Wojtyła jakiego nie znacie
Seminarium jednocześnie towarzyszy wystawie wielkoformatowych zdjęć Wojtyły, które wykonano w latach 50 tych ubiegłego stulecia. – Wystawa w Cieszynie o nazwie Wiara. Droga. Przyjaźń, to zbiór bardzo unikatowych fotografii, pokazujących Karola Wojtyłę w otoczeniu młodzieży w górach, na kajakach i rowerze. Młodzież pojawiła się przy naszym Papieżu ponownie w Cieszynie. Jestem pod wrażeniem zaangażowania w wystawę Transgranicznego Centrum Wolontariatu i studentów z Kół Naukowych. – Mówi Ksiądz Paweł Danek, kurator i autor wielu wystaw papieskich.
W gronie panelistów zasiądą również pedagodzy z cieszyńskiego UŚ: dr hab. Marek Rembierz, dr Anastazja Sorkowicz i mgr Michał Paluch. Intelektualne rozważania uświetni również występ orkiestry gitarowej pod przewodnictwem Mariusza Śniegulskiego. Tematyka dyskusji ma być związana z mniej popularnymi działaniami Papieża. – Pokażę Karola Wojtyłę od jak najbardziej ludzkiej strony i fenomenu jego zadziwiającej konsekwencji. – Przekonuje Sorkowicz. Słuchacze będę mieli również okazję sięgnąć do źródeł filozoficznego poznania człowieka. – Doktor Rembierz opowie o personalizmie a ja odniosę się do Genesis, do początku kształtowania się podmiotowości człowieka. Zależy nam aby dostosować język do każdego odbiorcy. – Mówi Paluch.
Dobór miejsca i czasu nie jest przypadkowy. - Z jednej strony rocznica śmierci Papieża i zbliżająca się kanonizacja błogosławionego a z drugiej jego szczególne zasługi na rzecz ekumenizmu i jedności chrześcijan. – Dodaje pedagog. Organizatorami wystawy i seminarium są Inicjatorzy Koła Naukowego Dydaktyki Eksperymentalnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, Wydawnictwo i Studio Filmowe AnimaMedia oraz Transgraniczne Centrum Wolontariatu.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.