Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wojna o przychodnię

Tak gorąco chyba jeszcze nigdy nie było podczas obrad sesji rady powiatu cieszyńskiego w tej kadencji. Klimatyzacja nie nadążała chłodzić gorącej atmosfery a ta z minuty na minutę robiła się coraz gęstsza.
A wszystko poszło o przychodnię w Skoczowie. To jeden z nielicznych już ośrodków zdrowia, którym zarządza szpital - kilkadziesiąt innych przychodni w ubiegłych latach została sprywatyzowana. Również i skoczowski ośrodek zdrowia chcą kupić lekarze i zrobić w nim profesjonalną przychodnię - argumentował radny Marek Suchodolski.

POSŁUCHAJ RELACJI

Rzeczywiście kilka pielęgniarek pracuje do końca czerwca, po tym czasie lekarze w przychodni zostaną ale pacjentów nie będzie miał kto obsługiwać. Już i tak od wielu lat zmniejszamy zakres naszych usług przekonuje Piotr Buczko szef skoczowskiej przychodni. Pozbyliśmy się jednego specjalisty chirurga, nie mamy reumatologa, dermatologa i neurologa

POSŁUCHAJ RELACJI

Na sprzedaż placówki zgodę muszą dać radni powiatowi, jak tłumaczy Radiu 90 starosta Cieszyński Mirosław Kożdoń - pisma w tej sprawie już trafiały do cieszyńskiego szpitala, jednak jak na razie pozostały bez żadnej odpowiedzi.

POSŁUCHAJ RELACJI

Jak się dowiedzieliśmy już końcem ubiegłego roku starosta Kożdoń rozmawiał z dyrektorem szpitala na temat sprzedaży obiektu, jednak ten do tej pory do tego problemu się nie ustosunkował. Dlaczego? Na to pytanie dyrektor cieszyńskiego szpitala Jan Kawulok - nam nie potrafił odpowiedzieć - zapewniał tylko że....

POSŁUCHAJ RELACJI
Jak zapewnia dyrektor cieszyńskiego szpitala, osobom, którym kończą się w czerwcu umowy o pracę zostaną one przedłużone. Radni zajmą się skoczowską przychodnią najprawdopodobniej na następnej sesji.

Jan Bacza

źródło: Radio 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: