinien głosić Słowo Boże???
2019-08-05 14:56:58
donekT: krzysztof-Q, Mój kochany permanentny IGNORANCIE, napisałeś cytat "problem maja nie tyle ze sobą, co ze swoimi głowami - trzeba być nie dewiantem, ale pospolitym i d i o t ą by bredzić jak oni" koniec cytat a z czym lub kim Ty krzysztof-Q masz problem?
2019-08-05 14:58:09
donekT: krzysztof-Q napisałeś cytat "ANI SŁOWA na temat LGBT czy choćby tylko homoseksualizmu - na zdrowy rozum wystarczy przeczytać te dziesięcioro" cytat, zatem się krzysztof-Q pochylimy, czy faktycznie w TORZE nie ma mowy o LGBTQ+, jak Ty krzysztof-Q sugerujesz. Zatem krzysztof-Q co łączy społeczność LGBTQ+??? No śmiało krzysztof-Q permanentny IGNORANCIE, wykaż się swą "wiedzą" na temat Twoim krzysztof-Q zdaniem uciśnionych.
2019-08-05 15:01:28
donekT: krzysztof-Q swymi ambicjami sięgasz biskupów, a nie potrafisz sobie dać rady ze zwykłym wioskowym kościelnym:D:D:D
2019-08-06 18:14:05
Mach: Widać z tego,że ta posada wioskowego kościelnego nie cieszy się zainteresowaniem wiernych podobnie jak wpisy na forum niejakiego Saletry. Ubywa wiernych -co?
2019-08-06 18:15:30
Mach: DonkowiT najlepiej wychodzą monologi.
2019-08-06 19:11:17
krzysztof.mm: no bo wybory to słabo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: