Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Posprzątali Dzięgielów

W ubiegłym tygodniu w Dzięgielowie odbyło się coroczne sprzątanie miejscowości. Kolejny raz inicjatorami akcji był sołtys oraz rada sołecka.

Do sprzątania, o którym informowano mieszkańców m.in. mailowo i „smsowo”,  włączyła się również Szkoła Podstawowa w Dzięgielowie. Prawie 120 uczniów wraz z nauczycielami i opiekunami porządkowało przydrożne rowy. Łącznie zebrano 37 worków, każdy z nich o pojemności 60 litrów.

W ramach sprzątania każde dziecko otrzymało sok oraz wafelki ufundowane przez Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwię Cieślar. W akcję sprzątania włączyli się również dorośli. Ponad dwudziestka dorosłych, w sobotę 23 kwietnia,  ruszyło na „poszukiwania skarbów”-  odnaleziono m.in. butelki i puszki po alkoholu, „zestawy śniadaniowe”, reklamówki zawierające kubki po kefirach, folie po szynkach, metalowe puszki po szprotkach, pudełka po papierosach. Oczyszczono również z liści i gałęzi kilka rowów oraz udrożniono część przepustów. Wysprzątano także krótki fragment brzegów rzeki Puńcówki.  – informuje Tomasz Lenkiewicz z Urzędu Gminy w Goleszowie.

Łącznie zebrano ok. 150 worków śmieci, które zostały złożone przy strażnicy OSP, skąd zabrane zostaną przez Gminę Goleszów.
Do akcji włączyła się także  lokalna OSP, Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa a także Centrum Misji i Ewangelizacji. Worki na śmieci oraz rękawice dostarczył goleszowski Urząd Gminy oraz cieszyńskie starostwo.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-28 12:33:02
adawski25: Powinno sie takie akcje pomnorzyc razy 4...bylo by duzo czysciej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: