Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wpadli z kradzioną Skodą

Wczoraj, 10 kwietnia funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali Skodę Superb, która została skradziona w Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej zatrzymali w Cieszynie do kontroli samochód osobowy marki Skoda Superb na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem podróżowali mężczyzna i kobieta. W trakcie kontroli okazało się, że osoby te nie posiadają przy sobie dokumentów, zarówno swoich, jak i samochodu. Po sprawdzeniu okazało się, że auto, którym podróżowali, zostało skradzione na terenie Wielkiej Brytanii.

- Cudzoziemcy oświadczyli, że są obywatelami Republiki Czeskiej, ale mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii. Teraz przyjechali do Czech, by odwiedzić rodzinę. Ponadto oznajmili, że samochód nie jest ich własnością i dostali go do użytkowania jako auto zastępcze od właściciela warsztatu samochodowego w Wielkiej Brytanii. Tam naprawiane jest ich auto, które uległo awarii przed wyjazdem do rodziny - informuje mjr SG Katarzyna Walczak rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Po potwierdzeniu tożsamości cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej przekazali zatrzymanych wraz z samochodem Policji, która będzie prowadziła dalsze czynności w tej sprawie. Wartość pojazdu szacowana jest na 45 tysięcy złotych.

JB

źródło: ox.pl/SG
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-12 09:41:33
Jakkolwiek Żywy : Ja bym mocno uważał na sformułowanie \'wpadli\', które sugeruje, że to oni są zlodziejami, bo każdy, kto widział angielskie małe warsztaty samochodowe i to, przez kogo są prowadzone może powiedzieć, że ich wersja jest bardzo prawdopodobna.
2018-04-12 12:53:00
Równo-mierny: Widziałem... \"warsztaty\"...?? Nie ubliżaj tym, którzy prowadzą warsztaty samochodowe...:-) ;-). Ale skoro zgłoszenie o kradzieży jest, to trudno wyjść z innego założenia. Wyjaśnią sprawę...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: