Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wody dużo, informacji niewiele

Mijają trzy tygodnie od wielkiej wody, jaka nawiedziła nasz region. Przez ten czas wszystkie media - zarówno ogólnopolskie jak i regionalne w różnym stopniu informowały o powodzi i pomocy, która była potrzebna.

Informacja - a szczególnie szybkie jej podanie może uratować dobytek a i niejednokrotnie życie. Na Śląsku Cieszyńskim praktycznie wszystkie gminy i portale informacyjne przekazywały wiadomości o opadach i wezbranych rzekach. Tylko Cieszyn zaspał i na jego stronie do dzisiaj, oprócz informacji z SANEPIDu, nic nie wiadomo o tym, że przez miasto przepływała wielka woda.

POSŁUCHAJ

 

Mówi zastępca burmistrza Cieszyna - Włodzimierz Cybulski. W całym informacyjnym szumie najlepiej spisały się Zebrzydowice i Skoczów - oceniają relacjonujący powódź na tym terenie dziennikarze. Choć ta ostatnia gmina zapomniała, że ma możliwość drogą sms-ową informowania mieszkańców. Nikt nie pomyślał, by przez telefony komórkowe ogłaszać o zamkniętych drogach czy miejscach gdzie można zdobyć worki z piaskiem. Choć i tak, wiele osób korzystało z miejskich stron www - mówi Wojciech Trzcionka redaktor portalu Gazetacodzienna.pl
 
 
Jak dodaje Łukasz Klimaniec dziennikarz Dziennika Zachodniego, to sygnał na przyszłość, by w takich chwilach był ktoś kto spokojnie potrafi relacjonować to co w gminie się dzieje.
 
 
I to nie o to chodzi, że dziennikarze powinni otrzymać informacje na tacy. Ale w sytuacjach kryzysowych w poszczególnych gminach powinny być wyznaczone osoby do kontaktu z mediami, które na bieżąco przekazują informacje. Tak abyśmy my dziennikarze mogli je przekazywać dalej słuchaczom i czytelnikom - a jednocześnie by praca sztabu kryzysowego nie musiała być zakłócana przez kolejne telefony od dziennikarzy.
 
Nie mogliśmy być wszędzie, nie każdą informację udało się potwierdzić. Dlatego jeśli pojawiły się w którymś z momentów przekłamania - przepraszamy. Ale też dziękujemy Wam za wszelkie informacje, zdjęcia i filmy.
 
To dzięki Wam mogliśmy pokazywać na bieżąco to co działo się na Śląsku Cieszyńskim przez te kilkanaście dni.
Dziękujemy!
 
Redakcja Portalu OX.PL
źródło: OX.PL/ RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: