Wspierają kolegów ze Strumienia
Już w najbliższy wtorek (20.12.2011) uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie odwiedzą podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu.
Jeszcze trwają ostatnie przygotowania i próby. W tym roku SOiZ wystąpi przed podopiecznymi DPS w Strumieniu po raz siódmy. - Podczas pierwszej wizyty śpiewano razem kolędy i recytowano wiersze. W kolejnych latach wybór padł na bajki. Kółko teatralne przygotowało przedstawienia: ”Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Później pora przyszła na przedstawienie, dzięki któremu dzieci ze Strumienia mogły poznawać zwierzęta różnych kontynentów, jednocześnie ucząc się wierszy Jana Brzechwy. A już 20 grudnia młodzież naszej szkoły wystąpi z bajką "Pinokio"... - wyjaśnia Barbara Glet dyrektor Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.
Sami opracowują scenariusz, szyją kostiumy, przygotowują dekoracje...
- Obserwując młodzież i słuchaczy systemu zaocznego, którzy co roku z wielkim zapałem wspierają przedświąteczne wizyty dochodzi się do przekonania, że to dla nich prawdziwa lekcja życia. Wyjazdy te uczą bowiem pokory, wrażliwości i miłości do drugiego człowieka. Uczą, że przyjaźń, szacunek i tolerancja to wartości, o których zawsze trzeba pamiętać, gdy spotykamy na swej drodze drugą osobę... - dodaje Natalia Piekarek opiekun grupy.
Do akcji zbierania prezentów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu włączają się także absolwenci szkoły, przyjaciele i wiele, wiele osób, którym nie jest obojętny los innych ludzi.
- Bajkę z którą zawitamy do Strumienia wystawiamy zawsze wcześniej w naszej szkole, specjalnie dla dzieci pracowników SOiZ. Jest to pewien rodzaj testu, który mówi nam, jak wspaniale bawią się nie tylko najmłodsi, ale i osoby, które wcielają się w bajkowe postacie – podkreśla N. Piekarek.
BsK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
