Wójt Istebnej prowadził samochód pod wpływem alkoholu?

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, 11 lipca około godziny 22:30 w okolicy Istebnej Zagronia doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca, który miał 2 promile alkoholu we krwi wjechał do rowu. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, sprawcą prawdopodobnie był wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek.

Tematem numer jeden ostatnich dni w Trójwsi jest kolizja, do której doszło w sobotę 11 lipca br. w godzinach nocnych. Jak już informowaliśmy na łamach portalu OX.Pl do wspomnianego zdarzenia doszło w Istebnej. Około godziny 22.30 w okolicy Istebnej Zagronia kierujący fiatem 45-letni mieszkaniec Istebnej wjechał do rowu. Na miejscu było pogotowie i straż pożarna. Nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca miał 2 promile – podał st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Sprawa nie wzbudziłaby pewnie takiego zainteresowania i emocji gdyby nie fakt, iż według świadków sobotniego zdarzenia, osobą kierującą był wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek, który wracał z Dni Istebnej. Od tego czasu pojawia się coraz więcej spekulacji. Z Wójtem nie udało się nam skontaktować, ponieważ - jak poinformowano nas w Urzędzie Gminy - przebywa na urlopie.

Jak wiadomo pijanemu kierowcy odebrano prawo jazdy, a za jazdę po pijaku grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności. Czy wójt straci swoją posadę, tego jak na razie nie wiadomo. Wszystko zależy od wyroku sądu. Według przepisów prawa dopiero kara więzienia pozbawiłaby wójta stanowiska. Wójta odwołać może również Rada Gminy poprzez referendum (wniosek popierać musi 1/4 ustawowego składu rady). O referendum w tej sprawie moga wnioskowac również obywatele.

 

Pisaliśmy: Kolizja i wypadek w Istebnej.html

 

MSZ

źródło: OX.PL
dodał: MSZ

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-20 20:39:49
LeszekG: Czemu jeszcze nie siedzi kretyn , CO ZE WÓJT PIJAK JEDEN . Polska sprawiedliwość ,A jak by zabił to co ?<br />
2015-07-20 23:19:13
Herr Flick: Dla mnie sprawa jest jasna. Do pierdla, wysoka grzywna i utrata stanowiska. Niestety jak pokazuje doświadczenie to nie jest takie proste. Pewien Sołtys- Milicjant nagminnie jeździ po pijoku. Co z tego że już prawka nie ma- ludzie ponownie go wybrali na sołtysa. Wstyd. Ale w sumie... I w Pierśćcu i w Kisielowie pewnie połowa kierowców jeździ na bani. Oby kostucha nie zebrała z tego powodu żniwa.
2015-07-21 08:11:36
Przepierón: Mnie najbardziej dziwi, że na oxie o tym napisali, normalnie to rządzących kryją, jestem w szoku.
2015-07-21 09:27:02
uzo: To, że wójt, to jeszcze nic. Ten człowiek jest również NAUCZYCIELEM! Piękny przykład dla młodych :(
2015-07-21 10:48:28
as355: Dajcie już spokój tej sprawie ,,facet się ukrywa w zaciszu domowym ,żona musi go wozić ,w gminie nie można nic załatwić .A wypadki się przytrafiają ,tylko że teraz trafiło na osobę pełniącą funkcję społeczną .I tu prawo zadecyduje ,,czy traktowani jesteśmy tak samo ????.
2015-07-21 11:54:11
dyżurny: Istebiańcy to jedna wielka pijana hołota. Dla każdego ważne, aby sie nawalić tylko. Kazdy jeden powinien sie nazywac Gorzołka. Tak na marginesie to zarazem ponoć pobożni katolicy i wierni wyborcy Andrzeja Dudy oraz heh..... PRAWA I SPAWIEDLIWOŚCI.....
2015-07-21 13:06:49
GusGus: ,,Czy wójt straci swoją posadę, tego jak na razie nie wiadomo. Wszystko zależy od wyroku sądu. Według przepisów prawa dopiero kara więzienia pozbawiłaby wójta stanowiska.\'\'<br /><br />Czy przypadkiem treść artykułu nie wprowadza w błąd?<br />Czy to nie jest tak, że wójtem nie może być osoba karana za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, <br />lub nawet osoba, wobec której wydano prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne w sprawie popełnienia przestępstwa umyślnego ściganego z oskarżenia publicznego?
2015-07-21 13:43:44
as355: DO ,,dyżurny ,,pochwal się z jakiej arystokracji się wywodzisz i gdzie mieszkasz ,podyskutujemy .
2015-07-21 22:08:27
lidkaja2: @dyżurny, od kiedy są Istebniańcy? Istebniacy, jak już chcesz się wypowiadać na temat ludności zamieszkującej miejscowość o nazwie Istebna.
2015-07-21 22:13:28
traf: Jeden jak wypije, to ledwie żyje<br />Drugu jak wypije,to dopiero wie , że żyje.
2015-07-22 00:29:10
Cysorski: Hej, dyzurny! A moze bys tak lepiej tablice poscieral i troche posprzatal, a nie ublizal porzadnym ludziom z Istebnej? I po co mieszasz przypadek jednego czlowieka ktory ma teraz wielkie klopoty z polityka? Co ci Duda albo PiS zawinil zes osiol?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją