Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wkrótce ruszy!

Już stoi, ale jeszcze nie można z niej jeszcze korzystać. Trwają ostatnie prace związane z uruchomieniem zewnętrznej windy, którą zainstalowano przy Ratuszu w Cieszynie. Do użytku winda ma zostać oddana z końcem wakacji.

Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna poinformowała, że zainstalowano już także bramę na dziedziniec za magistratem, gdzie została ustawiona winda. - Po zakończeniu wszystkich prac nastąpią odbiory. Sądzę, że z windy skorzystać będzie można z końcem sierpnia – powiedziała.

Winda, która będzie obsługiwała parter i oba pietra zabytkowego Ratusza, będzie ogromnym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych.

Windę zainstalowała firma z Warszawy. Za montaż, a także budowę bramy prowadzącej na podwórze i zagospodarowanie pobliskiej przestrzeni, samorząd zapłaci wykonawcy 876 tys. zł.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych.

Winda uruchomiona zostanie później, niż planowano. Zakładano, że nastąpi to w połowie czerwca. Z uwagi jednak na brak materiałów, wykonawca poprosił o wydłużenie terminu prowadzonych prac. (ach)


źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-08-05 07:04:07
"tom": ... gratulacje dla Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych za sensowne wydanie funduszy na niezbędne przedsięwzięcie. Gdyby nie PEFRON, ta troska miasta o niepełnosprawnych, musiałaby czekać na rozbudowę ratusza do piątego piętra ;-) A propos "Za montaż, a także budowę bramy prowadzącej na podwórze i zagospodarowanie pobliskiej przestrzeni, samorząd zapłaci wykonawcy 876 tys. zł." - ile kosztowała "inwestycja" (sam podnośnik), bez montażu , oraz ile będzie kosztował okresowy Dozór Techniczny w pakiecie ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: