Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Współpraca układa się wzorowo

Góry Świętokrzyskie były celem wyprawy uczniów VI klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu. To dowód na to, że współpraca pomiędzy Komisją Ochrony Przyrody PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie, a szkołami naszego powiatu układa się wzorowo.

W ostatnich dniach maja (29-30.05.2012) przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ustroniu pod opieką nauczycieli Krystyny Foltyn i Anny Depty wybrali się na wycieczkę przyrodniczo-krajoznawczą. Celem wyprawy były Góry Świętokrzyskich.  

Wycieczkę opracował, przygotował a następnie poprowadził Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. - To dowód owocnej współpracy pomiędzy KOP PTTK, a szkołą – mówi J. Machała. 

Głównym punktem zwiedzania był Świętokrzyski Park Narodowy oraz sąsiadujące z nim Parki Krajobrazowe Chęciński – Kielecki oraz Suchedniowski. Nie zabrakło także zwiedzania rezerwatów przyrody między innymi Kadzielni w Kielcach oraz pomników przyrody.

 - Zwiedziliśmy również Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach, Muzeum Zegarów w Jędrzejowie, Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, Przyrodnicze i Misyjne na Świętym Krzyżu, Martyrologi w Michnowie oraz Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni. Nie zabrakło też zwiedzania ruin Zamku w Chęcinach, Bodzentynie czy Piekoszowie – wylicza Jan Machała - Przeszliśmy kilkanaście kilometrów szlakami po Górach Świętokrzyskich zdobywając najwyższy szczyt gór Łysice. Duża atrakcją dla chłopaków był stadion sportowy Korony Kielce. Na zakończenie w miejscu noclegów w Krajnie przy ognisku odbył się konkurs z nagrodami, którego tematem były zwiedzane obiekty. Zwyciężyła Marlena Janik, przed Janem Śliwką i Kingą Kubalą.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: