Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wpadli, kiedy „gotowali“ metamfetaminę

Cztery osoby bezpośrednio „gotujące” czyli podczas produkcji metamfetaminy, kolejne 6 w innych miejscach – policja w Ostrawie rozbiła grupę produkującą i handlującą metamfetaminą.

Ostrawscy detektywi z 11 Głównego Wydziału Kryminalnego w Ostrawie po raz kolejny potwierdzili jakość zespołu TOXI, który pracuje nad rozbijaniem grup producentów lub dilerów narkotyków.

Na podstawie opracowania operacyjnego i wiedzy zdobytej w kwietniu tego roku detektywi zapobiegli dalszej nielegalnej produkcji narkotyków, kiedy udało im się wykryć dosłownie „w kuchni“ zorganizowaną grupę przestępców, którzy produkowali i rozprowadzali metamfetaminę w Ostrawie co najmniej od sierpnia 2023 roku.

- Za uprzednią zgodą prokuratora i kolegów ze Specjalnego Oddziału Prewencji i Oddziału Interwencyjnego Kraju Morawsko-Śląskiego weszli do mieszkania w Ostrawie, gdzie aresztowali bezpośrednio cztery osoby podczas nielegalnej produkcji narkotyków. W ciągu następnych minut detektywi aresztowali kolejne 10 osób w innym miejscu, z których sześć w taki czy inny sposób uczestniczyło w przestępstwie. Następnie przeprowadzono 14 przeszukań zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i mieszkalnych, podczas których policjanci zabezpieczyli sprzęt laboratoryjny, m.in. szkło, kolby, a także chemikalia i preparaty farmaceutyczne. Skonfiskowano m.in. metamfetaminę w ilości co najmniej 750 g, a także narkotyki, które można było wykorzystać do produkcji 1,8 kg metamfetaminy oraz fosfor czerwony do produkcji 3,2 kg metamfetaminy. Oskarżonym udało się również zająć mienie o wartości ponad 10,5 mln CZK we współpracy z przedstawicielem państwa – relacjonuje por. Bc. Eva Michalíková, rzeczniczka prasowa morawskośląskiej policji.

W trakcie faktycznego wykrywania tej przestępczej działalności okazało się, że najstarszy z oskarżonych mężczyzn (50 lat) miał być organizatorem całej 10-osobowej grupy.

- Z jednej strony miał wszystko finansować i faktycznie dbać o sam proces produkcji, ale miał też dystrybuować kolejne wyprodukowane leki. Zabezpieczanie wszystkiego, co niezbędne, zaczynało się m.in. od zakupu leków i środków chemicznych, które miał koordynować z innymi wspólnikami. Każdy z oskarżonych miał mieć swoją rolę i wypełniać powierzone zadania, oczywiście wszystko miało być wynagradzane finansowo. Okazało się, że mieli pojechać do sąsiedniego państwa, aby kupić część leków. Wyprodukowaną metamfetaminę mieli sprzedawać po 1000 koron za gram – informuje por. Bc. Eva Michalíková.

Łącznie 10 osób w wieku od 24 do 50 lat oskarżonych zostało o popełnienie przestępstwa polegającego na nielegalnej produkcji i innym obchodzeniu się ze środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi i truciznami. Jeśli zostaną skazani, grozi im do 10 lat więzienia.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-12 15:20:25
ktoś: Co bydzie jutro w Biedrze na Górnym Borze? Mo kiery gazetke?
2024-06-12 16:31:55
utopiec: To samo co przy Pledanie.
2024-06-12 17:44:55
MILANELLO: Myślę że choć na chwilę (porządek +dostatek towaru) A to już coś haha
2024-06-13 14:03:31
ktoś: Banany 1,99zł/kg, Indykpol pasztet pieczony ze śliwkami 9.90zł/kg, udka 4,99zł/kg, kilka kiełbas i szynek z rabatami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: