Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wspólne patrole mundurowych

Straż Miejska prowadzi wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji. Sprawdzane są miejsca wyłączone z użytkowania oraz miejsca, gdzie może dochodzić do gromadzenia się ludzi.

Głównym zadaniem wspólnych patroli policji i straży miejskiej jest kontrola, czy mieszkańcy przestrzegają nowych zaleceń. Celem tych działań jest realizacja nakazów i zakazów wynikających z obowiązującego prawa w zakresie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wspólne patrole kontrolują szczególnie parki, place zabaw, parki osiedlowe bo zgodnie z przepisami są to miejsca wyłączone z obecności ludzi.

Nadal podczas przejazdu ulicami funkcjonariusze emitują przez głośniki komunikat – apel skierowany do mieszkańców o pozostanie w domach i nie gromadzenie się, czyli unikanie tych czynników, które zdecydowanie zwiększają ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.

Przypominamy, że od 1 kwietnia ograniczono liczbę osób w sklepach, a także wydano zakaz wyjścia z domu nieletnim bez opieki. Od 2 kwietnia w godz. 10-12 sklepy będą obsługiwać tylko osoby powyżej 65. roku życia. Zabroniono wstępu do parków i lasów. Zawieszono także korzystanie z rowerów miejskich.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

29
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-06 09:59:44
pogromca ciemnoty: Te trzy osoby na zdjęciu, to już jest zgromadzenie.
2020-04-06 10:23:44
krzysztof.nn: Jaruzelski i stan wojenny to był cukierkowy pikuś w porównaniu z Kaczyńskim i jego bezprawiem - grubej kreski na pewno tym razem nie będzie
2020-04-06 10:44:01
grab: Dobrze że to straż miejska wraz ze Strażą Miejską prowadzą te patrole co by było gdyby z kim innym ?
2020-04-06 11:09:48
rainman: Dla tych ktorzy nakazywali przejezdzac zywcem ciezarowka po czlowieku gruba kreska sie znalazla ale dla tych ktorzy chca zatrzymac gowniarzy w domu zeby nie zarazili seniorow gruba kreska sie nie nalezy.
2020-04-06 11:41:06
krzysztof.nn: żywcem to się cały PiS i jego tak cwani, jak i bezrozumni klakierzy będą w piekle smażyć - ale dopiero po przykładnej odsiadce dla najbardziej zasłużonych
2020-04-06 12:38:51
rainman: Dzisiaj byl w sejmie piekny pokaz mozliwosci opozycji. Na kilkadziesiat wystapien - moze dwie rozsadne propozycje / pytania.
2020-04-06 13:02:52
Ondraszek: rainman, też mnie to dobiło :(. Jeśli będziemy w ten sposób walczyli z pandemią, za pomocą przygotowanych wcześniej odczytów i przebijania się, bez żadnych konstruktywnych działań, to natura, która póki co nas ostrzega, nas w końcu unicestwi :( Tam jedni warci drugich.
2020-04-06 13:25:41
rainman: Ondraszek - ja rozumiem, ze PiS popelnia bledy (a nawet mase bledow) ale w tym momencie nalezy ich wesprzec i podsuwac REALNE rozwiazania. Nawalanka na PMMa nic tutaj nie da. Facet nawet nie bedzie mial czasu aby odpisac na papierze. W tym sensie - jesli dzisiaj TVP powie, ze opozycja do bani - to bedzie miala niestety racje.
2020-04-06 14:28:04
Bugs: Bo najlepiej się szczeka zza płotu, co innego opozycja może robić. Dziś rozwiązania opozycyjnej tarczy to "dajmy wszystkim kasę", no jasne bo przecież nie dają 'ze swojego'. Jak mieli dać ze swojego jak rządzili to nie było z czego ale była na papierze zielona wyspa słońca peru.
2020-04-06 15:14:23
rainman: Taki maly apel do portalu ox.pl aby zablokowac dodawanie sobie plusow z tego samego IP.
2020-04-06 15:45:15
pogromca ciemnoty: Masz już dosyć plusowania swoich dyrdymałów?
2020-04-06 15:45:17
pogromca ciemnoty: Masz już dosyć plusowania swoich dyrdymałów?
2020-04-06 17:38:06
Santa_Claus: i tak dobrze, że gostek nie życzy sobie by plusy dla niego mnożyć razy osiem albo dziesięć
2020-04-06 17:45:48
: on jest z tych co wierzą wyłącznie w sondaże korzystne dla PiS
2020-04-06 20:26:18
daniel3ttt: rainman ja bym poszedł dalej i zaproponował logowanie przez fb. Chyba nawet taka propozycja już była.
2020-04-06 22:18:03
Santa_Claus: te, filozof, a nie prościej zlikwidować lajki? lepiej już idź dalej
2020-04-07 00:28:06
daniel3ttt: I taki krzysztofek+ dodaje sobie plusy z kilkunastu kont
2020-04-07 00:30:23
FoxTrot: Jakim trollem trzeba być, żeby minusować gościa, który proponuje, by politycy się nie podgryzali tylko wysuwali konkretne rozwiązania?
2020-04-07 00:33:15
FoxTrot: Tylko czerwony karzeł może bagatelizować stan wojenny i porównywać go do tego, co się dzieje teraz. To tylko pokazuje, że wszystkie komuchy bez wyjątku miały, mają i będą mieć czerwone łapska i to nie od trzymania sztandarów, tylko od ludzkiej krwi. Jeśli do dziś ktoś to wychwala, to nawet do psychiatryka się nie kwalifikuje.
2020-04-07 06:45:17
donekT: W związku z kierunkiem, w jakim potoczyła się dyskusja pod tym artykułem, również pozwolę sobie na pewną dygresję, w odniesieniu do postawy niektórych osób wypowiadających się w komentarzach na tym portalu.
2020-04-07 06:46:23
donekT: Zdaniem osób podzielających pewien nurt światopoglądowy, ludzie są tylko bardziej inteligentnymi zwierzętami, dlatego stosowanie słów uznawanych w kulturze chrześcijańskiej za pogardliwe i krzewienie NIENAWIŚCI uznają za w pełni uzasadnione, natomiast wymierzone w nich słuszne oburzenie traktują jako naturalną konsekwencję i cel ich działalności. Aby zrozumieć ich metody postępowania, w pierwszej kolejności powinniśmy uświadomić sobie, iż oni działają na płaszczyźnie kulturowej, i ewidentnie godzą w światopogląd, z którym się nie zgadzają i w ich mniemaniu jest fałszywy. Wobec czego oni uznają stosowanie wszelkich radykalniejszych środków za właściwe, ich zdaniem, w imię rzekomego wyzwolenia ludzkości z okowów religii. Nie dziwmy się zatem, iż w poniektórych wypowiedziach na tym portalu ich interlokutorzy, którzy śmią reprezentować inny niż oni światopogląd, ich zdaniem wrogi światopogląd, są przez nich utożsamiani z szeroko pojętym światem flory i fauny, i przez ten pryzmat określani. Mamy do czynienia z osobami RELATYWNIE TRAKTUJĄCYMI RZECZYWISTOŚĆ, które DOWOLNIE KREUJĄ SWOJĄ WŁASNĄ MORALNOŚĆ. Ktoś, kto odnosi się do klasycznie pojmowanej kultury europejskiej, wytworzonej na bazie chrześcijaństwa, może ich zachowanie odebrać jako cechujące się tak zwaną PODWÓJNĄ MORALNOŚCIĄ, ZAKŁAMANIEM, ZAŁGANIEM i jako rzekomy brak zachowania konsekwencji i logiki.
2020-04-07 06:46:51
donekT: W chrześcijaństwie, a kultura Europejska do dziś w swym zasadniczym zrębie odnosi się do chrześcijaństwa w swej aksjologii nawet w swej treści świeckiej lub ateistycznej, istota ludzka jest traktowana jako wyjątkowa, stworzona na obraz i podobieństwo Boga, co więcej, uczyniona jako niewiele mniejsza od Boga, której Bóg (jako rodzajowi) powierzył istotną rolę i zaprosił do wspólnego kreowania świata i wspólnego budowania porządku boskiego na ziemi. Nihiliści, Neomarksiści, Marksiści i podobnego rodzaju prądy wypaczające oświecenie wychodzą z założenia, iż istota ludzka jest tylko bardziej uświadomioną, rozwiniętą częścią materii, którą można dowolnie kształtować, w imię swoiście rozumianego „postepu”. Światopoglądy przedstawiające inną wizję rzeczywistości, przez wymienione społeczności wrogów oświecenia, traktowane są jako wsteczne, wrogie, godzące w „postep” i ich zdaniem należy je zwalczyć w imię swoiście i fałszywie przez nich pojmowanego wyzwolenia ludzkości.
2020-04-07 06:47:25
donekT: Jakie są konsekwencje światopoglądu ANTYKULTOWEGO, popartego NIHILIZMEM i NEOMARKSIZMEM w odniesieniu do strony KULTUROWEJ, zakorzenionej, zbudowanej na światopoglądzie TEISTYCZNYM? ANTYKULTURA uważa, iż istota ludzka w świecie Flory i Fauny, do której człowieka zalicza jako jednego z naczelnych, nie jest niczym wyjątkowym i niewiele różni się od szympansa, z którym jako gatunek ma wspólnych przodków. Tym sposobem przeświadczenie o istnieniu jakiegoś Boga, bogów, wyrażane przez poszczególne grupy ludzi ANTYKULTURA uznaje za przejaw choroby, natomiast danego przeświadczenia o istnieniu Boga, bogów, w formie zinstytucjonalizowanej za ewidentny przykład/narzędzie niewolenia ludzkości i narzucania tej ludzkości fałszywego obrazu świata, co zdaniem ANTYKULTURY jest zachowaniem wstecznym w odniesieniu do poprawności procesu dziejowego. W związku z tym oni TEISTÓW uznają za godnych POGARDY, NIENAWIŚCI, EKSTERMINACJI i skazanych na zagładę w związku z ograniczeniami, które teiści sami na siebie nakładają. Działania godzące w instytucje wyznaniowe, ANTYKULTURA traktuje jako przyśpieszenie i tak zdeterminowanego prawidłami dziejowymi procesu, do którego zmierza „postep”. Strona KULTURY w przeświadczeniu ANTYKULTURY do tylko głupsze i mniej inteligentne od ANTYKULTURY zwierzęta, insekty, rośliny, czy glony, które adekwatnie należy ich (ANTYKULTURY) zdaniem traktować, nawet tępić i zabijać (a nie mordować), wedle ich woli i uznania.
2020-04-07 06:47:54
donekT: W treściach, które w komentarzach na tym portalu się pojawiają, nie tyle mamy do czynienia ze sporem politycznym, czy światopoglądowym, ile konfliktem KULTURY z ANTYKULTURĄ, który ma charakter TOTALNY i odnosi się do płaszczyzny KULTUROWEJ. Strona ANTYKULTUROWA ukierunkowana jest na podważanie INSTYTUCJI, POSTACI i wszelkich przejawów związanych z kształtowaniem TOŻSAMOŚCI, zwłaszcza KULTUROWEJ. Dlatego wszystko, co możliwe i jest zakorzenione w kulturze, musi przez ANTYKULTURĘ zostać zdyskredytowane i podważone. Stanowi to ewidentny przejaw prowadzenia działalności o charakterze REWOLUCJI KULTUROWEJ w skali mikro. Aby się domyślić, gdzie znajduje się bagienko, gdzie nasz portalowy Koryfeusz Chóru Nienawistników czerpie inspiracje, warto zainteresować się, które środowisko w regionie w sposób jawny odwołuje się do NIHILIZMU, MARKSIZMU, ma charakter NEOMARKISTOWSKI i w sposób jawny domaga się zmiany rzeczywistości poprzez metody „KULTUROWE” i rozwiązanie wszelkich problemów upatruje w „KULTURZE”. Jak niegdyś zauważył Feliks Koneczny, później Samuel Huntington, dwie kultury lub więcej, nigdy nie mogą ze sobą współistnieć, ponieważ ich założenia i sposób postrzegania rzeczywistości są inne, co naturalnie tworzy podstawę pod KONFLIKT.
2020-04-07 06:48:32
donekT: Kto nie zrozumie ANTYKULTURY, istoty ANTYKULTURY, z przyczyn oczywistych ogranicza się do sfery KULTURY, jest zagubiony, nie potrafi się skutecznie przeciwstawić ANTYKULTURZE, która dalej robi swoje i spokojnie realizuje kolejne punkty etapu. Ludzie KULTURY skupiają się i próbują zwalczać METODY, którym przeciwstawiając się, tylko tracą czas i energię. Działania ANTYKULTURY wówczas wydają się nielogiczne, dowolne. Tymczasem należy skupić się na ISTOCIE i ESENCJI światopoglądu ANTYKULTUROWEGO oraz na kształtowaniu TOŻSAMOŚCI, przez co ANTYKULTURA traci swe oddziaływanie, a nawet zostaje oddolnie rozpoznawalna i skutecznie zwalczana.
2020-04-07 06:49:20
donekT: Bardzo ciekawy, do poznania jest przykład Pol Pota, czym się kierował, do czego odnosił etc. Dla przypomnienia FAŁSZYWA ANTROPOLOGIA, a taką przedstawia strona ANTYKULTUROWA, już dawniej była zwiastunem zaprowadzania SYSTEMU TOTALITARNEGO i leży u podstawy KAŻDEGO systemu totalitarnego.
2020-04-07 09:24:16
czesiohill: donekT: się Ci pióro rozciekło. To Twoje (współczuję), czy czyjeś (źródło?).
2020-04-07 10:41:31
krzysztof.nn: FoxTroll - a ty potrafiłeś przynajmniej się samodzielnie podetrzeć w czasach stanu wojennego? bo z bełkotu jaki tu zapodajesz wyglądasz raczej na Prawdziwego Polaka Patriotę z łapanki macierewicza
2020-04-07 10:46:39
krzysztof.nn: czesiohill - to bez dwóch zdań kompulsywny słowotok odautorski, fachcowcy określają to tak: ✍Fazę manii charakteryzuje nieustannie podwyższany nastrój. Podobnie jak w przypadku fazy depresyjnej, nie mają na nią wpływu żadne wydarzenia, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. W tej fazie chory: ☛ przesadnie odczuwa radość, jest przeszczęśliwy; ☛ jest pobudzony psychoruchowo (odczucie zmęczenia jest zmniejszone); ☛ dużo mówi, może wręcz przytłaczać gadulstwem. Jednak dla jego wypowiedzi charakterystyczna jest wielowątkowość wypowiedzi, słowotok; ☛ może zachowywać się irracjonalnie, podejmować niebezpieczne, zagrażające sobie i innym działania; Mogą pojawić się także urojenia wielkościowe. Wówczas chory jest przekonany o swojej wyższości, jest wrażliwy na krytykę, źle ją znosi, często dopowiada na nią agresją. ✍
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: