Wrócą z trzema medalami!

Szóste Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie dobiegły końca. Polska zdominowała klasyfikację medalową, a do tego sukcesu przyczynili się także kulomioci z cieszyńskiego klubu, którzy zdobyli trzy krążki.

61 medali, w tym aż 26 złotych. Tak przedstawia się dorobek biało-czerwonych, którzy wystąpili w Berlinie. Ze stolicy Niemiec zadowolona wróci także trójka naszych kulomiotów, reprezentująca barwy klubowe IKS Cieszyn.

W kategorii F57, po złoty medal sięgnął Janusz Rokicki. Trzykrotny wicemistrz paraolimpijski był bliski przekroczenia granicy 14 metrów – 13,90. Za jego plecami uplasował się Samir Nabijew z Azerbejdżanu oraz kolega klubowy Rokickiego, Damian Kulig.

Trzeci krążek wywalczył Mirosław Madzia, ale on startował w kategorii F11. Zawodnik IKS Cieszyn sięgnął po brązowy medal. Najlepszy okazał się Oney Tapia z Włoch, a srebro wywalczył Austriak Bil Marinkovic.