WOŚP znowu dla szpitala

To już drugi dar WOŚP dla cieszyńskiego szpitala. W drugiej połowie bieżącego roku na Oddział geriatryczny Szpitala Śląskiego w Cieszynie trafiła druga transza sprzętu medycznego podarowanego przez WOŚP w ramach środków zebranych w styczniu 2014 r.

Oddział geriatryczny otrzymał najnowocześniejszy na rynku sprzę. Jest to zestaw do rejestracji EKG met. Holtera. Całodobowy elektrokardiograf wraz z oprogramowaniem, o wysokich parametrach technicznych, za 21 500 zł. 

- Taka wielogodzinna rejestracja zwiększa szansę na stwierdzenie różnych zaburzeń czynności elektrycznej serca. Służy także do oceny pracy rozrusznika serca. Metodę Holter stosujemy też, jako uzupełnienie próby wysiłkowej w diagnozowaniu choroby niedokrwiennej serca (choroby wieńcowej). Dzięki niej uzyskujemy informację o ukrwieniu serca w ciągu całej doby i w różnych sytuacjach życiowych - stwierdza dr n.med. Marcin Pecold Ordynator tego oddziału i dodaje - otrzymaliśmy również zestaw do całodobowej rejestracji ciśnienia krwi metodą Holtera. Można wykonać badanie 2 metodami: osłuchową (wykonywaną przez lekarza) oraz oscylometryczną (automatyczną). Wartość zestawu to 6 300 zł. Oddział wzbogacił się również o zegarowy aparat do mierzenia ciśnienia SPOT, o wartości 9 200 zł. Jest to monitor czynności życiowych, który wspomaga biały personel podczas codziennych obchodów. Monitoruje ciśnienie krwi, saturację i temperaturę pacjenta. Łączna wartość daru największej orkiestry świata to prawie 37 000 zł.

Szpital Śląski otrzymuje od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bardzo potrzebny sprzęt już corocznie od 20 lat. Jak wyliczają pracownicy placówki, to ponad 1 240 000 zł przekazanych w formie aparatury medycznej. Dotychczas zostały obdarowane oddziały: neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, geriatrii i SOR-u.


(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-23 18:36:28
mariobross1977: Co z tego że sprzęt maja nowy jak ludzie umierają!!! Nieudolność personelu, olewanie pacjenta, nie przykładanie się do obowiązków!!! Wiele by tu można było wymieniać!!!
2015-10-23 20:21:47
jarek1980: Na WOSP Cieszyn w 2015 dał: 42 343 zł; dostał sprzętu za 21 500. Może zamiast na WOSP, trzeba urządzić lokalną akcję i zebrane pieniądze w całości przeznaczyć na sprzęt dla szpitala w Cieszynie?
2015-10-24 23:57:10
Madlene: Nasi seniorzy na geriatrii czują się jeszcze lepiej niż na wczasach XD, balują od godzin dopołudniowych do wieczora, także w nocy z tv włączonym na fulla.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją