Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wójt pyta o hot-spoty

W Gminie Hażlach prowadzone są różnego rodzaju inwestycje. Aktualnie przyszedł czas na poprawę dostępu do Internetu w centrach miejscowości. Jak się okazuje inwestycja polegająca na stworzeniu hot-spotów w hażlaskich sołectwach może zostać w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych, tym samym nie obciąży budżetu.

- Od kilku lat rozpoczęliśmy trudny proces rewitalizacji centrów naszych miejscowości, który jest wsparty środkami unijnymi. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni publicznej, która będzie integrować mieszkańców, gdzie będzie dochodziło do interakcji międzysąsiedzkiej. W całym szeregu przyjętych założeń strategicznych jednym z naszych celów jest zapewnienie dostępu do szybkiego i bezpłatnego Internetu w centrach miejscowości – na placach, w parkach czy obiektach użyteczności publicznej – wyjaśnia Wójt Hażlacha Grzegorz Sikorski w mediach społecznościowych, jednocześnie tworząc ankietę dla mieszkańców w której mają szansę wypowiedzieć się na temat pomysłu.

Aktualnie (27.01.2020 g. 14:00) 75% osób które wzięło w ankiecie twierdzi, że stworzenie hot-spotów jest dobrym pomysłem. Ankieta kończy się za 5 dni, więc mieszkańcy wciąż mają szansę zabrać głos. Jak podkreśla Wójt, młodzież w wielu miejscowościach narzeka na brak dostępu do sieci, w związku z czym pomysł stworzenia ogólnodostępnych hot-spotów w Hażlachu wydaje się pomysłem trafionym. Na zarzuty dotyczące dostępności transmisji danych w urządzeniach mobilnych, która stała się już standardem, Wójt przypomina o słabym zasięgu w niektórych miejscach, który skutecznie uniemożliwia połączenie się z siecią. Proponowane rozwiązanie miałoby niwelować problem.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-27 20:50:25
utopiec: ....więc nie obciąży budżetu miasta.... O jakie miasto w gminie Hażlach chodzi?
2020-01-27 21:12:50
tom lem: ... nie wiedziałem, też chciałbym to wiedzieć;-) chyba chodzi o Rudnik
2020-01-27 21:31:28
donekT: Z pewnością jak najbardziej!
2020-01-27 22:55:51
mario172: Żałosne.. Żałosne.. masakra.. integrowanie sasiedzkie przez dostęp do Internetu!!dawno nie słyszałem większej hipokryzji...to właśnie media,Internet,tv zniszczyły miedzysasiedzkie relacje i teraz kasę wydaje się pod tak żałosny hasłem.. ręce opadają..właśnie wtedy kiedy nie było całego tego medialnego badziewia to ludzie że soba wspolzyli i utrzymywali relacje A teraz nie ma na to czasu bo jest hot spot....taka prawda!!!!
2020-01-28 06:46:41
krzysztofmn: ciemnogród nie pojmuje, że powszechny, łatwy i tani dostęp do internetu to w XXI wieku temat równie ważny jak woda czy elektryczność - za to widzi zagrożenie dla swego istnienia w wolnym przepływie informacji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: