Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Woda wdziera się do mieszkań

Ulewny deszcz, który pada już od kilku dni zalewa mieszkanie Juliana Ferfeckiego. Dach jednej z kamienic znajdującej się w Cieszynie przy ulicy Głębokiej przecieka. Woda wdziera się do wnętrza budynku zalewając pomieszczenia.

Po  ścianach i suficie ścieka woda, dotykając kabli i instalacji elektrycznych. Na podłodze leżą miski, do których leje się deszcz. Strych kamienicy pokrywają foliowe worki, które mają zabezpieczać przed jeszcze większym zalaniem pomieszczeń.

- Z worków trzeba co pół godziny zlewać wodę – mówi pan Julian.
Sytuacja jest tragiczna, chociaż taka być nie powinna, bo o kłopotach z dachem właściciel informował już nie raz zarządcę budynku.

Pan Julian w budynku przy ulicy Głębokiej mieszka od ponad 28 lat, niestety przez ten czas niewiele się w nim zmieniło. Zabezpieczyć mieszkania przed takimi zdarzeniami, jak ulewne deszcze na swój koszt nie może, bo jego renta wynosi 600 zł, a po opłaceniu czynszu, gazu i prądu zostaje mu na życie tylko 100 złotych.

Sytuacja J. Ferfeckiego budzi niepokój, oby mieszkanie w miejscu, gdzie woda dotyka instalacji nie doszło do tragedii i pytań czy tak musiało się stać ?

Na szczęście w pobliżu pana Juliana są ludzie, którzy zawsze chętnie pomogą, przyniosą obiad, podarują opał na zimę i po prostu są blisko, gdyby coś złego się działo.

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: