Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Władyszław Kubień - szkice i notatki

W środę (18.12.2019) w czeskim Avionie odbył się wernisaż wystawy Władysława Kubienia „Szkice i notatki – poszkiwania (Skicy a poznamy. Hledani)”. Nauczyciel, malarz, ilustrator i scenograf zaprezentował swoje prace, jednocześnie wskazując, że cieszy się z otrzymanego bodźca do podjęcia działań.

Wystawa w czeskim Avionie została przygotowana przez Zalziańskie Towarzystwo Fotograficzne przy współpracy z Biblioteką Miejską w Czeskim Cieszynie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a wszyscy zainteresowani mogą ją podziwiać do końca stycznia 2020 roku. Jak podkreślał twórca dzieł, zaprezentowane prace to są głównie pomysły, których forma za jakiś czas może jeszcze ewoluować.

-  Wystawa to taka drobna ekspozycja, która powstała dzięki temu, że koledzy z Zaolzia z Zaolziańskiego Towarzystwa Fotograficznego przyszli i zaproponowali wystawę. Ten rok był bardzo trudny. Jubileusz jeden, drugi, trzeci, dalsze projekty. W tym czasie zgromadziło się we mnie to, co jest tutaj eksponowane (…) może z tego powstaną jeszcze jakie prace na płótnie, na innym podkładzie, bo to tutaj to są głównie takie szkice, próbki, pomysł, które gdzieś tam powstały. Jeszcze raz dziękuję za ten bodziec kolegom – mówił artysta w trakcie wernisażu.

Władysław Kubień to urodzony w Trzyńcu nauczyciel, malarz, ilustrator, scenograf i reżyser. Jest absolwentem Uniwersytetu w Ostrawie, Wydziału Edukacji i Sztuki. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zawodowo zajmuje się nauczaniem w czeskocieszyńskim polskim gimnazjum. Na swoim koncie ma wiele wystaw, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Jego prace były prezentowane nie tylko w Polsce, czy Czechach, ale również w Austrii i Niemczech.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-19 17:15:56
krzysztof.mn+: W ł a d y s z ł a w ... ciekawy pomysł Joanny Ś z w i b y
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: