Dwie kwarty wygrane, ale Nacomi poniosło porażkę

Koszykarze Nacomi Cieszyn mają za sobą już czwarte spotkanie w finale A, w ramach 3 ligi (gr. śląska). Niestety, podopieczni Jacka Bortliczka (przyp. red. - zastępuje Szymona Kałużę) również i wczoraj ponieśli porażkę, co oznacza, że grupę zakończą na ostatnim miejscu.

Zawodnicy z Czeladzi udanie rozpoczęli niedzielne starcie w Hali Sportowej przy Al. Łyska, gdyż pierwsza kwarta padła ich łupem - 29:17. Jednak cieszyńscy koszykarze zaczęli odrabiać stratę i w przerwie przegrywali już tylko o pięć oczek.

Nacomi wygrało także trzecią kwartę, ale niestety, goście wyraźnie odskoczyli w ostatnich 10 minutach i odnieśli zdecydowane zwycięstwo – 92:75. Dla cieszyńskiej ekipy najwięcej punktów zdobyli Michał Bożomański oraz Przemysław Rączka – po 20 punktów. Pozostali koszykarze Nacomi zdobyli: Maciej Surzycki (16), Łukasz Łośko (6), Hamdi Ben Mohamed (4), Dominik Malak (4), Jakub Wajner (3) oraz Piotr Szafarczyk (2).

3 liga, (gr. śląska), finał A:

Nacomi Cieszyn – MCKS Czeladź 75:92 (17:29, 21:14, 26:25, 11:24)

Cieszyńscy koszykarze przegrali wczorajsze spotkanie, a to oznacza, że z całą pewnością zakończą finał A na ostatnim miejscu. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze: w najbliższy weekend będą gościć KŚ AZS Katowice, a na zakończenie finału A czeka ich wyjazd do Gliwic.