Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wręczono nagrody dla uczniów i szkół

Wczorajsza (26.04) Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego rozpoczęła się od gratulacji i wręczenia nagród. Najpierw doceniono laureatów konkursu historycznego, a później wyróżniono dyrektorów szkół, których placówki zajęły wysokie pozycje w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016.

Wczorajsza (26.04) sesja Rady Powiatu rozpoczęła się od wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu historycznego zorganizowanego przez Starostę Powiatu Cieszyńskiego z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Konkurs pod nazwą „ (…) Książę Polski Mieszko przyjął chrzest”, był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z obszaru powiatu cieszyńskiego. Konkurs odbył się 4 kwietnia br. w II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Opiekę merytoryczną nad jego przebiegiem sprawowali oraz pytania przygotowali pracownicy Książnicy Cieszyńskiej. W teście znalazły się 42 pytania z zakresu wybranej literatury historycznej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W teście historycznym wzięło udział 17 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu cieszyńskiego – przyznała Lilla Salachna-Brzoza członek Zarządu ds. Edukacji Powiatu Cieszyńskiego.

Pierwsze miejsce zajął Michał Podejma z LO w Wiśle, drugie Mateusz Szkucik z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. MZC w Cieszynie, a trzecie miejsce zajął Marek Kubiński z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Wojciech Święs oraz Wojciech Grajewski przedstawiciele Książnicy Cieszyńskiej, Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Mendrek i Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji cieszyńskiego Starostwa Michał Rajwa. Nagrodą w konkursie był laptop, czytnik e-book oraz dysk twardy zewnętrzny.

Miłym punktem wczorajszej sesji było również uhonorowanie przez Powiat Cieszyński dyrektorów szkół, które zostały wysoko ocenione w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw".  Wśród najlepszy placówek w województwie śląskim znalazły się szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które od wielu lat stanowią czołówkę wysokiego poziomu nauczania – mówiła Lilla Salachna-Brzoza.

Dyrektorom wyróżnionych szkół wręczono dyplomy oraz kwiaty. Warto dodać, iż placówki otrzymały nagrody pieniężne od tysiąca złotych do 10 tys. zł odpowiednio za zajętą pozycję.

Oddzielnie w rankingu tym ocenia się licea i technika. I tak wśród liceów 6 miejsce w województwie śląskim w 2016 roku zajęło LO Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie (szkoła niepubliczna), 21 miejsce I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, 44 miejsce Katolickie LO im. św. M. Grodzieckiego w Cieszynie (szkoła niepubliczna), zaś 54 miejsce należy do II LO im. M. Kopernika w Cieszynie.

Wśród techników najlepsze w województwie okazały się: wysokie miejsce 2 zajęło Technikum nr 1 w ZS im. W. Szybińskiego w Cieszynie, 8 miejsce Technikum w ZS Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle, 15 miejsce Technikum Mechaniczno-Elektryczne nr 3 w ZST im. płk. G. Langera w Cieszynie, miejsce 16 Technikum nr 4 w ZSB im. gen. S. Grota Roweckiego w Cieszynie, miejsce 40 Technikum nr 2 w ZSEG im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie oraz miejsce 53 Technikum w ZS Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: