Wręczono odznaki ''Za Zasługi dla Turystyki''

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki już za nami. W tym roku to właśnie Cieszyn stał się stolicą turystyki. Ważnym wydarzeniem była gala, która odbyła się w Teatrze im. A. Mickiewicza podczas której wręczono honorowe odznaki.

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie zainaugurowała konferencja na temat marki turystycznej. Ważnym punktem obchodów była również gala z okazji Światowego Dnia Turystyki, która odbyła się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Przybyłych do cieszyńskiego Teatru gości przywitał Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Dariusz Rogowski. 

Jest mi niezmiernie miło, że tegoroczne obchody odbywają się w tak licznie odwiedzanym przez turystów Cieszynie. Jest to miasto bogate w różnorodne atrakcje turystyczne, szczególnie w obiekty zabytkowe, a także w urokliwe miejsca – mówił Rogowski. Podsekretarz Stanu odczytał także list nieobecnego na obchodach Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. 

O rynku turystycznym mówił z kolei Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. To święto wszystkich ludzi, którzy tworzą w Polsce rynek turystyczny. Hasło które nam dziś towarzyszy to zrównoważona turystyka narzędziem rozwoju. Hasło to zwraca uwagę na ważną kwestię w rozwoju turystyki i tego jaki ten rozwój może nieść zagrożenia, ale też i szanse. To zrozumiałe, że wszystkim krajom zależy na turystycznej atrakcyjności i przyciąganiu gości z całego świata, ponieważ turystyka jest istotną gałęzią gospodarki. Jednak należy pamiętać, że zasoby turystyczne, które stanowią o potencjale turystycznym danego miejsca nie są niewyczerpalne. Ich zubożenie nieuchronnie przełoży się na zmniejszenie atrakcyjności turystycznej – zwracał uwagę. 

Historię Cieszyna przybliżył obecnym w Teatrze gościom Burmistrz Ryszard Macura. To wielki zaszczyt dla naszego miasta, że światowe obchody Dnia Turystyki odbywają się w mieście stosunkowo niewielkim, bo 36 tysięcznym. Jednak w mieście, które ma wyjątkową historię. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce . Legendarne początki to rok 810, ale już w XIII wieku miasto to otrzymuje prawa miejskie i szybko się rozwija – opowiadał włodarz.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie odznak honorowych „Za Zasługi dla Turystyki”, osobom, które wyróżniają się w swojej działalności na rzecz turystyki. Honorowe odznaki otrzymali: Roman Bargieł, Antonio Conte, Piotr Doliński, Magdalena Duda-Seifrent, Mirosław Mazur, Marek Piksa, Wojciech Popko, Agnieszka Reizer, Stanisław Staniszewski i Krzysztof Widawski.

Uroczystość w Teatrze uświetnił koncert jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

 

Czytaj również: Obchody Światowego Dnia Turystyki

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją