Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wreszcie jest kasa na stypendia dla uczniów i studentów

2 mln 77 tys. zł dostał powiat cieszyński na stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Większa część pieniędzy , aż 1 mln 613 tys, zł, trafi do kieszeni uczniów. Pozostała część środków jest przeznaczona dla studentów.
Zarząd Województwa zdecydował, że studenci dostaną po 150 zł miesięcznie. W naszym powiecie pieniędzy starczyło dla 291 osób (z 650, które złożyły wnioski); dochód na osobę w ich rodzinach nie przekracza 316 zł. Wniosek o stypendium złożyło 900 uczniów i wszyscy oni pieniądze dostaną. Ci, u których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 316 zł, otrzymają stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie. To 537 uczniów. Zaś ci, których dochód mieści się w widełkach 317-504 zł - po 137 zł miesięcznie.
Pieniądze trafią do stypendystów dopiero w styczniu. Uczniowie nie dostaną jednak kasy do ręki - To jest bardziej refundacja poniesionych kosztów, niż stypendium - twierdzi Stanisław Kubicius, członek Zarządu Powiatu. Uczniowie będą musieli przedstawić rachunki na przykład za posiłki, bilety miesięczne, podręczniki itp., po czym otrzymają zwrot wyłożonych pieniędzy. Umowa z województwem podobnie traktuje studentów, jednak S. Kubicius zapowiada, że władze powiatu będą się starały renegocjować umowę tak, aby żakom móc wypłacić całą sumę w gotówce.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: