Wójt nie przekaże środków, jeżeli…

Jak oświadczył Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna na stronie internetowej Urzędu Gminy Jasienica, od dwóch miesięcy cyklicznie interweniuje w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej w sprawie przebudowy ul. Strumieńskiej.

Jak pisze, na drodze, po której już odbywa się ruch, w ostatnich dniach doszło do kolejnych zdarzeń, które pod znakiem zapytania stawiają rzetelność realizowanego projektu, a tym samym udział finansowy Gminy Jasienica w tym przedsięwzięciu.

Włodarz już wcześnie interweniował podczas wizji lokalnych, gdy okazało się, że duże samochody ciężarowe z przyczepami nie są w stanie pokonać skrzyżowań, ani też skręcić na rondzie przy zjeździe z Rudzicy do Międzyrzecza. Na jego wniosek została wtedy poszerzona jezdnia przy azylach dla pieszych oraz poszerzone rondo, tak, aby droga nie została zablokowana przez przejeżdżające samochody. - Chce podkreślić, że jako Gmina Jasienica zadeklarowaliśmy wsparcie finansowe do przebudowy drogi, ważnej dla ruchu pomiędzy miejscowościami gminy Jasienica, jak również pojazdów przejeżdżających w tranzycie. Zabezpieczyliśmy w budżecie Gminy Jasienica na ten cel ponad 3,3 mln zł jako dofinansowanie do przebudowy drogi powiatowej. Oświadczam jednak, że w przypadku, gdy droga nie zostanie wykonana zgodnie z oczekiwaniami Gminy Jasienica, to nie przekażemy naszych środków wcześniej zadeklarowanych – deklaruje Wójt gminy.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-12 13:28:45
Śmiechu : Elegancko... Wójt z jajami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją