Wspólna pasja młodzieży z ZSEG na warsztatach fotograficznych

'Fotografia jest naszą pasją' te słowa połączyły uczniów z ZSEG w Cieszynie, którzy wzięli udział w dwudniowych (11-12 marca) warsztatach fotograficznych.

W dniach 11 i 12 marca odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Piotra Rodzoch z Puław. Dwudziestu uczniów ZSEG w Cieszynie miało możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które wymyślił i zorganizował Krzysztof Parchański, uczeń 2 klasy organizacji reklamy.

- Pomysł na warsztaty wziął się stąd, że chciałem zrobić coś dla kogoś, a będąc już na warsztatach prowadzonych przez Piotra postanowiłem go zaprosić do mojej szkoły- opowiada Krzysiek.

Miłośnicy zdjęć, o różnym stopniu zaawansowania, z wielką chęcią przyszli na warsztaty w celu pogłębienia swojej wiedzy o sprzęcie, zdjęciach..

Piotr Rodzoch, fotograf i plastyk z zawodu, mówi portalowi ox.pl - Głównym celem takich warsztatów jest to, by pokazać, że fotografia to nie tylko możliwość zarobku w przyszłości, ale także wspaniała pasja, uwiecznianie osób, krajobrazów, ulotnych chwil. Pasja moja rozpoczęła się już w szkole średniej i chciałem podzielić się nią z innymi -dodaje.

Najpierw uczniowie poznali podstawowe informację, czyli teorię jak zastosować w praktyce, zaznajomili się z różnymi funkcjami aparatów. Następnie poszli w plener i wykorzystując blendy, przyrodę i własne pomysły wykonywali zdjęcia portretowe. Nie zabrakło również zajęć studyjnych, gdzie prowadzący udostępnił uczniom sprzęt, a sale lekcyjną zaaranżował jako studio fotograficzne.

Uczniowie z ZSEG mają pasję i pomysły, ale często brakuje im profesjonalnego sprzętu, by móc ćwiczyć i poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie fotografii, dlatego są bardzo wdzięczni za umożliwienie udziału w pełnych pasji warsztatach.

EB

źródło: OX.P
dodał: PR1

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją