Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Włączyli syreny, by oddać hołd

Wczoraj, tj. 12 czerwca, punktualnie o godzinie 12.00, w całej Polsce zawyły syreny. Również w regionie policjanci i strażacy oddali hołd śp. sierż. Mateuszowi Sitkowi, poległemu żołnierzowi.

12 czerwca, punktualnie o godzinie 12.00, w całej Polsce zawyły syreny.

- Zatrzymaliśmy radiowozy oraz włączyliśmy sygnały świetlne i dźwiękowe. Żołnierze, policjanci z Cieszyna wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Cieszynie oraz mundurowi Straży Pożarnej oddali hołd poległemu żołnierzowi. Całe policyjne środowisko jednoczy się w tej trudnej i smutnej chwili. Cześć Jego Pamięci! – informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

12 czerwca o godz. 11:00 odbył się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej Ojczyzny.

W środę w samo południe w całym kraju zabrzmiały syreny radiowozów na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy.

- Mundurowi - żołnierze cieszyńskiego Batalionu Lekkiej Piechoty w Cieszynie, policjanci z Cieszyna wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Cieszynie oraz mundurowi Straży Pożarnej zebrali się przed budynkiem 133 Batalionu Lekkiej Piechoty w Cieszynie i wspólnie oddali hołd zmarłemu żołnierzowi – podaje Pawlik.

Sierżant Mateusz Sitek został śmiertelnie raniony nożem 28 maja podczas próby sforsowania zapory granicznej przez grupę mężczyzn. Mimo wykorzystania tarczy ochronnej, żołnierz został ugodzony w klatkę piersiową przez napastnika, który przełożył rękę przez płot. Cios ten okazał się śmiertelny.

Mateusz Sitek służył w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Decyzją Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej został pośmiertnie odznaczony "Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju".

 

Mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

25
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-13 13:55:47
one: Za nienawiść, która spadła na żołnierzy broniących naszych granic - hańba dla "uśmiechniętej Polski".
2024-06-13 15:48:03
perpetua: Konsekwentnie przesuwasz coraz niżej poziom dna i głupoty w swoich postach. Przegraliście i to z kretesem, pora się z tym pogodzić.
2024-06-13 16:11:52
koszor: Szkoda tego chłopaka. Mógł rzucić żelastwem komendantowi na stół, wziąć papiery i po prostu żyć. Szkoda jego młodego życia, stracił je z winy przełożonych i debilnych decyzji władz. Gdyby użył broni i zastrzelił tego zbrodniarza, to żandarmeria ciągała by go po sądach latami.
2024-06-13 16:13:40
koszor: Panie Major, może pan zabierze teraz głos. Miał pan tyle do powiedzenia na temat działań służb na granicy. Lewactwo z reklamówkami już też nie lata po granicy. Wszyscy jakoś zamilkli.
2024-06-13 16:15:36
one: Plusując własne wypowiedzi i minusując wypowiedzi adwersarza nie sposób zmyć tej hańby, która trawi.
2024-06-14 09:01:39
perpetua: I powtarzaj to sobie na głos przed lustrem kilka razy dziennie, może ci klepka zaskoczy i w końcu wyluzujesz.
2024-06-14 09:15:26
one: Miara sukcesu uśmiechniętej Polski. Przelana krew polskiego żołnierza.
2024-06-14 11:53:18
Mach: One, pisałem ci w innym miejscu ,że Polska to już od jakiegoś czasu dwa szczepy wzajemnie się zwalczające, o zawężonych horyzontach myślowych. Rozwodzicie się nad nieszczęściem żołnierza ofiary zbrodni Putina i Łukaszenki, a przechodzisz do porządku dziennego nad ofiarą piłkarza ,bestialsko skatowanego na śmierć przez polskich szesnastolatków z Sosnowca w wolnej Polsce. Bandytyzm się upowszechnił ,a tym ,którym zabrakło rozsądku z powodzeniem i bezkarnie uprawiają bandytyzm słowny bezpodstawnie obarczając winą za zbrodnię tych ,którzy nie mieli z nią wiele wspólnego. Żal oczywiście ofiary żołnierza, ale przecież wcześniej świadomie dokonał wyboru bronienia do krwi ostatniej ojczyzny i w takim razie co powiedzieć na temat śmierci piłkarza ,który został bestialsko zamordowany przez własnych rodaków z Zagłębia komunistycznego tylko dlatego, że pochodził ze śląskiego klubu. Więc daj sobie na wstrzymanie i nie rzucaj oskarżeniami na oślep. W ośrodkach dla uchodźców jest sporo matek z dziećmi, ci bandytami na pewno nie są więc radzę ci byś zrezygnował z generalnymi osądami a przyjrzał się na szczegóły. Że wspomnę napaść Polaka na duńską premier.
2024-06-14 12:37:18
one: Mach, w skrócie. 1) nie jestem w żadnym z dwóch stronnictw 2) przeżywam śmierć w Sosnowcu bo może to spotkać każdego 3) przypominam jedynie o fali hejtu jaka dotknęła służby - być może gdyby nie ta fala hejtu można byłoby jeszcze lepiej zabezpieczyć proceduralnie żołnierzy - obecnie nastawienie opinii publicznej się zmienia 4) nie jestem przeciwko przyjmowaniu matek i dzieci - natomiast mężczyźni wstęp wzbroniony 5) wyjątek nie burzy statystyk - jako inżynier powinieneś to wiedzieć (to odnośnie Danii). Prognozując niebezpieczeństwa w przyszłości używamy rachunku prawdopodobieństwa.
2024-06-14 12:52:15
Mach: One , kłamiesz! 1)deklarowanie się ,że w czymś się nie jest (chodzi o stronnictwa) stoją w rażącej sprzeczności w tym co wypisujesz -"usmiechnięta Polska "to, które stronnictwo twoim zdaniem? I zaraz potem cytuje ..."przelana krew polskiego żołnierza"- więc kogo an blok obarczasz winą? I wcześniej cytuję ..." Za nienawiść , która spadła na żołnierzy broniących naszych granic -hańba dla uśmiechniętej Polski" - ty kretynie uderzasz w Polaków jak wróg u bram- przecież tylko potęgujesz podziały. Psychopato. c.d.n.
2024-06-14 13:01:25
Mach: One, kłamiesz! 2) przeżywasz śmierć w Sosnowcu??? naprawdę??? A kogo to kibolstwo popiera -"uśmiechniętą Polskę", czy Konfederację z Braunem na czele ,który podobnie jak ty powołuje się na chrześcijanskie wartości ich braku w przypadku tych 16 latków a jaki to przykład daje Braun swoimi ekscesami w Sejmie i poza nim i ty piszesz ,że nie należysz do żadnego ze stronnictw? c.d.n.
2024-06-14 13:17:40
Mach: One, kłamiesz! 3) fala hejtu nie dotyczyła żołnierzy, bo ci z reguły wykonują rozkazy przełożonych, a tymi z kolei kierują politycy a jaka to opcja polityczna wtedy wydawała dyspozycję żołnierzom w zakresie przepędzania uchodźców przez granicę po wielokroć tych samych i to zimą (tam też były ofiary śmiertelne wśród uchodźców). Film Agnieszki Holland nie wzioł się z niczego- oglądałeś??? To o nie nastawienie opinii społecznej chodzi ale o braki w wyszkoleniupolskiego żołnierza i warunki jakie im tam stworzono- parcie na granice Polski nie zaczęło się w marcu 2024 r. kiedy doszło do morderstwa żołnierza ale 2 lata wcześniej- to poprzednia władza dla odmiany "panurej Polski" nie zadbała o proceduralne przepisy użycia broni w wypadku takich sytuacji- przecież miała na to znacznie więcej czasu. Więcuprawiasz tendencyjną ocenę sytuacji i zaprzeczenie ,że nie należysz do żadnego z dwóch stronnictw nie zwalnia z odpowiedzialności tych ,którzy wcześniej mieli wpływ na stanowienie prawa w Polsce a więc także pozostałych stronnictw siedzących w Sejmie. c.d.n
2024-06-14 13:50:44
Mach: Oczywiście poza wykazaną niewiedzą w 4 punkcie podniesionym przez ciebie w ostatnim poście i tu kłamiesz! Co ty masz przeciwko mężczyzną "cioto". Helsińska Fundacja Praw Człowieka jasno mówi w Dyrektywie Rady UE nr 2003/86/WE i polskim ustawodawstwie Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. "o cudzoziemcach", że nikt nie może odmówić łaczenia rodzin dla legalnie znajdujących się mieszkańców na terenie UE tym ich częścią ,którzy przebywają poza jej granicami- więc głosisz bezprawie -one. natomiast jak to wynika z twojego wpisu z dnia 13 .06.2024 z godz 14:15:16 i dalej z tegoż samego dnia z godz.16:25:51, wykazujesz się nie tylko ksenofobią w relacji do Wietnamczyków, których obarczasz winą za stan ulicy Głownej, co jest nieprawdą, to jeszcze wypływa z ciebie rewizjonizm graniczny , który polega na tym ,że jakby ul. Głowna była w polskim obszarze granicznym to by na pewno swietnie się prezentowała. Wyjaśniam ci zatem ,że Wietnamczycy handlują tylko w sklepach wynajętych od właścicieli i towar sprzedają pod polskich klientów głownie alkohol, w którym gustuje kibolstwo popierające Brauna i jego ziomali z Konfederacji. Za stan elewacji odpowiadają właściciele kamienic a za stan czystości miasta władze miejskie Cieszyna Zachodniego. Tyle w temacie.
2024-06-14 13:54:26
perpetua: No po prostu łaskawca one, "nie jestem przeciwko przyjmowaniu matek i dzieci" - taka właśnie jak ty patologia moralna wycierająca swą brunatną gębę frazesami o "wartościach chrześcijańskich" jest jedną z przyczyn upadku kościoła katolickiego w Polsce. Tysiąc migrantów dowolnej płci rasy wyznania za pozbycie się jednej jak ty zakały.
2024-06-14 13:59:27
Efob: Niewinnie zginal sportowiec w Sosnowcu,tez mlody i jakos nikt nie wlaczyl syren,a chlopak tez wasz Polak.Dziwi mnie to wszystko,ale taka jest prawda,pisowskie szuje ciagla jeszcze oczerniaja terazniejszy rzad ktory nie jest winien niczyjej smierci,a zolnierz musi sie z tym liczyc, ze takie jest jego powolanie i niebezpieczenstwo czyha.Chlopak ktory zostal bestialsko zamordowany przez patologicznie wychowanych wyzutkow spoleczenstwa jest okrucienstwem i powinno ich od razu zastrzelic zeby nie zagrazali innym,bo to juz ludzie nie beda,tylko sk....syny.
2024-06-14 14:24:42
one: Mach, błędy interpunkcyjne i stylistyczne, które popełniasz sugerują, że piszesz w ogromnych emocjach. Bardzo trudno w takich warunkach odpowiadać. To, że zajmę stanowisko, które może być wspólne dla którejś z politycznych frakcji nie oznacza, że deklaruję swoją polityczną stronę. Fala mowy nienawiści dotyczyła żołnierzy. Film Holland spotkał się z tak ostrą reakcją społeczeństwa, że jeden z portali internetowych zablokował możliwość wystawiania filmowi ocen. Kibole nie głosują. Wietnamczycy mają niskie poczucie estetyki (choć jest to nacja pracowita). Odnośnie przymowania mężczyzn - nie ma tutaj mowy o łączeniu rodzin natomiast każdy kraj ma prawo swobodnie definiować politykę imigracyjna a w Polsce nie brakuje mężczyzn tylko kobiet.
2024-06-14 15:12:36
Mach: Znowu bulczysz. Moje błędy interpunkcyjne i stylistyczne ,przeszkadzają ci w rozsądnym myśleniu i racjonalnej odpowiedzi? Jaka twoja teza taki twój rozum . To raczej brak argumentów przemawia w tym wypadku ,że nie masz za wiele już do napisania . Jak się politycznie wypowiadasz to trudno nie zidentyfikować czyje poglądy wyrażasz i kto je głosi. każdy słyszy to co chce- były też niewątpliwie pozytywne wypowiedzi dotyczące postawy polskich żołnierzy- w myśl zasady "chwalmy przykładnych , śmiejmy się z głupich choć i przewielebnych. Film Agnieszki Holland ,to arcydzieło wielokrotnie obsypane nagrodami filmowymi, ostra reakcja społeczeństwa dotyczyła tylko tej jego części ,która filmu nie oglądała. Portale internetowe są różne i na ogół prywatne, zatem kto prywatnemu zabroni prowadzenie własnej polityki propagandowej- to chyba dla ciebie powinno być jasne. Skąd zaczerpnąłeś wiedzę ,że kibole nie głosują- udowodnij? Twoja ocena Wietnamczyków jest tyle warta co twoja teza o tym ,że kibole nie głosują- jeśli miałeś na mysli tylko siebie to pisz ,że Ty nie głosowałeś, ale nie pisz za wszystkich kiboli. Ostatnie zdanie "odnośnie przyjmowania mężczyzn" to jakaś twoja uzurpacja władzy- nie wypowiadaj się za cały kraj- to definjuje europejskie i polskie ustawodawstwo- znów kłamiesz w Polsce jest więcej Polek niż Polaków- masz jakieś nowe dane statystyczne?
2024-06-14 15:43:51
one: Mach, znów w skrócie. Film Holland zyskał poparcie tylko ze względu na politycznie poprawny temat. Ta sama tendencja jest w kinie amerykańskim gdzie dominuje kultura woke (arcydziełem są filmy poruszające temat mniejszości). Nie krytykuję prawa prywatnego portalu do blokady natomiast w ogólnej tendencji ograniczenie możliwosci wypowiadania się jest błędem. Odnosnie oceny Wietnamczyków nie mylę się. Nacja pracowita lecz bez poczucia estetyki. Kibole nie głosują - tak samo jak będą jedną z pierwszych grup, która uciekłaby z kraju gdyby Polska została zaatakowana. Co do odmowy przyjmowania mężczyzn - powinno to wynikać z prostej strategii optymalizującej przyrost naturalny. Na rynku matrymonialnym jest poważny niedobór kobiet.
2024-06-14 16:26:58
Mach: Znów bulczysz one. Twoje poglądy nie muszą odzwierciedlać poglądów ogółu. Pisz tylko za siebie a jak stawiasz tezy ogólne to powołaj się na coś. Ja powołuję się na oglądalność oraz liczne międzynarodowe nagrody, która Agnieszka Holland otrzymała za TEN i wiele innych filmów, które reżyserowała. Podobnie jest z twoją oceną Wietnamczyków- udowodnij tą twoją ogólną tezę, że Wietnamczycy mają niskie poczucie estetyki- skąd to zaczerpnąłeś- twoja ocena nie upoważnia cię do stawiania ocen wszystkim Wietnamczykom ,że mają niskie poczucie estetyki. Tezy o kibolach są również tylko i wyłącznie twoimi ocenami, chyba ,że jesteś jednym z nich i czujesz klimat tej grupy- ale to trzeba udowodnić i na coś się powołać. Co do odmowy przyjmowania mężczyzn, to oczywiście rozumiem twoją strategię- wertujesz strony matrymonialne i nie chcesz mieć konkurencji, po prostu pomimo ,że kobiet w Polsce jest o 7% więcej niż mężczyzn wszystkie cię olewają.
2024-06-14 16:46:16
koszor: Machu - za pieknie je, żeby cały dziyń pod pudłym siedzieć. Zostow to, jużeś se doś popisoł, chyć sie jaki roboty.
2024-06-14 19:27:00
one: Mach, w kwestii Agnieszki Holland. Powołujesz się na liczbę nagród natomiast ja tłumaczę Ci mechanizm, który nie podlega niestety kwantyfikacji. Gdyby Agnieszka Holland zrobiła film o prześladowanych w północnej Afryce chrześcijanach to pies z kulawą nogą nie zainteresowałby się filmem. Odnośnie Wietnamczyków - o ich poczuciu estetyki możesz przekonać się zerkając przez otwarte drzwi do ich sklepów i patrząc na sklepowe wystawy. Możesz też obejrzeć filmy z Hanoi albo zapoznać się z ich dziedzictwem kulturowym. Stąd moja opinia. Ale są narodem pracowitym. Co do kobiet - musisz spojrzeć poza liczby. Na prowincji kobiet jest zdecydowanie mniej - uciekają do miast. Jest bardzo wielu mężczyzn w Polsce którzy nie mogą założyć rodziny. Do tego dochodzi hipergamia kobiet nakręcona m.in. przez media społecznościowe. Osobiście nie wertuję stron matrymonialnych - jestem w szczęśliwym małżeństwie.
2024-06-14 20:54:47
Mach: Ależ ty jesteś głupi jak cep. Co, sugerujesz, że artysta a w tym wypadku reżyserka filmowa ma robić filmy pod twoje dyktando- o północnej Afryce. To tak jakbyś Matejce kazał namalować zamiast obraz "Bitwę pod Grunwaldem", wojnę Burską w Afryce Południowej. Myslę ,że reżyserka filmowa -Polka , w tym wypadku Agnieszka Holland robi filmy które ją poruszają jako artystkę należącą do tego narodu i o tym narodzie by uwrażliwić ludzkie sumienia na to co dzieje się wokół nas w dynamicznie zmieniajacej się rzeczywistości polskiej. Co wcześniej robił Wajda w Człowieku z marmuru " czy "Człowieku z żelaza". Co do Wietnamczyków, to zapoznaj się z ich Dziedzictwem kulturowym- to proste wystarczy wpisać hasło Dziedzictwo kulturowe Wietnamu, a potem pisz te swoje pierdoły. Sklepy Wietnamczycy prowadzą na poziomie takim jaki jest poziom ich klienteli- głownie alkoholików z Polski uganiających się za tanimi trunkami. Gdyby Czesi potrafili zarobić na handlu przygranicznym dawno by tam już Wietnamczyków nie było i dostali by wypowiedzenia. Opłacało się im wynająć te sklepy pracowitym Wietnamczykom a ci generują im takie zyski z czynszu, których sami handlując nie osiągali. Im z kolei Wietnamczkom , po opłaceniu czynszu wystarcza na skromne życie- więc przestań się już ich czepiać ksenofobie innych nacji. Przestań już lawirować z tymi kobietami- przyznaj się do błędu, że statystyki ci się pomyrdały i błednie podałeś ,że w Polsce jest przewaga populacji męskiej, a to nieprawda. Hipergamia to jakieś kolejne twoje hasło tym razem ukierunkowane przeciw kobietom? Twoje deklaracje mnie nie interesują w zakresie pożycia małżeńskiego - trudno to zweryfikować.
2024-06-14 22:59:11
one: Mach, zachecam do przeczytania o hipergamii kobiet, z Twoich wypowiedzi wynika, ze nie znasz kompletnie tematu a jest to bardzo mocno zauwazalne zjawisko z fatalnymi konsekwencjami dla demografii (w intrnecie sporo ciekawych materialow ale w mediach glownego nurtu nie dowiesz sie o tym). Odnosnie Wietnamczykow - to jest doswiadczenie empiryczne. I przy okazji uwaga - zaopatrywali oni polskich milosnikow tanich trunkow ale dawno temu.
2024-06-15 15:29:55
perpetua: Włączyli syreny bo jeden żołnierz zginął na granicy? Jeśli Ukraina przegra wojnę z Rosją, to w Polsce syreny będą musiały wyć na okrągło, dzień i noc, 7/24. I nie czarujmy się, to jest prawdziwy cel typów takich jak "one" i spółka.
2024-06-15 17:54:23
one: Nie mam najmniejszej watpliwosci, ze ewentualny konflikt Rosja-NATO przyniesie wiele ofiar. Niemcy zamiast reagowac na rosyjski imperializm importowali kosmiczne ilosci gazu (przed wojna na Ukrainie mieli ambicje zasilac nim turbiny w elektrowniach, dopiero gdy to nie wypalilo wpadli na pomysl blokady tego paliwa dla mieszkancow UE). Cala Europa zamiast skupic sie na nauce wpadla w sidla alfabetowej mafii. W Polsce rozbudowano do granic mozliwosci socjal (zaczal PiS) ktory moglby byc wykorzystany na zbudownie przewagi militarnej. Europa targana jest problemami masowej migracji. W samej Polsce grzane sa tematy zastepcze jak jezyk "slaski". Oby karty historii nie powiedzialy "sprawdzam". Dosc wspomniec o szalasach jakie pobudowali sobie zolnierze w strefie przygranicznej. Odpowiada za to PiS a obecnie koalicja rzadzaca.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: