Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

WSB w Cieszynie ma 5 lat...

... i coraz większą międzynarodową renomę. Mogliśmy się o tym przekonać wczoraj (21 października) podczas uroczystej gali w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Pretekstem do zorganizowania tego spotkania była odbywająca się m.in. w Cieszynie organizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej szesnasta edycja międzynarodowej konferencji zatytułowanej Socialia. To prestiżowe spotkanie przedstawicieli wielu subdyscyplin współczesnej pedagogiki z Czech, Słowacji i Polski. Obszarem zainteresowań badaczy jest zmiana społeczna, jaka dokonała się w krajach Europy Środkowo-Wschodniej po transformacji. W tym roku Socialia po raz pierwszy odbywają się (potrwają do 22 października) w Polsce. W konferencji bierze udział ponad 170 naukowców z 22 polskich ośrodków nauki i 17 zagranicznych. Życzenia owocnych obrad złożyć uczestnikom – poprzez wideo - profesor Jerzy Buzek.

Konferencja zbiegła się z urodzinami Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który nad Olzą jest już 5 lat. W tym czasie uczelnia wykształciła 500 absolwentów – wśród nich przede wszystkim mieszkańców Cieszyna i regionu. Obecnie na 3 kierunkach i licznych studiach podyplomowych kształci się 1000 studentów.

Urodziny uczelni były dobrym pretekstem do świętowania. Prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor uczelni, nagrodziła i wyróżniła przyjaciół i współpracowników Wyższej Szkoły Biznesów oraz tych, którzy zasłużyli się dla jej działania nad Olzą.

Całość dopełnił uroczysty koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej KWK Staszic. Panie i dziewczyny wykonały utwory klasyczne oraz standardy muzyki rozrywkowej.

Zobacz fotoreportaż

łg

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: