Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wójt Istebnej, Henryk Gazurek przeprasza

-Pragnę serdecznie przeprosić wszystkich, których zawiodłem swoją postawą, gdyż nawet uroczysty charakter święta, w którym uczestniczyłem nie powinien dawać mi asumptu do takiego zachowania- pisze w oświadczeniu Wójt Istebnej, Henryk Gazurek. Odnosi się do zdarzenia, które miało miejsce w sobotę, 11 lipca.

Do kolizji doszło 11 lipca br. w Istebnej Zaolziu - Pisaliśmy: Kolizja i wypadek w Istebnej

W Istebnej krążyły pogłoski, że sprawcą sobotniej kolizji jest Wójt Gminy, Henryk Gazurek - Pisaliśmy: Prowadził pod wpływem?
 

Dziś (21.07.2015) Wójt wydał oświadczenie w tej sprawie. Przyznaje w nim, że wracał z imprezy pod wpływem alkoholu i przeprasza mieszkańców. Poniżej treść oświadczenia:

Szanowni Państwo,

w 2014 roku, przy zdecydowanym poparciu Wyborców, przypadł mi w udziale zaszczyt objęcia urzędu wójta Gminy Istebna. Podstawową zasadą mojej służby na rzecz mieszkańców gminy jest transparentność wszystkiego, co jest związane z działalnością Urzędu Gminy i moich decyzji, podejmowanych w związku z pełnionymi obowiązkami , a także uczciwość względem Mieszkańców.

Działając w oparciu o wprowadzone zasady transparentności, chcę Państwa poinformować o incydencie, który miał miejsce wieczorem 11 lipca 2015 roku. Po godzinach mojej pracy, wracając z Dni lstebnej, które odbywały się na gminnych obiektach sportowych, zostałem poddany badaniu na stan trzeźwości. W jego wyniku, w wydychanym przeze mnie powietrzu ujawniono obecność alkoholu.

Pragnę serdecznie przeprosić wszystkich, których zawiodłem swoją postawą, gdyż nawet uroczysty charakter święta, w którym uczestniczyłem nie powinien dawać mi asumptu do takiego zachowania.

Jednocześnie chcę dodać, że w wyniku mojego postępowania nikt nie został poszkodowany i sam podjąłem współpracę z organami przeprowadzającymi kontrolę. Dążąc do szybkiego wyjaśnienia sprawy podjąłem także decyzję o wystąpieniu z wnioskiem dotyczącym dobrowolnego poddania się karze.

Jednocześnie pragnę dodać, że opisany incydent nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla funkcjonowania Urzędu Gminy, a także dla mojej pracy na piastowanym stanowisku. Pracę tą od początku wykonuję z pełną powagą i szacunkiem dla Mieszkańców stawiając sobie jako priorytet korzyści dla całej lokalnej społeczności, czego wyrazem są m.in. liczne procesy inwestycyjne.

Z poważaniem,
Henryk Gazurek

Oświadczenie (pdf)

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

57
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-21 15:18:47
dyżurny: Schlać się do 2 promili i wsiadać z premedytacja za kierownice.<br />Tak się zachowuje margines oraz władza. <br />A co mi tam moga......<br />Nareszcie pijak wpadł
2015-07-21 15:27:21
kotexy: W takiej sytuacji po prostu ustępuje się ze stanowiska.
2015-07-21 15:51:04
agatomek: No i gra! Mozna dalej chlastac
2015-07-21 15:51:51
Herr Flick: Hipokryta. Dziad pieroński. Schlał się jak świnia i wsiadł do samochodu. Co to za tłumaczenie, że nikomu nic nie zrobił?! W takim stanie MÓGŁ! Na bank to nie pierwszy taki jego przypadek.<br /><br />Taa! Stwierdzono obecność alkoholu. 2 promile do jasnej ciasnej a nie obecność alkoholu! PIJANI KIEROWCY WIOZĄ ŚMIERĆ! W Pierśccu, Kisielowie i w Istebnej też! Nazywajcie rzeczy po imieniu!
2015-07-21 15:55:51
Herr Flick: Ha! Ha! Po godzinach pracy.... Panie Gazurek! Nie jest Panu najzwyczajniej wstyd!!!???
2015-07-21 15:58:49
Asiu: Nie!!! to jest szczyt poszanowania prawa.Jazda po spożyciu i jeszcze \&quot;sam podjąłem współprace z organami przeprowadzającymi kontrolę\&quot;. Zgłosił się dobrowolnie na alkotest!!!!! Śmiechu warte!!!!
2015-07-21 16:45:44
dyżurny: Potencjalny morderca. Pewnie non stop na....any jeździł. Wsiasc w takim stezeniu to pewnie nie przypadek.
2015-07-21 17:02:49
as355: Troszeczkę jak by po niewczasie to wymijające przyznanie się do winy .Naoczni świadkowie opowiedzieli to zdarzenie inaczej ,,Ale biorąc pod uwagę presję jaką wywołują media dobre i to na początek .Miedzy nami to mogłeś Heniu oddać kluczyki i kto inny by cię odwiózł ,ale krew góralska dała o sobie znać ,jednym słowem masz ,,silną wolę i ta wola robi z tobą co chce .Osobiście to ja jak jest okazja i czas ku temu to i owszem ,,,,ale za kierownicę nie siadam a i uległy jestem jak kotek ,pogłaskać i idę spać ,no ale i różnica wieku jest duża .Jednym słowem wolał bym widzieć cie nadal na stanowisku ,,No i do wpisujących nie pijących ,przypowieść o kamieniu była by tu na miejscu .
2015-07-21 17:29:02
pumex.z: Człowiek na stanowisku powinien być jak żona Cezara - NIESKAZITELNY !<br />Nic mi po tym, bo do tej gminy nie należę ale może warto uniknąć na przyszłość takich pokus, a tymczasem oddać władzę w godniejsze ręce? Nie ma usprawiedliwienia dla pijaków za kierownicą.
2015-07-21 17:33:59
mws911: Jazda po pijaku (trza nazywać rzeczy po imieniu) to jest szczyt nieodpowiedzialności i głupoty. Nie jeden raz widziałem \&quot;efekty\&quot; takiej jazdy, i często były one tragiczne. Ale nie sądzę, że piszą tu sami święci. Łatwo jest rzucać kamieniami na kogoś kto już i tak ma przechlapane. Nikt z Was nie jechał autem chociaż na kacu? Wtedy też może wykazać, Nikt nie myślał, że po jednym piwku jest ok? Jestem przeciwnikiem takiego zachowania, ale uważam, że Wójt ma jaja, bo nie każdy by się przyznał i posypał głowę popiołem. Heniu nagana za jazdę z promilami, ale szacun za to co napisałeś.
2015-07-21 18:07:10
dyżurny: Jaki wojt taka cała istebna.<br />Wszystko ok jak nie zabije nikogo. <br />Mws911... zabije Ci taki dran kogoś bliskiego to nie będziesz usprawiedliwial i tłumaczył
2015-07-21 18:08:31
Le Soldat: Dajcie już spokój, przeprosił, poddał się karze, zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą.<br />Choć w większości powyższe posty to racja.<br /><br /><br />PS.<br />- Nie kazał policjantom wypier*****<br />- Nie było w trakcie pracy<br />- Nie był nagi<br /><br />A ten \&quot;pan\&quot; był:<br />Pijany ksiądz zawalił chrzciny i ślub, parafianom kazał wypie******<br />http://forum.ox.pl/showthread.php?9293-Pijany-ksi%B1dz-zawali%B3-chrzciny-i-%B6lub-parafianom-kaza%B3-wypie******<br /><br />:)<br /><br /><br />
2015-07-21 20:18:29
majster161: Na początek powiem ze nie jestem mieszkańcem tej gminy ale aż mnie trafia jak czytam takie bzdury! Co z tego ze był Pan po godzinach? Pełni Pan funkcje reprezentacyjna w gminie, powinien Pan być przykładem dla mieszkańców, a teraz co? młodzi będą jeździć pijani i mówić że wójt może to ja też? dzięki Bogu ze nikt nie ucierpiał ale to tylko kwestia Pana szczęścia i nic poza tym bo wystarczyłoby żeby inny równie pijany spał w tym rowie. a co do komentarza powyżej, owszem jazda na kacu to tez wielkie zło, ale ma się nijak do przesiadki od kieliszka za kierownicę! 2 promile? ciekawe czy pamięta jak to się w ogóle stało. Panie wojcie, bądź Pan facet, miej jaja i podaj się do dymisji! chociaż czarni to widzę bo facet sam by oświadczenie napisał a dam sobie rękę uciąć ze to nie pańskie dzieło, wiec świadomość że jako taki cienki bolek roboty gdzie indziej nie znajdziesz to będziesz się teraz stołka pazurami trzymał! Ot taka władza...
2015-07-21 21:43:14
koszor: Gazurek ni ma cie gańba, pijoku jedyn! Kiejbyś mioł kapke honoru, to byś sie podoł do dymisji! Wstyd go całej Trójwsi. A jakbyś kogo przechechoł, też byś sie stołka dzierżoł?
2015-07-21 21:49:27
GusGus: Jakie przyznał się do winy skoro zrobił to po 10 dniach od zdarzenia, już po fakcie jak napisały o tym lokalne gazety na pierwszych stronach z podaniem nazwiska i po tym jak napisał o tym nawet OX. Trudno się przyznawać do czegoś o czym już wszyscy zostali przez kogoś innego poinformowani.<br />Następna sprawa to wójt pisze o transparentności swoich działań. To dlaczego oświadczenie nie zawiera ani wzmianki o tym, że wpadł do rowu i zostały przez świadków zdarzenia powiadomione odpowiednie służby w tym policja i nie miał wyboru, tylko musiał poddać się badaniu alkomatem. Tu nie było jego dobrej woli jak wynikałoby z oświadczenia. No i następna sprawa warto byłoby napisać, że prowadził pojazd i spowodował kolizję w stanie nietrzeźwym. To jest przestępstwo umyślne ścigane z powództwa publicznego. <br />Nieprawdą jest też, że ten ,, incydent\'\' nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji dla pracy Urzędu Gminy. Przykro mi że to publicznie pisze Wójt. Jazda pijanego wysokiego urzędnika, zakończona w rowie, to duża ujma dla gminy. Wystarczy poczytać komentarze na OX-ie. <br /><br />
2015-07-21 21:52:07
istnyraj: miej honor!! wstydu oszczędż !
2015-07-21 22:08:38
adalbert68: Żenada!!! Przyklejony do stołka i tyle!!! A to zdanie: \&quot; ... nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla funkcjonowania Urzędu Gminy\&quot; to szczyt hipokryzji. Jest coś takiego jak wizerunek, ale skoro on nie ucierpiał, to znaczy, że jest tam akceptacja do pewnych zachowań ...
2015-07-21 22:10:30
traf: Jeden jak wypije, to ledwie żyje<br />Drugi jak wypije, to dopiero wie, że żyje.
2015-07-21 22:16:56
Herr Flick: MWS, jakież to farmazony opowiadasz. Co ma jazda na kacu wspólnego z ostrą jazdą bez trzymanki na 2 promilach?? Właśnie chodzi o to, że jak JA pojadę na tzw kacu i będę miał 0,25 promila to artykuł na OX będzie w tytule miał, że załapano pijaka za kierownicą, który ma dużo szczęścia że nikogo nie zabił!! Do tego stracę prawko oczywioscie. Zobaczymy co ten dziad straci. Dobre imię już stracił ale czy też dietę? Pożyjemy zobaczymy. STOP PIJANYM KIEROWCOM!!!! Właśnie takie dziady powodują to, że inni sobie pozwalają. Skoro MILICJANT z Pierścca może, skoro Wójt z Istebnej może, skoro rajdowiec z Kisielowa może to dalczego ja nie mogę!!
2015-07-21 22:18:23
klopotek12: A co to ma za znaczenie Panie Wojcie Po pracy czy przed pracą. Względem prawa jest pan przestępcą/po wyroku sądu oczywiście/ Prawo wyborcze mówi wyrażnie Ani radny ani wójt nie może wykonywać swoich obowiązków za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.Niezawisły nasz Sąd w swoim wyroku musi pana wskazać jako przestępcę zagrożonego karą pozbawienia wolności art,178 a kk,a więc proszę się nie usprawiedliwiać tylko z honorem zrezygnować z zajmowanego stanowiska i szukać pracy gdzieś na budowie przy łopacie, ponieważ jako nauczycie w swoim wyuczonym zawodzie nie powinien Pan również pracować z młodzieżą bo jest Pan Przestępcą /oczywiście po prawomocnym wyroku niezawislgo sądu/
2015-07-21 22:39:19
Chłopzenuś: Jest mi wstyd przyznać się, że jestem mieszkańcem Trójwsi. Panie Henryku, i Pan uczył dzieci... I Pan nas chce reprezentować? Szok, jak \&quot;tacy stoją na narodu czele\&quot;...<br />
2015-07-21 22:42:44
ja123: Aleś Pan rozwścieczył ludzi tym pokrętnym, pełnym hipokryzji i na dodatek głupim tłumaczeniem! Źli doradcy to pisali: przemądrzali a bez talentu.<br />Po godzinach pracy, w godzinach pracy-jakie to ma znaczenie?Jaki Pan daje przykład młodym jako nauczyciel i jako wójt?Nie wiem, czy incydent, czy zwyczaj, ale stało się i niech Pan nie opowiada, że wszystko jest dalej u nas normalnie, bo, jeśli sprawa zostanie zamieciona pod dywan i będzie Pan dalej wójtem, to udowodnimy reszcie świata, że u nas dalej komuna ( co zresztą jest prawdą) i ci, co mają władzę traktowani są jak partyjne pezetperowskie kacyki za PRL-u.. <br />Przydałoby się zachować trochę godności.<br />
2015-07-21 22:46:53
Chłopzenuś: JA123 mądrze mówisz!!!!!!!!<br />
2015-07-21 23:00:38
izik2: jak czytam te wasze wszystkie komentarze to robi mi się was wszystkich żal, polak to tylko potrafi wszystkich i o wszystko krytykować , fakt pijany jechał - szkoda , ale dlaczego od razu piszecie , że jest wam wstyd że pochodzicie z Trójwsi zawsze widzicie złe strony medalu , zobaczcie jakim on jest człowiekiem jest takim jak my NORMALNYM każdy w życiu popełnia błędy , nie ma osób idealnych na świecie!!! miejcie szacunek do drugiej osoby stało się to co stało i tego już nie odwrócimy, szacunek za przyznanie się do winy bo nie każdy potrafi to uczynić. <br /><br />\&quot;Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. \&quot; Jana Paweł II <br />Józef Stanisław Tischner<br />\&quot;Nie jest wol­ny człowiek, który nie pot­ra­fi przyz­nać się do wi­ny. Nie jest wol­ny naród, który nie pot­ra­fi wysłuchać wyz­na­nia win i uczy­nić ta­kiego wyz­na­nia. Nic tak nie krępu­je wol­ności, jak wi­na nienaz­wa­na i niewyznana. \&quot;<br />
2015-07-21 23:09:32
kokoteczek: Fakt ze niektorzy za mocno kamieniami zucaja...ale to z wiadomych powodow...fakt jest taki ze nikt w stanie dwoch ptomili nie powinien jechac i charatac rowow wojt napisal bo chce byc okej ale okej sie nie zachowal ucierpiala cala gmina na tym zajsciy wojta poniewarz to on jest glowa i reprezentanetem gminy i takie zeczy czy to raz dwa czy trzy nir maja znaczenia jest to karygodne...dodam tylko ze moim zdaniem rada gminy powinna odwolac go ze stanowiska po wyroku...pod warunkiem iz wyrok nedzie taki jak powinien byc.a nie jakis delikatnie mowiac dziwny.
2015-07-21 23:15:28
Herr Flick: NORMALNY bo wsiada do auta z dwoma promilami..?. Błagam Cię IZIS. Bzdury opowiadasz. Czy Szanowny Wójt tak jak Olbrychski wypił jedną lampkę wina?Celebryci wszak upijają się tylko winem... NIE! Wydupił całą flaszkę i potem sobie postanowił zrobic rajd po Trójwsi. Dobrze że nikogo nie zabił! Tyle w temacie!<br />
2015-07-21 23:36:03
izik2: drogi \&quot;Herr Flicki\&quot; ty to wyglądasz mi na jakiegoś mega hejtera . któremu się płaci za wypisywanie i obrażanie innych z tego co tu widzę to tylko ty tu się najbardziej udzielasz w tych komentarzach , a może jesteś z opozycji i teraz masz o czym pisać, jeśli nie znasz człowieka a masz zamiar go oczerniać to lepiej tego nie rób bo może się to skończyć nawet w sądzie za bezpodstawne obrażanie publicznej osoby . TAK uważam że jest jak najbardziej NORMALNY i w porządku nie oceniaj człowiek po jednym wybryku za który teraz na pewno żałuje
2015-07-22 00:38:53
alternatywy 5: Co to bredzisz izik2 !! ZeroOOO tolerancji dla pijaków za kierownicą ! Nie dość, że pijak - zabójca, to jeszcze wali jałowe farmazony o piastowaniu stanowiska publicznego z powagą i szacunkiem dla Mieszkańców:D Po czymś takim szacunek?!Powiem w skrócie: WON z Urzędu....WON !.... do lasu...
2015-07-22 04:21:17
małek: Idąc myśleniem WÓJTA: Mogę pić, jechać i uwaga nic się nie stało, przepraszam to było po godzinach pracy. Jako kobieta nie dopuszczam takiej myśli, chyba że Pan Gazurek widzi bydło w mieszkańcach, którym można siano wciskać. Niestety nie jesteśmy Panie wójcie baranami, a takie oświadczenie to bełkot PIJAKA i CHAMA (widać promile jeszcze trzymają). Z drugiej strony doskonale widać jak władza szanuje swoich obywateli.
2015-07-22 07:56:27
GusGus: Pisanie o tym przestępstwie jako i nic nie znaczącym incydencie, bez wpływu na powagę zajmowanego stanowiska, bagatelizowanie tego co się stało w niby szczerych i niby transparentnych przeprosinach, może wójtowi przynieść więcej wstydu niż sama jazda i kolizja po pijaku.
2015-07-22 09:17:06
SramDoZlewu: Niech zrobi jak ksiądz pedofi i powie że żałuje swojego czynu i prosi mieszkańców o modlitwe i po kłopocie, od razu rozgrzeszony.
2015-07-22 09:46:30
praca12: Ludzie czy narod polski jest naprawde tak bezczelny? Obrazacie czlowieka ktory popelnil blad i przyznaje sie do niego. Jakby to zrobil zwykly kowalski to moze bylby wpis w kronice policyjnej w glosie i tyle a wy juz tu teorie ze przeciez jakby to zrobil ktos z nas to zaraz pijakiem by go obsmarowali g*wno prawda
2015-07-22 09:59:07
Herr Flick: IZIS- Wójt urządzający sobie rajdy po pijoku to FAKT! Czy 2 promile ta mało? On był nawalony w 3 du.y! Ty masz czelność tego Pana jescze bronić? NIE, nie jestem z żadnej opozycji ale nie wyrażam zgody na takie zachowania. Nikogo nie obrażam ale stwierdzam fakt. Jeździł pojiku i się rozwalił? Tak! Jeździł! Dobrze że ten pijany kierowca w nikogo nie wjechał. A jakby tak Ciebie Izis ten ożrały kierowca rozjechał to co? Wójtowi wolno? A może jechałeś z nim? <br /><br />Pierściec, Kisielów... To wszystko prawda, niestety<br /><br />Chyba nie wiesz co piszesz. Jakie oczernianie? Obrażanie? Nic to- czekam w takim razie na pozew. Śmiech na sali. Napisz do mnie na priv to od razu udostępnię Ci moje dane osobowe. Będzie łatwiej.<br /><br />PIJANI KIEROWCY WIOZĄ ŚMIERĆ- WSZYSCY PIJANI A NIE WYBRANI!
2015-07-22 10:02:26
praca12: zastanowcie sie kto z Was jest na tyle swiety by moc wytykac bledy drugiemu. Anonimowo kazdy glupi potrafi obrazac. Zaznacze tez to ze ten wojt byl po godz roboty wiec bez jaj ludzie!Doczepiliscie sie tylko temu ze ma stanowisk a nikt Wam nie bronil sie edukowac i na wyzsze stanowiska isc ale nie lepiej komus do ogrodka zagladac, kogos obgadac. Uwazam ze te hejty w dodatku anonimowe to jedna wielka nagonka polityczna na biednego czlowieka. Wojt i tak pozostanie wojtem i panie Gazurek niech pan wie ze ma pan wiekszosc ludzi za soba bo jest pan dobrym czlowiekiem ktory duzo dla gminy zrobil. Trzymamy za pana kciuki ja i wszyscy znajomi.
2015-07-22 10:03:22
Herr Flick: 11 lipca wjechał do rowu. Wczoraj mieliśmy 21. O jakim przyznaniu się do winy piszecie? Przecież przez te kilka dni sprawa była, delikatnie mówiąc, ukrywana. Dopiero dzięki m.in. OX wszyscy się o niej dowiedzieli i dopiero wtedy Wójt się przyznał. Przyznał. A wcześniej to nie był on? Czy jak? Bo nie rozumiem.
2015-07-22 10:14:30
praca12: herflick a ty taki swiety jestes? widze ze hejtem dajesz fest i nie wiem co z tego masz ale napewno bezinteresownie nie sledzisz tych komentarzy za kazdym razem dowalajac jakies nie mile slowka w strone incydentu jaki mial miejsce... Zastanow sie sam nad soba a potem innego osadzaj
2015-07-22 10:42:27
Herr Flick: Święty nie jestem ale po pijoku nie jeżdzę. Denerwuje mnie jednak to, że jest mnóstwo ludzi którzy jednak naprani wsiadają do samochodów. Przez takiego jednego zginęła moja sąsiadka parę lat temu.
2015-07-22 10:44:49
GusGus: praca12<br />Niestety to nie było przyznanie tylko próba bagatelizowania tego co się stało.<br />Żeby kogoś przeprosić, to najpierw trzeba szczerze powiedzieć co się zrobiło ( tu tego nie było) a potem nie bagatelizować swoich czynów, tylko za nie żałować.<br />Inaczej by było, gdyby 10 dni temu poinformował o swoim postępowaniu i napisał, że jadąc po pijaku wjechał do rowu i wezwana na miejsce policja ustaliła, że miał 2 promile. Potem należało przeprosić za to, że swoim postępowaniem naraził dobre imię Istebnej, Urzędu Gminy i piastowanego przez siebie stanowiska, na poważny uszczerbek.<br />Gdyby coś takiego miało miejsce, to sprawa wyglądała by inaczej.<br />Tutaj jednak mamy do czynienia ze zgoła inną sytuacją. I jak widzisz chyba słusznie jest ona tutaj krytykowana.
2015-07-22 12:28:11
1999: Do izik2 i praca.<br />Może i heniu to fajny gość bo lepiej interesy załatwia się przy kielichu Ale zanim staniesz murem za nim twierdząc że to niewinny wypadek cofnij się o kilkanaście lat w jego przeszłość ewentualnie opytaj na zaolziu jak zginoł jego bliski , kto uczestniczył w tym wypadku i w jakim byli stanie .Wtedy można by powiedzieć że to głupia młodość <br />a teraz co ? <br />Prawda jest taka że nie obawiał się rutynowej<br /> kontroli i to go zgubiło.
2015-07-22 12:28:12
1999: Do izik2 i praca.<br />Może i heniu to fajny gość bo lepiej interesy załatwia się przy kielichu Ale zanim staniesz murem za nim twierdząc że to niewinny wypadek cofnij się o kilkanaście lat w jego przeszłość ewentualnie opytaj na zaolziu jak zginoł jego bliski , kto uczestniczył w tym wypadku i w jakim byli stanie .Wtedy można by powiedzieć że to głupia młodość <br />a teraz co ? <br />Prawda jest taka że nie obawiał się rutynowej<br /> kontroli i to go zgubiło.
2015-07-22 12:34:53
Raaq: Nie rozumiem osób mówiących \&quot;patrzcie na siebie\&quot; przecież nikt nie miałby do niego problemu jakby przed domem nawalony jak bela śpiewał sobie jakieś przyśpiewki. Ale to co zrobił to jest cwaniactwo! Jechać sobie nawalonym po imprezie boczną drogą - \&quot;bo co mi zrobią\&quot;, albo \&quot;jak mnie złapią to przeproszę i tyle\&quot;. A co jakby tam był człowiek? Też by przeprosił? przecież on nie tylko jechał pijany! On faktycznie spowodował wypadek! Równie dobrze mógł stać tak ktoś z waszych bliskich wracający z Dni Istebnej!
2015-07-22 14:36:12
lilijka: Nikt nie może prowadzić samochodu po \&quot;pijoku\&quot;. Dotyczy się to wszystkich ludzi. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że Wójt Gminy Istebna prowadził samochód pod znacznym wpływem alkoholu. Nie powinien tego czynić. Stanowiska wójta nie można rozgraniczać do godzin pracy urzędu. Przecież wójtem się jest całą dobę. Mam nadzieję, że nie sprawdzi się takie stare powiedzenie \&quot;Co wolno wojewodzie, tego nie wolno tobie mój mały smrodzie\&quot; i wójt jednak poniesie konsekwencje swego czynu. Wg mnie powinien zrezygnować z piastowania tak wysokiego stanowiska - w końcu na takich fotelach powinny zasiadać osoby, które nie mają konfliktu z prawem, są niemalże nieskazitelne. A taki wybryk niestety pozostawia niesamowitą plamę na tej osobie. Przeprosiny te są dla mnie próbą ratowania się na wszelkie możliwe sposoby. Ostatnie koło ratunkowe? Dla mnie On utonął.<br />Pamiętajcie, że pozwalanie na takie sytuacje jest akceptacją takich zachowań. A te naprawdę trzeba tłumić w zarodku, żeby nie było w przyszłości takich sytuacji, że ktoś powie, że wójt jechał to i ja mogę. Nikt nie może. Ani @ Herr Flick, ani @ izik2, ani @praca12, ani Wójt Gminy Istebna.
2015-07-22 21:12:07
praca12: 1999 wyczytywanie tego co zdazylo sie kilkanascie lat temu i porownywanie tego zdarzenia jak dla mnie jest zwyklym chamstwem. Coraz wiecej osob mnie przekonuje ze ludzie sa jak pasozyty ktore jedyne co potrafia to zerowac na czyims nie szczesciu. Jak dla mnie hejty to zwykla propaganda a wypowiedz Gus Gus juz wogole mi nie pasuja bo dziwne ze tak pieknie potrafisz pisac co wojt powinien co nie, jakie byly rzekome fakty na miejscu zdarzenia. Jedna wielka nagonka polityczna i Was to bym wgl do glosu nie dpuszczala bo smierci szambem w tych wypowiedziach i to fest
2015-07-22 21:35:39
tward1702: Praca12 bardzo zaangażowała się w obronę wójta (żona?, siostra?), i chyba dlatego widać całkowity brak obiektywizmu. Wysokie standardy i zwykła przyzwoitość powinny wójtowi podpowiedzieć rezygnację ze stanowiska, a nie przepraszać, gdy media po niewczasie nagłośniły problem. Prawo jest jednakowe dla wszystkich. Wójt Gazurek nie zdał egzaminu i powinien przeprosić, że w ogóle startował i zawracał głowę wyborcom. Swojej poprzedniczce do pięt nie dorasta. Jeśli nie wyciągnie wniosków, dalej będzie funkcjonować opinia, że wójtem Istebnej jest osoba nie stroniąca od alkoholu, potencjalny zabójca.
2015-07-22 22:55:33
GusGus: praca12<br />Te rzekome fakty które mi zarzucasz wyczytałem z oficjalnych informacji policji, z artykułów głosu ziemi cieszyńskiej, z dziennika zachodniego i wyborczej.<br />Jak masz lepsze informacje to się nimi podziel. Uważasz, że policja kłamała? Głos Ziemi Cieszyńskiej na pierwszej stronie też?<br />
2015-07-22 23:06:22
makalele: Że co? przecież auto było w rowie, 2 promile !!! Przecież to nie była żadna kontrola, ludzie zadzwonili, że auto jest w rowie. Mam nadzieję, że sąd wyda sprawiedliwy wyrok!!!!!!
2015-07-22 23:06:47
makalele: Że co? przecież auto było w rowie, 2 promile !!! Przecież to nie była żadna kontrola, ludzie zadzwonili, że auto jest w rowie. Mam nadzieję, że sąd wyda sprawiedliwy wyrok!!!!!!
2015-07-22 23:56:09
jozefbeer: Myślę, że rozumowanie Wójta jest bardzo płytkie i typowe dla mieszkańców Trójwsi (bez urazy). Wina jest oczywista i dziwne, że jeszcze walczy, wydaje oświadczenia i pewnie coś tam załatwia. Pewnie klakierów i doradców wokół niego nie brakuje. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Człowiek będący Wójtem tak się nie zachowuje, chyba że nie dorósł do tego stanowiska. W takim stanie siadając za kółkiem pewnie nie robił tego pierwszy raz. Przecież na drodze do jego domu stoi jeszcze krzyż po \&quot;podróży\&quot; z bratem który zginął po wspólnej jeździe. Panie Henryku jednak życie cię nic nie nauczyło. Trochę pokory.<br />Nie walcz i nic nie załatwiaj bo szkoda zdrowia i kasy, tylko zrezygnuj jak najszybciej bo PiS i tak Cię wykończy.<br />
2015-07-23 07:18:28
1999: Praca12 czy ty oglądając codzienne wiadomości i słuchając o wybrykach polityków czy pijanych kierowców klniesz na Boga jaka ta policja jest zdegradowana że ich ściga ? Ile ty masz lat? jak dla mnie to chyba zacząłeś/aś naście choć w tym wieku rozróżnia się czarne od białego.Poczytaj sobie co oznacza słowo propaganda i chamstwo. Ją pisałem o faktach które mówią tylko o tym że ten pan jest nieodpowiedzialny tym bardziej ,że sam doświadczył tragedii i tylko tym różni się to zdarzenie że nikt nie zginął a tacy nie powinni zajmować odpowiedzialnych stanowisk, a mówienie o tym publicznie nie jest chamstwem tylko ma służyć jako przestroga dla innych.
2015-07-23 07:36:44
GusGus: praca12<br />Zarzucasz innym, że skoro tutaj sporo się udzielają, to na pewno nie robią tego bezinteresownie.<br />No to napisz nam jaki Ty masz w tym interes? <br />Nie potrafisz zrozumieć, że ta sprawa po prostu wiele osób bulwersuje do tego stopnia, że chcą dać temu wyraz?<br />Ja nie komentowałem tej sytuacji do momentu kiedy nie pojawił się ten karygodny komentarz wójta. Nie wytrzymałem. Zbulwersował mnie bardziej niż samo komentowane wydarzenie.<br /> I powstrzymaj się od nazywania wypowiedzi innych szambem, chamstwem i nagonką polityczną.<br />Naucz się kultury wypowiedzi. Nawet jak się nie zgadzamy w ocenie tego zdarzenia, to swoje zdanie możemy wyrażać w sposób cywilizowany. Wypowiedzi w takiej formie jak Twoje najgorzej świadczą o osobie która je zamieszcza.<br />
2015-07-23 07:45:08
uzo: Prawda jest taka. Czas pomiędzy zdarzeniem a pseudo przeprosinami wykorzystany została na załatwienie sprawy pozostania na stanowisku. Kiedy to się udało, to napisali oświadczenie. Teraz pewnie wszytko jest poukładane i nic złego wójtowi się nie może przytrafić. Ludzie trochę popyskują i pogodzą się z tym. Jeszcze tylko jedna próba przed wójtem - wyjście przed ludźmi na gminnych uroczystościach (Dni Istebnej, Dożynki) i czekanie czy wygwizdają. Potem już będzie jak zawsze. Ja od tej pory będę pisał wójt zamiast Wójt- bo to cienki Bolek.
2015-07-23 22:31:37
klopotek12: Gus Gus, gdybyś Ty siedział w Gminie tak blisko Wojta jak praca12, to pewnie też byś tak głupkowato nawijał jak ta Pani.Ja natomiast chce jeszcze wrucić do beszczelnego tłumaczenia się Wojta cytuję \'\'poddałem się dobrowolnej karze\'\'. Ja się pytam Panie Wójcie komu takim postępowaniem zrobił Pan\&quot; łaskę\'\' takim stanowiskiem w sprawie. Popełnił Pan przestępstwo i powinien Pan za to z uwagi na zajmowane stanowisko ponieść karę zgodnie z wyrocznią art.178a kk,a nie ślizgać się jak szkunks na śliskim lodzie.Poddanie się dobrowolnej karze świadczy o tym, że f-sz prowadzący postępowanie w Pana sprawie naprowadził Pana na taką drogę, że jak nie będzie pan utrudniał postępowania to Sędzia rozpartujący popatrzy na Pana łaskawszym okiem.
2015-07-24 03:38:13
kokoteczek: Ta dyskusja wogole nie potrzebna...przeciez przynal sie jechal wjechal do rowu sprawa w sadzie napewno wytok skzujacy a osoba karana nie moze sprawowac urzedu i tyle...nie ma co gadac.a tak na zdrowy rozum zwykly obywatel to zwykly. Wojt to osoba zaufania publicznego i glowa gminy czyli takie zachowanie ni dopuszclne calkowicie i trzeba je potepic...powienien odejsc z glowa opyszczona na dol i koniec.sprawa prosta.
2015-07-24 13:58:36
Turysta_z_Niemiec: Dyskusja jest zawsze potrzebna.Spoleczenstwo musi brac w niej udzial w innym przypadku sami akceputujemy aktualny stan rzeczy !! Bledy i zle zachowania nalezy bardzo wyraziscie pietnowac.Osobiscie zastanawiam sie dlaczego Wojt jest jeszcze na stanowisku !! Widocznie takie cechy jak HONOR, PRAWOSC, PRAWDOMOWNOSC itp sa obce temu czlowiekowi.Najwyrazniej demokracja w Istebnej jeszcze nie dotarla.!! a szkoda !!
2015-07-24 14:25:01
Turysta_z_Niemiec: Jezeli Rada Gminy ma kompetencje do odwolania Wojta ze stanowiska to powinna natychmiast uczynic !!
2015-07-25 19:48:13
Herr Flick: I jak? Wójtowi się jednak upiekło?
2015-07-25 22:20:31
klopotek12: W południe kiedy przechodziłem przez park, mimowolnie byłem biernym słuchaczem dyskusji prowadzonej przez dwóch mężczyzn.Rozmowa najpawdopodobniej dotyczyła ostatniej sprawy z wójtem jak i innych włodaży gminy. Jeden z nich mówił \&quot;chłopie gdybyś widział w jakim stanie wychodzili ze stypy po śmierci śp Sajaczki\&quot;,
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: