Wolny tryumfuje w Szwajcarii! Wąsek w czołowej „10”

Engelberg ponownie okazał się szczęśliwy dla polskich skoczków narciarskich. Przed tygodniem, w ramach Pucharu Świata, na podium stanęli Piotr Żyła oraz Kamil Stoch, a dziś z wygranej na Gross-Titlis-Schanze raduje się Jakub Wolny (na zdj.), dla którego to pierwsze zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym. Jak radzili sobie zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego?

Polacy wyglądali obiecujaco już podczas serii treningowej – Paweł Wąsek oddał skok na odległość 134 metrów i został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Ustronianin nieco bliżej wylądował w pierwszej serii konkursowej – 126 m – i na półmetku zmagań plasował się na ósmej pozycji. Dwie lokaty wyżej lokował się Jakub Wolny, a tuż za pierwszą „10” był Tomasz Pilch.

W rundzie finałowej udany atak zanotował Wolny, który poprawił się o ponad sześć metrów (133,5) i objął prowadzenie w konkursie. Jak się później okazało, już go nie oddał i odniósł pierwsze zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym. Drugi był Tilen Bartol, a trzeci Gregor Schlierenzauer.

Wąsek również poprawił swą odległość z pierwszej serii, ale nieznacznie i ostatecznie uplasował się na 9. miejscu. Awans o jedną lokatę zanotował Pilch, który został sklasyfikowany na 12. pozycji. Pucharowe punkty wywalczyli również Stefan Hula (22.) i Jarosław Krzak (29.). Do czołowej „30” nie awansował trzeci z zawodników WSS – Arkadiusz Jojko. Dla 18-latka był to dopiero trzeci występ w PK.