Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wpadł z płynną amfetaminą. Można by z niej wytworzyć 800 000 „działek"!

Miał cofnięte uprawnienia, był poszukiwany a na dodatek miał przy sobie płynną „amfę”. Zatrzymany 49-latek trafił już do aresztu. Z tego co miał przy sobie można było przygotować nawet do 800 000 działek dilerskich amfetaminy.

To była długa i złożona praca operacyjna, mówią mundurowi. Dzięki niej udało się zatrzymać ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości przestępcę oraz zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków.

 - Z ustaleń mundurowych z Wydziału Kryminalnego wynikało, że mężczyzna ukrywa się na terenie Strumienia i może się przemieszczać po terenie powiatu oraz kierować samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania – poinformował rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, st. asp. Krzysztof Pawlik.

49-latek był poszukiwany listem gończym  i wcześniej karany za różne przestępstwa, w tym kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Do jego zatrzymania doszło  w miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych w Strumieniu.

- W momencie zatrzymania podróżował samochodem razem z 44-letnią partnerką oraz dwójką nieletnich osób. Podczas przygotowanej przez policjantów akcji związanej z zatrzymaniem pojazdu próbował uciec, ale mundurowi byli przygotowani na każdą ewentualność, nie pozostawiając mu żadnych możliwości ucieczki. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili, że pośród „codziennych” zakupów znajduje się kilka plastikowych butelek z cieczą. 49-latek i podróżująca z nim 44-letnia kobieta twierdzili, że to wino – relacjonuje Pawlik.

Policjanci nie dali się zwieść i nie mylili się - zarówno test, jak i przeprowadzone przez biegłego sądowego późniejsze badania laboratoryjne wykazały, że to płynna amfetamina. - Biegły ocenił, że z zabezpieczonych 1500 gramów płynnego narkotyku można wytworzyć aż 4 kilogramy czystej amfetaminy. Z kolei z tej ilości przestępcy mogli przygotować nawet blisko 800 000 efektywnych dawek amfetaminy – dodaje rzecznik.

Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu i grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.  Podróżująca z nim kobieta została objęta policyjnym dozorem.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-14 10:45:44
renegatt: Ciekawy czy sam to ugotował, czy pomógł mu jakiś lokalny Walter White ? :D
2023-11-14 11:40:58
sierżant_Niemyty_Wycior: jak policja zluzuje posterunki na miesięcznicach pod pomnikami i na Żoliborzu to może w końcu zabierze się za złodziei z PiS?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: